Tomos A35 predelava

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Buc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: To Okt 04, 2011 9:14 pm

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a Buc »

KVASoooO napisal/-a:Ma ne ej, ne se s purpenom jebat, ker je preveč dela... Js sm svoje oklepe naredu iz tiskarskega pleha(je zelo lahko za krivit), pa so dosti bol komplicirani kot tole. Izreži približno obliko iz tiskarskega pleha, nato jih tako fiksiraj da bo čim manj špranje za pokitat. Fajn bi blo da bi jih prej z ločilcom namazu, da boš brez problemov stran dobiu, lahko pa uporabiš tut loščilo za parket. Pol pa samo zlaminiraj poliester, laminiraj pa na notranjo stran kalupa, da boš imel od zunaj lep izdelek. Tko bi js naredu, ti povem da je jeba s purpenom.
kje pa se dobi tiskarski pleh , ker prvič čujem za to :D
Buc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: To Okt 04, 2011 9:14 pm

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a Buc »

tomosak napisal/-a:kam pa misliš vgradit akumulator da bo čim manj opazen?
pod stranske plehe, če bom dobo tak malega, oz malega že dobiš , da bo le dovolj močen da bo črpalko gnal :D
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Js jo dobim od prijatelja, itak je ne potrebuješ veliko, če je pa ne boš našel se bova pa že nekak zmenila, da jo dobiš.

http://www.cinkarna.si/1397

Tuki si preberi malo več o tem, da boš sploh razumeu kaj to je in iz katerega materjala je.
Buc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: To Okt 04, 2011 9:14 pm

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a Buc »

ena iz garaže, krajšan blatnik zaradi nihajnih vilic, in pa sporbavanje luči , bom mogo neke naredit da bo lepo sedla , zaenkrat je podložena
Slika
Slika
Buc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: To Okt 04, 2011 9:14 pm

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a Buc »

evo zmejeno mam za bloke od a35, raztezno kiler ter sesalni ventil od pia, tak da konc mesca bo verjetno že vse doma, drugač pa za štel se dogovarjam da gre na peskanje, zaj najprej mam usposobit zavore torej diske zaradi mature da me nebo čas prehitel (to je namreč moja naloga za maturo), vilce še vedno čakam, oz da dobim pravokotne cevi, ker sem jih dal na cnc, majster ma baje puno dela in mi še jih ni zrezko, bom sproti nalagal, pa odločo sn se da nem dal airsala gor bom rajši zrihto mašino na vodno pa nekega sporteka :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
dj.umek
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Po Avg 10, 2009 11:01 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a dj.umek »

Buc napisal/-a:evo zmejeno mam za bloke od a35, raztezno kiler ter sesalni ventil od pia, tak da konc mesca bo verjetno že vse doma, drugač pa za štel se dogovarjam da gre na peskanje, zaj najprej mam usposobit zavore torej diske zaradi mature da me nebo čas prehitel (to je namreč moja naloga za maturo), vilce še vedno čakam, oz da dobim pravokotne cevi, ker sem jih dal na cnc, majster ma baje puno dela in mi še jih ni zrezko, bom sproti nalagal, pa odločo sn se da nem dal airsala gor bom rajši zrihto mašino na vodno pa nekega sporteka :mrgreen: :mrgreen:
Če boš delo mašino na vodno hlajenje do mature ti že zle povem da vrjetno neboš pravočasno končal :) Ker moreš predelat praktično vse ti pa govorim iz lastnih izkušen ker sem sam tak blok že naredo in vem kako se vleče ;) + naj te opozorim pazi pri izbiri cilindra ker na 43 tomos hod imaš zelo male izbire, koti ti naj ne presegajo 190/130 ker drugače boš imel neuporaben avtomatik ki bo deloval izven delovnega območja ;)
Slika
Buc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: To Okt 04, 2011 9:14 pm

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a Buc »

nene narobe si razumel , za maturo je samo predelava zavor torej na diske, to pa me je zaj neke prijelo da bi naredo na vodno, torej na vodno se bo delalo lepo počasi pa tak kot treba, mogoče še celo prije drug štel za ta motor , bomo vidli kak se bo vse odvijalo :mrgreen:

seveda pa so dobrodošli vsi nasveti in izkušnje :mrgreen:
Uporabniški avatar
dj.umek
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Po Avg 10, 2009 11:01 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a dj.umek »

Buc napisal/-a:nene narobe si razumel , za maturo je samo predelava zavor torej na diske, to pa me je zaj neke prijelo da bi naredo na vodno, torej na vodno se bo delalo lepo počasi pa tak kot treba, mogoče še celo prije drug štel za ta motor , bomo vidli kak se bo vse odvijalo :mrgreen:

seveda pa so dobrodošli vsi nasveti in izkušnje :mrgreen:
Aja oprosti potem sem pa površno prebral :)
Slika
Buc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: To Okt 04, 2011 9:14 pm

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a Buc »

no stvar je sedaj taka, počasi bom nabavljal dele za lc projekt, medtem pa bom ta plavi štel dal na podstrešje saj ga bom mel za lc projekt, drugi tedn pride drugi štel z bloki in elektriko od targe. Štel od targe bom speskal, ga prefarbal, naredil gor luči in žmigavce, in bo za na cesto oz bo registriran.
Ta tedn morem zavarit zadnje vilice in nosilec na prednje vilice, mam že vse pripravleno samo nekak ni blo časa :P

evo neke maliga, gred od skuterja, in kuplonga od A3
Slika
Slika
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos A35 predelava

Odgovor Napisal/-a tomosak »

a gred paše notr al je treba kej predelat?
sklopka bo imela original fedrčke al kej krajšane?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori