Razna vprašanja (splošno)

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

prlek napisal/-a:
cinšpula napisal/-a:A ma kdo izkušnje z nakupovanjem na spletni trgovini frčo moto? Imam namen kupit gred apn pa nočem dobit kake vini al pa motocross gredi pol ;)
Pojdi v velo al pa katero drugo trgovino z tomos deli pa kupi CM gred z CKR ojnico. Mislim da boljse kot take pri nas ne dobis
Trenutno v vseh velotih po sloveniji je ena gred v idriji pa še ta je rezervirana. 10 sornih je pa k blata. :evil:
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a prlek »

folc napisal/-a: Dobiš, mec eur italy, sam je 70e, najboljšea kao
Citiram Picha, ki je napisal:
"CKR je kar dobra ojnica, čeprav je made in Taivan. Sem enkrat meril trdoto, je cementirana na 65 HRC, medtem ko je imela Italianska Meceur, 63 trdote po HRC. Pa tako so vsi hvalili Meceur."

Ima pa mec morda bolsi spodni lezaj. Jas sem tudi hotel nabaviti mec eur pa ga nisem mogel dobiti ne od obnovi. si, ne od frco moto. Ce pa ves kje bi lahko dobil to gred pa kar z besedo na dan.
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a strmec »

mec nima nikol bolš ležaja ko ckr mec ma isti ležaj kot original apn ckr ma pa srebrno kletko ležaja
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Uporabniški avatar
moto1k
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 18, 2014 1:26 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a moto1k »

Mojstri kaj mi priporočate za plin ročko v kovinski varianti za a3 (čim nižja cena za najvišjo kvaliteto možno)?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

prlek napisal/-a:
folc napisal/-a: Dobiš, mec eur italy, sam je 70e, najboljšea kao
Citiram Picha, ki je napisal:
"CKR je kar dobra ojnica, čeprav je made in Taivan. Sem enkrat meril trdoto, je cementirana na 65 HRC, medtem ko je imela Italianska Meceur, 63 trdote po HRC. Pa tako so vsi hvalili Meceur."

Ima pa mec morda bolsi spodni lezaj. Jas sem tudi hotel nabaviti mec eur pa ga nisem mogel dobiti ne od obnovi. si, ne od frco moto. Ce pa ves kje bi lahko dobil to gred pa kar z besedo na dan.
Ni vse v trdoti, bistvena je žilavost, ter mikro razpoke.
LP
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a folc »

lojze-si napisal/-a:
prlek napisal/-a:
folc napisal/-a: Dobiš, mec eur italy, sam je 70e, najboljšea kao
Citiram Picha, ki je napisal:
"CKR je kar dobra ojnica, čeprav je made in Taivan. Sem enkrat meril trdoto, je cementirana na 65 HRC, medtem ko je imela Italianska Meceur, 63 trdote po HRC. Pa tako so vsi hvalili Meceur."

Ima pa mec morda bolsi spodni lezaj. Jas sem tudi hotel nabaviti mec eur pa ga nisem mogel dobiti ne od obnovi. si, ne od frco moto. Ce pa ves kje bi lahko dobil to gred pa kar z besedo na dan.
Ni vse v trdoti, bistvena je žilavost, ter mikro razpoke.
LP
+cementiranost je važna le na ležajnih mestih, proti obrabi. ne na sredi ojnice, tam je važna trdnost ne trdost.
dizel sploh ne! :)
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

S cementiranjem povrsine se nekaj pridobi tudi na natezni trdnosti
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

ro-bi napisal/-a:S cementiranjem povrsine se nekaj pridobi tudi na natezni trdnosti
Kvečjemu zgubi! Sloj, ki je cementiran, je trd vendar krhek.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Delali so nam osi za prenos moči iz motorja do menjalnika, za čoln. Ko so bile osi poboljšane, je bila natezna trdnost dosti manjša, kot potem, ko smo jih cementirali.
Cementacija sama je sicer krhka, a če je podlaga primerno trdna, celoten sklop ojača s cementacijo. Tista "skorja" okrog pomaga prenašat sile.Če je podlaga premehka, pa cementacija naredi več škode, kot koristi.
Pri oseh smo dosegli 1800N/mm2.
simonjeraj
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Jun 03, 2015 5:36 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a simonjeraj »

Jst nism lih profi sam če prov razumem, da če daš recimo prevelk cilinder na atxa se ga nemore registrirat za do 50 ker ma preveč kubikov pol. Mislm do kam se da?
Odgovori