Razna vprašanja (splošno)

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kart napisal/-a: So Okt 15, 2022 1:54 pm Trenutno popravljam Tomos Colibri A5 A, letnik 2000 in ker so sprednje vilice čisto fuč, bom moral dobiti druge oz. nove. Zdaj me pa zanima, ali pašejo na A5 tudi vilice od Flexerja ipd., npr. tele https://www.motos.si/index.php?route=pr ... ct_id=1291 Piše sicer, da pašejo tudi na avtomatike in vizualno izgledajo ustrezne, ampak raje preverim preden dam za njih 120€. Če pa ne pašejo, me pa zanima, od katerega drugega bi pasale, ker menda tudi od APN. Hvala
Če pogledaš kataloge rezervnih delov, imajo vilice od Colibri A5 teleskope (219210) enake kot apn6s in spodnje krake (219242) enake kot avtomatiki novejši A3 in A35.
Predvidevam da ima Colibri torej enako dolžino vilic kot apn6s s tem da ima spodnje vpetje za kolo kot avtomatiki.
Tako da načeloma gor jih boš namontiral le dolžina lahko odstopa od originalnih. Ali pa izmeri dolžino tvojih (čeprav so verjetno sesedene) in pa vprašaj motos naj ti izmeri dolžino tistih ebr.
Kart
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Avg 28, 2022 8:14 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Kart »

automatic_7 napisal/-a: So Okt 15, 2022 9:21 pm Če pogledaš kataloge rezervnih delov, imajo vilice od Colibri A5 teleskope (219210) enake kot apn6s in spodnje krake (219242) enake kot avtomatiki novejši A3 in A35.
Predvidevam da ima Colibri torej enako dolžino vilic kot apn6s s tem da ima spodnje vpetje za kolo kot avtomatiki.
Tako da načeloma gor jih boš namontiral le dolžina lahko odstopa od originalnih. Ali pa izmeri dolžino tvojih (čeprav so verjetno sesedene) in pa vprašaj motos naj ti izmeri dolžino tistih ebr.
Hvala za odgovor, mi je uspelo najti slike mer teh vilic na neki drugi strani in načeloma vse ustreza, ko sem pomeril, tako da upajmo da bo tudi v praksi vse dobro. Bom pa poklical na motos, za vsak slučaj.

Imel bi pa še eno drugo vprašanje oz. nekaj na drugo temo, tokrat glede Tomos ATX in pretvorbi na Dellorto 14/12 uplinjač.
Trenutno z namenom registracije sestavljam Tomos ATX in imam original ATX 38mm cilinder, BT glavo ter (zanekrat) še MF Power 3, katerega nameravam nadomestiti z originalnim ATX izpuhom oz. ponaredkom le-tega, nimam pa original Bing 18/12/110 uplinjača. V neki temi tu gor sem bral, da je Dellorto 14/12 kar dober nadomestek oz. kar izboljšava v primerjavi z originalom in ker imam par teh uplinjačev že doma, bi želel ATX pretvoriti na ta uplinjač, bi pa pred tem imel par vprašanj, ker mi ni uspelo najti več informacij.
V temi je bilo omenjeno, da se kot koleno (originala ni, niti ga nimam za Dellorto 14/12) lahko uporabi tisto od A3, kar je glede na ceno ATX kolen super, če je res, bolj kot pa me zanima, ali bi potreboval menjati tudi glavne šobe na uplinjaču za večjo, saj drugih ta uplinjač mislim da nima. Poleg tega me zanima, ali se uporabi tudi original guma, ki drugače vodi do airboxa ter filter (ne vidim smisla, sicer, glede na to da je že v airboxu). V vsakem primeru bom moral narediti povezavo med airboxom in uplinjačem, vendar toliko da vem, preden se lotim kupovati stvari in ugotovim, da mi česa sploh ne bi bilo treba kupovati, ker moram itak narediti doma. Zadnja stvar, ki me še zanima glede uplinjača je, kateri bovden plina potem ustreza za celotno zadevo, za vsak slučaj, če original bovden od ATX ne bi ustrezal po dolžini.
Glede na to, da motor sestavljam z namenom registracije, me zanima samo še to, kake zmogljivosti lahko potem pričakujem od motorja, seveda z ponaredkom original izpuha in ne MF3.
Hvala ter lep pozdrav
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Atx in Bt glava sta enaki.
Dellorto sha 14/12 je bil original tudi na zadnjih ATX iz leta 2002 (ga je imel kolega). Je bilo koleno posebno za ATX, guma do airboxa pa če se prav spomnem je bila podobna tisti od A35.
Drug kolega je dal dellorto gor na Atx in je imel koleno od Apn6s alpino od A3 mislim da ne paše ker je preveč pod kotom.
Filter zraka je imel kar tisti mali črn od Dellorta, drugače bi moral gumo posebej predelat. Glavne šobe ne rabiš menjat oz odvisno kateri filter boš imel.
Kart
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Avg 28, 2022 8:14 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Kart »

automatic_7 napisal/-a: Po Okt 17, 2022 6:04 pm
Aha, če se da še airbox uporabiti original dellorto, kakršnega ima A5 ipd., potem pa še boljše. Glede na velikost ATX airboxov, bi nekako mislil da potrebuje več zraka, ampak je cenovno isto narediti povezavo do obstoječega ali pa pač kupiti še nov airbox, pa še manj dela je. Bom poskusil kar tako, pa bomo videli, če bo uspelo, tako da hvala za vse odgovore.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kart napisal/-a: To Okt 18, 2022 9:41 pm
automatic_7 napisal/-a: Po Okt 17, 2022 6:04 pm
Aha, če se da še airbox uporabiti original dellorto, kakršnega ima A5 ipd., potem pa še boljše. Glede na velikost ATX airboxov, bi nekako mislil da potrebuje več zraka, ampak je cenovno isto narediti povezavo do obstoječega ali pa pač kupiti še nov airbox, pa še manj dela je. Bom poskusil kar tako, pa bomo videli, če bo uspelo, tako da hvala za vse odgovore.
ATX airbox je velik zato da bolj uspešno duši zvok sesanja.
bircaboy
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Apr 19, 2020 12:22 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a bircaboy »

Pozdravljeni, imam mašino A5 s Fe cilindrom.
Tukaj ni potrebno tesnilo pod kapo, ne?
https://imgur.com/a/P8HrWCv
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

bircaboy napisal/-a: Pe Okt 28, 2022 7:45 pm Pozdravljeni, imam mašino A5 s Fe cilindrom.
Tukaj ni potrebno tesnilo pod kapo, ne?
https://imgur.com/a/P8HrWCv
Po katalogu je tesnilo. A3 je bil brez
bircaboy
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Apr 19, 2020 12:22 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a bircaboy »

Kateri katalog? Jaz sem pravkar pobral katalog rezervnih delov Colibri, pa ga ni narisanega.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

bircaboy napisal/-a: Pe Okt 28, 2022 10:39 pm Kateri katalog? Jaz sem pravkar pobral katalog rezervnih delov Colibri, pa ga ni narisanega.
Imaš prav, flexerji in 25ke imajo tesnilo. Ostali so brez.
Gledal sem katalog A35 ampak je bil za tuji trg.
bircaboy
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Apr 19, 2020 12:22 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a bircaboy »

Ve mogoče kdo dimenzije oringa na šalčki vplinjača Dellorto 14/12?
Odgovori