Tomos CTX

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Ker se je projekt BIBITKA iz neznanih vzrokov˝IZBRISAL˝ odpiram novo temo sicer z novim imen,a motor bo isti .No sej veste o čem je bil govor in kaj še bo.To bo neka obnova Ctxa.
Lani julija sm kupu atxa z papirji(neregistreranega),a letos sm ga hotu predelat(ctx mašina,sprednji konc od ctxa).No in pol sm kakšna 2 mesca nazaj kupu še ctx mašino(ki smo jo tudi namontirali na atxa).Projekt sm hotu še dodelat,tako da sm hotu kupt sprednji koc od ctxa,a se to ni uresničilo.Ker za ta denar,ki bi ga dal samo za prvi konc od cetlna(vilce,kolo z diskom,hidravlika...),sem dobil ceuga ctxa brez papirjou(v obupnem stanju),ki pa smo ga pripeljal domol ene 3 tedne nazaj.In tako je blu treba mašine spet zamenjat.In tako smo ctxa razkopal(vse plastike stran tako da je sm ohišje ostalo).
Zdej sm si zadal,da bom probal čez novoletne počitnice plastike porihtat sej niso ble za nikamor(sm poštrihano a vse popokane).Sej sm jih že odpeljau k majstru,ki se ukvarja samo z plastikam in sm šu dans do njega in mi je reku da se mi ne splača to rihtat vsaj on jih nebo,ker bi popravilo plastik stale več kot ceu motor(čez 200€).Tako da bom nasledn tedn use prebrusu jih zapelou njemu nazaj mi ih bo sm pošfasou in pol se bom spet sam zafrkavou z kitanje pa tem.No danes sm šu še po nove dele(gume za tačke,stopalke,kurbl;dihtnge;šraufe;pa neke malenkosti...).Jutr moram jit u delavnico pogledat če mam še kej materjala za popravilo plastik(kita,šmerglov...)Če ne bo dost bo pa treba jit mau v mestu spet zapraulat.Za obnovo dobim enkrat po novem letu original ctx nalepke ter preobleko za sedež.Tako da bo motor kot se spada mi pa manjka še enkaj delov(ctx zadnji blatnik,kjer pride tablca pa luč gor...)
Mogoče bo že jutri kej napredka.Vi pa mi le kej svetujte,pokomentirajte ;)
No d ne bom sm govoru treba dt tut kakšno sliko:
Atx Slika
Ctx mašinaSlika
CtxSlikaSlika
Ctx plastikeSlikaSlikaSlikaSlika
TOMOS
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Plastike skorej že prebrušene mogoče je še za ene pol urce dela.Sm sprednji blatnik bi mi pa kmal živce popil :? sigurnu sm se zafrkavou bliz 2 ur :roll: (majst je rekuda moram vs poliestr stran dt in to sm naredu pol je blu pa še brušenja ohoho).Slike pa mogoče jutr če bo cajt ;)
TOMOS
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Plastike so prebrušene in grejo jutr k majstru da jih bo pošfasou(če bom mu jst cajt da jih bom zapelou pol pa še on da bo zrihtou),in do novga leta bi moglo bit fertik,z šfasanjem in tudi z mojim k.itanjem in brušenjem tako da bodo šle palstike 2012 na štrihanje.
Dans sm ketno pa zobnik ne štimov,sm mu 2 ketne(ena krajša druga dalša) pa 2 zobnika(42 pa 47 zob).In sm najprej zamenou zobnik na 47 in ni bla nobena ketna dost dolga(ena predolga druga prekratka),tako da sm mogu zamenat zobnik na 42 in tako je pašala takratka ketna(zdej sm se vsaj nauču ketno štukat :) kr lani sm štukov pa se mi je zlomu delčk za štukat :().In zdej me zanima kater zobnik bi bil bul za na ctxa 42 al 47 zob.Odspredej mislim da imam trenutno 14 zob.
In slike:primerjava zobnika pa motor z namontiranim avspuhom(VR6 :lol:) na motorju je trenutno od atxa tank kr mam glih v tem bencin ;) .Mislim pa kupit original ctx avspuh kaj mi predlagate(jst mislm da bi bul pašou original če se glih motor obnavla naj bi blu le tulk original kukr se da).
SlikaSlikaSlikaSlika
Prosim za komentarje in nasvete :)
TOMOS
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a filius »

