Razna vprašanja (splošno)

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Flexer1234 napisal/-a: Po Jul 10, 2023 11:54 am Pozdravljeni mene pa zanima kako poteka usposabljanje za izpit AM. Nekaj sem zaslediv da moraš iti tudi na ure vožnje zdaj pa ne vem če je to res kr vem da učasih si sam pole pisu pa je bilo fertik. Tisti KI IMATE izpit za AM mi lahko poveste kako je.
Tega da pišeš samo teste že res dolgo ni več.
Najprej teste in potem opraviš še 7 al 8ur vožnje.
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Aha hvala za odgovor koliko pa to kej stane.
Sasotomos
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Avg 11, 2023 11:39 am

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Sasotomos »

Slika[/img][/img]Pozdravljeni imam Tomos Standard XL (25) kupil sem ga od 2 lastnika lastnik mi je povedal da so spredaj ulivali olje v bencin + tega ima oljno črpalko zato mi je serviser menjal bat in obročke ter tesnilo cilindra ampak še zdaj nevem zakaj moj moped gre 23 km /h občutek imam ko je pod polnim gasom da ga nekaj duši mogoče premalo bencina dobiva 🤔 tudi v malo večji hribček mu takoj moči vzame kod da nima prave kompresije. Ko pride bencin do rezerve kr nekaj časa traja da priteče rezerva morem kr enih 5 krat zakurblat moped z čokom da mi potem vžge moped v čem mislite da je tukaj težava 🤔🤔? Lep pozdrav.
Priponke
rijindruk-tomos-standard-xl-25.jpg
rijindruk-tomos-standard-xl-25.jpg (26.39 KiB) Pogledano 1315 krat
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Če so delali mešanico in tudi olje zraven ti je najverje zamašilo katalizator v avspuhu
Sasotomos
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Avg 11, 2023 11:39 am

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Sasotomos »

Auspuh sem menjal
Ziga23
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Sep 04, 2023 12:11 am

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Ziga23 »

Živjo sem nov mulo v tomosih..,

dobil sem tomosa pred kratkim in dela kot nov zdaj pa bi mu rad nekaj dodal nikoli ni premalo…. Leti mi 70kmh ima pa samo peto prestavo bat 38.5mm in pa MF COBRA POWER izpuh. Sedaj pa razmišljam da bi dal stock cilinder brusit na fi42mm in dal 42L bat dodal bi frgazer nekaj 16/16 ao kdo priporoča kaj drugega nebi kupoval novega cilindra saj ta motor je za ta cas do avta. Pri cilindru bi zbrusil tudi dotok bencina na koliko? in ali se splača? sem dost nov tkoda za glup uprasanja se oopravicujm
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...pusti tako kot je. ... sej je 70 km/ zelo lepa hitrost za moped.
...če se boš spravil delat tuning, moraš imeti vsaj malo osnovnega pojma, ker v nasprotnem primeru bo tu 1000 vprašanj in razlag, ki so napisane že v mnogih temah na forumu....na koncu boš pa prosil nekoga, da ti zrihta do konca, kar si zajebu... :D
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a void »

70 je zdrav maksimum za apn4/6. Vse kar je več boš meu same probleme, razn če si res strokovnjak. fi42 je pa velika neumnost, ki prinaša samo probleme.
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Pozdravljeni jast imam Tomos flexerja 2010.l in so z njemu skos neki problemi vzdržujem ga lepo in lepo peljem ampak se stalno samo kvari, skos so samk neki problemi z njim.Ali se tudi vam toliko kvarijo tomos flexerji?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Flexer1234 napisal/-a: Sr Sep 20, 2023 2:46 pm Pozdravljeni jast imam Tomos flexerja 2010.l in so z njemu skos neki problemi vzdržujem ga lepo in lepo peljem ampak se stalno samo kvari, skos so samk neki problemi z njim.Ali se tudi vam toliko kvarijo tomos flexerji?
Kaj se ti kvari? Zobniki, elektrika?
Odgovori