"smola" v tank

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

"smola" v tank

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Nekdo je enkrat omenu da se da v kovinske tanke nalit neka smola in potem obračaš in se nardi taka plastična obloga ... kolko je na tem ... dejansko tank nebi rjaveu znotraj ...samo kako je to zakomplicirano ... kakšna je ta smola in ke se jo dobi ..
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: "smola" v tank

Odgovor Napisal/-a denso26 »

aljo69 napisal/-a:Nekdo je enkrat omenu da se da v kovinske tanke nalit neka smola in potem obračaš in se nardi taka plastična obloga ... kolko je na tem ... dejansko tank nebi rjaveu znotraj ...samo kako je to zakomplicirano ... kakšna je ta smola in ke se jo dobi ..
če se ne motim je to Ferosan, ne bi rad delal reklame merkurju ampak mislim, da je to to: http://www.merkur.si/gradnja/barve-in-k ... 00-ml.html
Kolega ga je uporabil na avtomatiku, kateri je dolgo stal brez bencina v tanku in se je nabrala rja, najlažje je da motor razmontiraš da ti ostane samo grušt(seveda pri avtomatiku), ker moraš to tekočino obračati po rezervarju, če se gre pa za npr. apn4 rezervarje je zadeva bolj preprosta saj snameš rezervar in to je to. Če se motim me popravite.
https://t.me/pump_upp
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: "smola" v tank

Odgovor Napisal/-a golnar »

poliestrska smola naprimer. morda je tut epoksi smola netopljiva za bencin...
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: "smola" v tank

Odgovor Napisal/-a denso26 »

golnar napisal/-a:poliestrska smola naprimer. morda je tut epoksi smola netopljiva za bencin...
ja to bila rešitev za tank, ki še nima rje saj naredi novo plast, jaz pa sm napisal rešitev da ubistvu rjo spremeniš v eno tako plast. Nisem dobro prebral da se išče snov za zaščito tanka, ki še ni rjast. :oops:
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
aLjo
vplinjač
Prispevkov: 345
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:13 pm
Kraj: Kamnik

Re: "smola" v tank

Odgovor Napisal/-a aLjo »

Najprej daš v tank kšne stare vijake in podobno železo ter treseš nekaj časa v tanku, da odpadejo kakšni večji kosi rje stran. Nato odstraniš vijake in šaro ter v tank naliješ ferosan (če se da čimveč), nato po nekaj časa obrneš tank, da se ferosan prime še ostalih delov tanka. Čez noč pustiš ferosan v tanku (lahko še enkrat malo obrneš). Naslednji dan zliješ ven preostali ferosan ter tank čimbolj spucaš (s kakšnim razredčilom). Ko je tank očiščen, pa vanj naliješ epoxy smolo ter jo nato mešaš po tanku kakšnih 20 minut. Nato zliješ ven epoxy smolo (kar nekaj se jo prime naokrog po tanku) ter še nekaj časa pustiš da se ta epoxy smola posuši. Mislim da je to to.
Aja epoxy smolo pa po vsej verjetnosti dobiš v trgovinah s spreji in barvami, ferosan pa na petrolu. Mam namen to v kratkem delat, lahko malo poslikam pa potem poročam kako se obnese.
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: "smola" v tank

Odgovor Napisal/-a brrm »

Pri uporabi velikih vijakov ne smeš biti premočan pri tresenju, da ne boš naredil bušk odznotraj ven. Bolje uporabiti drobne.

Jaz bi takole naredil: iztočiš ven bencin, odvijačiš pipico dol. Očištiš večje sranje ki pride nad pipico v rezervoarju in nato s cevjo (za zalivat rože, prat avto...) in curkom vode fajn izpiraš notranjost rezervoarja. Tako da pride voda v vse kotičke in odplakne umazanijo ven. Lahko tudi obrneš okvir in še malo špricaš vodo skozi odprtino kjer pride pipica.
Nato pustiš da se popolnoma! posuši (1 dan oz. po potrebi).

Po sušenju zapreš odprtino za pipico (če imaš kakšno staro pipico ki je ne rabiš več jo namontiraš gor), v rezervoar pa naliješ približno 2 l kemičnega odstranjevalca rje (Ferosan). V takšnem stanju pustiš okvir nekaj ur, nato obrneš tako da pride tekočina še na vrhnji del, kjer je prej ni bilo (obrneš moped okrog) in še par urc...
Potem pa lahko vržeš v rezervoar napolnjen s ferosanom še verigo ali matice, (nekateri priporočajo celo pesek) in okvir konkretno treseš, obračaš.

Nato vso vsebino iztočiš ven, temeljito spereš rezervoar (lahko z vodo) nato ga spereš še z bencinom (1l bo dovolj če boš dobro obračal rezervoar).

Pripravljeno za uporabo

by: starie (tomos automatic forum)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: "smola" v tank

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tank je že malo načela rja ker je stau brez bencina ... zdej sm hoto to rjo z ferosanom pa kakim peskom spucat... pa da bi potem trajno zaščitu ... da bi ga pa z bencinom že polnega naliu pa ne pride v poštev ker se bo projektiralo neki ...
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: "smola" v tank

Odgovor Napisal/-a macula »

če daš not ta ferosan rata potem tako belkasto in ne rjavi, samo pomoje bencin tisto odstrani in ni efekta.. nekje je biu postopek, če ga ni v tehničnem arhivu, pa poglej na stran starodobnik.net, mislim da sem tam zasledil ta postopek s smolo. Tam sem našel tudi postopek z elektrolizo, kjer ti rjo pobere ven, in je znotraj rezervar čist ko solza..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: "smola" v tank

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

jaz bi naredil takole:
odstraniš pipico, odprtino zamašiš z plutastim zamaškom, nato naliješ ferosan, še raje z elktrolizo(postopek opisan na strani ki jo je macula omenu), pustiš nekaj časa, nato obrneš grušt(če uporabiš ferosan), potem daš notri pesek ali tiste male kamenčke ko so na plaži(oblika proda sam da so dosti manjši) nato treseš oziroma če imaš doma mešalec daš gor, za konec vtakneš cev od vapa in temeljito spereš stvar, nato pa pride smola, katera in kako pa imaš celo debato na strani ki jo je macula omenu :)
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: "smola" v tank

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

smejko1 napisal/-a:jaz bi naredil takole:
odstraniš pipico, odprtino zamašiš z plutastim zamaškom, nato naliješ ferosan, še raje z elktrolizo(postopek opisan na strani ki jo je macula omenu), pustiš nekaj časa, nato obrneš grušt(če uporabiš ferosan), potem daš notri pesek ali tiste male kamenčke ko so na plaži(oblika proda sam da so dosti manjši) nato treseš oziroma če imaš doma mešalec daš gor, za konec vtakneš cev od vapa in temeljito spereš stvar, nato pa pride smola, katera in kako pa imaš celo debato na strani ki jo je macula omenu :)
te kamncke lahko mi na obali ukrademo u sansimonu hehe ...
meni je mehanik reku da se z eno ketno pocisti (das na eno spago ketno zmotas vrzes notr in ruzis z njo po stenah) in da ce se gre za apn4 tank se raje novga uzame...
Odgovori