peropodgurc napisal/-a:Plastike so prebrušene in grejo jutr k majstru da jih bo pošfasou(če bom mu jst cajt da jih bom zapelou pol pa še on da bo zrihtou),in do novga leta bi moglo bit fertik,z šfasanjem in tudi z mojim k.itanjem in brušenjem tako da bodo šle palstike 2012 na štrihanje.
Dans sm ketno pa zobnik ne štimov,sm mu 2 ketne(ena krajša druga dalša) pa 2 zobnika(42 pa 47 zob).In sm najprej zamenou zobnik na 47 in ni bla nobena ketna dost dolga(ena predolga druga prekratka),tako da sm mogu zamenat zobnik na 42 in tako je pašala takratka ketna(zdej sm se vsaj nauču ketno štukat :) kr lani sm štukov pa se mi je zlomu delčk za štukat :().In zdej me zanima kater zobnik bi bil bul za na ctxa 42 al 47 zob.Odspredej mislim da imam trenutno 14 zob.
In slike:primerjava zobnika pa motor z namontiranim avspuhom(VR6 :lol:) na motorju je trenutno od atxa tank kr mam glih v tem bencin ;) .Mislim pa kupit original ctx avspuh kaj mi predlagate(jst mislm da bi bul pašou original če se glih motor obnavla naj bi blu le tulk original kukr se da).
SlikaSlikaSlikaSlika
Prosim za komentarje in nasvete :)
13-47 ima original, tko da ti priporočam da daš take, 14-42 na ctx prenosih so sanje, saj ti nebo nikol vrtel, sam sem mel ponavad na ctx-ih 13-49 in ta prenos mi najbol sede.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a janim8 »

filius napisal/-a:
peropodgurc napisal/-a:Plastike so prebrušene in grejo jutr k majstru da jih bo pošfasou(če bom mu jst cajt da jih bom zapelou pol pa še on da bo zrihtou),in do novga leta bi moglo bit fertik,z šfasanjem in tudi z mojim k.itanjem in brušenjem tako da bodo šle palstike 2012 na štrihanje.
Dans sm ketno pa zobnik ne štimov,sm mu 2 ketne(ena krajša druga dalša) pa 2 zobnika(42 pa 47 zob).In sm najprej zamenou zobnik na 47 in ni bla nobena ketna dost dolga(ena predolga druga prekratka),tako da sm mogu zamenat zobnik na 42 in tako je pašala takratka ketna(zdej sm se vsaj nauču ketno štukat :) kr lani sm štukov pa se mi je zlomu delčk za štukat :().In zdej me zanima kater zobnik bi bil bul za na ctxa 42 al 47 zob.Odspredej mislim da imam trenutno 14 zob.
In slike:primerjava zobnika pa motor z namontiranim avspuhom(VR6 :lol:) na motorju je trenutno od atxa tank kr mam glih v tem bencin ;) .Mislim pa kupit original ctx avspuh kaj mi predlagate(jst mislm da bi bul pašou original če se glih motor obnavla naj bi blu le tulk original kukr se da).
SlikaSlikaSlikaSlika
Prosim za komentarje in nasvete :)
13-47 ima original, tko da ti priporočam da daš take, 14-42 na ctx prenosih so sanje, saj ti nebo nikol vrtel, sam sem mel ponavad na ctx-ih 13-49 in ta prenos mi najbol sede.
original ma 13/49.. prenose boš meu res douge tako,js sm meu z CTX mašino in 90cc cilindrom (CTX fi48) in MF3 izpuhom in 14/47 prenosi končno v 4. prestavi okol 95 NA TOMOSOVEM ŠTEVCU... 5. prestave ni hotu zavrtet,res pa je da sm meu zadej kramp gumo 110/90/18... prenose mej najbolš da originalne 13/49.
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a filius »

janim8 napisal/-a:original ma 13/49.. prenose boš meu res douge tako,js sm meu z CTX mašino in 90cc cilindrom (CTX fi48) in MF3 izpuhom in 14/47 prenosi končno v 4. prestavi okol 95 NA TOMOSOVEM ŠTEVCU... 5. prestave ni hotu zavrtet,res pa je da sm meu zadej kramp gumo 110/90/18... prenose mej najbolš da originalne 13/49.
Ej nevem če, mislim da je imel 47 original, saj ma original ctx s original izpuhom, kar nekaj navora in prov lepo razvrti to :) Pol si mel pa možnost vzeti večjaga oz manjšega... Tko je men naktigal razlago, nisem pa ziher.

Drgač pa kakor je janim reku, dej 13/49 pa ti bo lepo vrtelo, take prenose mam na svojem tasivem atx-u s ctx mašino in gre prov lepo :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Učerej nism mu cajt da bi majstru nesu plastike zato sm mu jih dans.Sprot sm se ustavu še v mavrici in nabavu kit za plastiko ter trdilc.Na motorju me je pa neki ketna jeba**,in sicer skus mi drajsa po nihajkah in zdej nevem zakaj.Al je kej narobe narjenu,al zatu kr je zobnik mejhn(42 zob),al je kej druzga mi lahko svetujete.Zravn nihajk je pritrjana neka ogrogla plastika(pr men je žeznucana tako da ni več okrogla ;)da se ketna gor voz in zdej nevem al mora bit ketna nad al pod plastiko.
SlikaSlika
Pa zanima me kako mora bit nastavljen monoferd zdej ga mam tako:
Slika
Slike od kita:Na 1.sliki kit k sm ga zdej kupu na drugih pa kit k sm jih imel že od prej na zalogi ;)
SlikaSlika
Pa še neke nove gume sm kupu:za na kurbl,za na šaltkebl...
Slika
Dns sm mu še cajt sm kolu očistu je bil od šmera...Mam taku orng močnu čistilu,ko poškrošiš po gum je pol ko nova.Ga treba pa razredčt z vodo.Čistilo je pa namenjenu predvsem gradbeništvu,odstop beton,odstran rjo.Tako če ga kdo rab naj pove:
Slikakanta v katerm je to čistiloSlika

Komentarji,nasveti zaželjeni ;)
TOMOS
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a filius »

Ketna je nad tisto plastiko, zgoraj pa ma ctx v originalu drsnik za ketno, tako da ti ne poje nihajk, sam imam zadaj 34 zobnik pa se mi lepo izide, tko da 42 zobnik ni problem.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

filius napisal/-a:Ketna je nad tisto plastiko, zgoraj pa ma ctx v originalu drsnik za ketno, tako da ti ne poje nihajk, sam imam zadaj 34 zobnik pa se mi lepo izide, tko da 42 zobnik ni problem.
A potem mogoče še kej manjka kej na nihajkah al kaku tu da mi drsa na vrhu nihajk :roll:
TOMOS
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos CTX

Odgovor Napisal/-a filius »

peropodgurc napisal/-a:
filius napisal/-a:Ketna je nad tisto plastiko, zgoraj pa ma ctx v originalu drsnik za ketno, tako da ti ne poje nihajk, sam imam zadaj 34 zobnik pa se mi lepo izide, tko da 42 zobnik ni problem.
A potem mogoče še kej manjka kej na nihajkah al kaku tu da mi drsa na vrhu nihajk :roll:
Na delu označenem na sliki bi mogu biti plastičen drsnik, po katerem teče veriga.
Priponke
28122011522_renamed.jpg
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori