MOJ STROJ

Vse kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a pibi »

uporabljamo ga predvsem za tekaške proge... včasih tud kakšno manjše smučišče poratrakiramo. Bom slikal ko ga spravimo na sneg :) trenutno je še pod streho pr trenerju :)
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Puch-fan kaj pa je bil vzrok da je zgoru ratrak?
samovžig al je kdo podtaknu al kej druzga?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Ratrak je bil parkiran tako kot kaže na spodnji sliki:
Slika
Nakar se je vžgala koča, skupaj z njo pa ratrak. Vzrok za vžig koče ni znan, je pa bilo naj vrjetneje podtakjeno. Vročina, ki je nastala pri gorenju koče ter ratraka je bila tako visoka da so se stopile gosenice od ratraka ter stekle. Gosenice so seveda iz aluminija. Sej ratrak ni bil nič posebnega, ampak služil je svojemu namenu ter zdaj bi lahko bil za rezervo če ne bi zgorel. Je pa še bil en čas na Večerovi spletni strani članek o tem ter zraven so bile tudi fotografije zgorelega stroja ter koče.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a tomosak »

ah jojj..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Malo je off topic :
No pa da še malo pojamram :x Tako slabe sezone kot je letos še pa nikoli ne !!! Niti lani ni bilo tako slabo kljub temu da je že lani bilo katastrofalno. Na žalost obratovanje smučišča brez umetnega zasneževanja danes ni več mogoče. Upam ampak res upam da je to zgolj naključje zadnjih par let. Čeprav dvomim :( Ker koliko se meni zdi je iz dneva v dan slabše :S Potem pa ni čudno da so takšne visoke cene kart. Nafta je vedno dražja, prav tako pa tudi elektrika. Naj samo povem da en snežni top pri polni moči porabi cca 35 kW. Zraven topa pa še dela pumpa. Pa še jezero je potrebno razen tu pa tam imajo direkt iz potoka. Ampak en top ne naredi nič. Glede nafte je pa tudi tak. Če pogledamo da pije stroj od 19-23 ali več litrov na uro, dela pa ponavadi(vsaj pri nas) vsaj 2,5 uri na dan če je treba proge samo steptat. Če je pa treba kaj ravnat ali pa umetnega raztišat pol je pa tak vlko več. Ponavadi je kr dobre 3 ure. Če je pa jugovina pol je pa tak katastrofa ko je sneg taki sprijemljiv pa še freza se pol rada zaštofa pa tudi dosti težji je za tišat. No upam samo da bo drugo leto dosti bolše, pa naj že letos vrže kakiga pol metra da se bo dalo normalno delat na vseh smučiščih :!:
Uporabniški avatar
ctxrider
vplinjač
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Jun 03, 2010 9:14 pm

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a ctxrider »

Jani R.I.P
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

ctxrider napisal/-a:trenutno v prafaktorjih =) http://shrani.najdi.si/?4/Pc/169a8phq/sliknzi1312.jpg
deutz?
Uporabniški avatar
ctxrider
vplinjač
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Jun 03, 2010 9:14 pm

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a ctxrider »

pusta93 napisal/-a:
ctxrider napisal/-a:trenutno v prafaktorjih =) http://shrani.najdi.si/?4/Pc/169a8phq/sliknzi1312.jpg
deutz?
holder
Jani R.I.P
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a macula »

Evo še stroj od mojega očeta, traktor Porsche iz 50ih let prejšnega stoletja ;)
Video od danes, sva plužla parkplatz od firme:
http://www.youtube.com/watch?v=aN8dun8E ... e=youtu.be
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: MOJ STROJ

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

Eno vprašanje, če mogoče kdo ve rešitev.
Problem imam s kosilnico BCS, tisto na petrolen. In sicer po cca 1 uri košnje kosilnica crkne in noče več vžgat. Vžge samo, če dam not novo svečko. Potem spet nekej časa dela normalno pa spet crkne. Mogoče kdo ve kaj bi lahko blo?
Odgovori