MOJ STROJ

Vse kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Odpiram novo temo MOJ (delovni)STROJ.Kajti mislim,da ima veliko forumašov,kakšen traktor,bager,tovornjak ali podoben stroj.Tako,da le prilimajte kakšno sliko,pa malo opište če se vam ljubi ;)
Modelatorji če tema ni primerna jo lahko zbrišete ali premaknete pod OSTALO
TOMOS
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

No pa,da predstavim naše stroje.Imamo jih malo več ker se stem ukvarjamo,ampak to je nek na polovici.Mankajo:bargri,tovornjak,valjarji,kasonarji...


SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
TOMOS
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a brrm »

huda garaža :D Se mi deutz dopade :P iz kje točno si?
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

brrm napisal/-a:huda garaža :D Se mi deutz dopade :P iz kje točno si?
Blizu Novega mesta-PODGURJE.Deutz ima 165 konjev,fend pa 135.In fenda imamo že ene 5 let deutza pa približno slabo leto ;)
TOMOS
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a tomosak »

dobri ste :P
Ker letnik je dojc?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

tomosak napisal/-a:dobri ste :P
Ker letnik je dojc?
Novega smo kupili lani.Letnik 2011
TOMOS
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a tomosak »

peropodgurc napisal/-a:
tomosak napisal/-a:dobri ste :P
Ker letnik je dojc?
Novega smo kupili lani.Letnik 2011
sej zato sprašujem k zgleda nov :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Evo to pa je še naš:
Slika
No ta drugi ni naš stroj, ampak je isti model pa vse.
Slika
Še notranjost z starimi prevlekami:
Slika
Še ena ko je v akciji, samo da je slika vzeta iz kamere:
Slika
V glavnem gre pa za Kässbohrer-jevega Pisten bully-ja, model je 300W(W pomeni da ima vitlo), je letnik 97/98. Spredaj ima plug, kateri se premika na 12 strani, zadnja freza je Multiflexfräse. Motor je 6-cilindrični Mercedes-Benzov dizl, ima 330 konjev. Ima pa že skoraj 12.000 delovnih ur. :lol: Pred kratkim je bil obnovljen. Je pa res da je vsako leto neka težava z njim. Na splošno so pa to vzdržljivi stroji, edino par konjev jim manjka če se tepta strmina ter da se še zraven malo snega rine. Na splošno imajo težave z pokanjem podvozja ter pokanjem gum. Pri nas še na srečo tega ni bilo, saj pazimo zelo na njega(se ne obrača na mestu, ....). Drugače če pa crkne kaj je to ponavadi kakšen senzor, stikalo ali kakšna takšna malenkost, ampak karkoli crkne stroj stoji :( Enkrat je edino bila prepihjena dihtunga na glavi motorja, kar pa je bilo za pričakovat :D Naslednji, ki bo zamenjal teha bo pisten bully 300W polar, ki je močnejši. Pa seveda bo novejši letnik ter z malo manj delovnimi urami. Se pa nebi branili kakšnega 400w ali pa 600w vendar to vse stane :evil:
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a pibi »

Mi imamo v klubu pistenbully-ja 100 pa stane okol 120.000€ (nov)... tale vaš je bil gotov dražji? kok ste dal če ni skrivnost? :)
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Uff a veš da ne vem koliko je stal takrat. Vem da nismo kupili čisto novega, mislim da je bil star 2-3 leta. Drugače je pa zdaj takšen kot je vreden 16.000-17.000. Malo ga že je***o delovne ure ter letnik. Ohranjen je pa res v nulo ker je bil redno vzdrževan. Drugače pa je namesto 300 zdaj v prodaji novi 400. Kje pa uporabljate 100 ker to je le mali stroj? Drugače je pa moj najljubši prinoth beast. O ceni nebi rajši :D Edino kar me moti na njem je to, da ima namesto volana ročke, meni pa to nikakor ne ugaja. Tu le lahko z eno roko krmiliš plug pa frezo volan pa obračaš za silo z koleni. Tako imaš občasno prosto levo roko. A maš kakšno sliko vaše 100-ke ? Na spodnji sliki sta pa stari ratrak(ki je zgorel) ter novi.
Slika
Drugače pa kaj se tiče Formatic-ov je moje mnenje takšno da ne seže do kolen Prinoth-u in Pisten bully-ju. Materiali so zelo ceneni v primerjavi z PB, ne glede na to da je pred kratkim Formatic-a prevzel Kässbohrer. Meli smo pa še tudi en čas ta starega gamsa od TAM-a.Kabina je čisto ista ko pri kamijonih, hidravlika pa se mi zdi da je bla od PB. Enako ne uničljiv stroj :shock:
Odgovori