Obnova pony express-Letnik 1974

Predstavite nam svoj projekt
martis
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Nov 07, 2011 7:41 am

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a martis »

Barva je bila v spreju, brez trdilca. Že pri barvanju je bilo kar nekaj težav - če si hotel pobarvati na tanko, je bilo zelo pomarančasto, če pa si hotel lepo "zaliti", da bi bilo gladko, pa je barva takoj stekla.
Res je, da je bilo hladno, vendar je bil sprej pogret v topli vodi, tako da...
Potem pa se nikakor ni hotelo posušiti - tudi po dvodnevnem sušenju nad pečjo ni bilo nič kaj boljše.
Bencin raztopi barvo, kot bi voda raztopila vodene ali pa tempera barve. Še nisem videl kaj takega. :shock:
Prodajalka sicer trdi, da je bil sloj predebel in se ni moglo posušiti. Vedar po treh tednih bi se moralo vsaj toliko posušiti, da bencin ne bi barve tako zlahka spral.
Po moje je barva bila stara, ali pa je prodajalka kaj zamočila, kaj pa vem.
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

Škoda da je to z barvo :cry: ker je drugače zelo lep..modra metalik pa je potem vredu ?..mislim da ne gre z bencinom dol itd. ?
kuukii12
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: So Nov 05, 2011 9:33 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a kuukii12 »

lep motorček ni kej :) koliko približno pa te je koštalo use skupaj? :D
TomosPower4Ever! :D:D
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Ja metalik modra barva je čisto ok. Ne občutljiva na praske in na bencin. Pomoje bi bilo najbolše to bež barvo oprati dol z bencinom ter na novo pobarvati z drugo barvo.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a macula »

Drugič barvaj z kompresorjem ali pa daj ličarju pobarvat. Sprej je najslabša možna stvar in ponavadi izpade najgrše. Mogoče ti za majhen denar pobarva tudi kdo iz foruma.
Lep motorček drugače in vidim da imaš veliko volje za obnavljat. Še tako naprej. ;)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
pivk123
mašina
Prispevkov: 1381
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 4:36 pm
Kraj: međveđe brdo
Kontakt:

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a pivk123 »

preko barve polakiraj z lakom za kovine..jaz tako vedno naredim in se barva neodlušći oz.da bi jo bencin spral.
Tomos ready to race
Fuck the new shit! Old is top shit!!
. VW Drivers Wanted.
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Sej sem hotel prebarvati z lakom, pa sem šel v trgovino vprašat pa je ženska rekla da je treba počakat da se barva čisto posuši. Vmes ko sem pa čakal da bi se posušilo pa mi je malo kapljal iz pipice bencin pa je požrlo. Barva še pa zdaj ni suha. :? Sem se pa odločil da bom spomladi staro barvo dol spravo pa na novo prebarval. Se bom pa zdaj pozimi pozanimal pri kakšnem ličarju koliko bi kaj stalo barvanje ter kdaj bo mel čas itd. Do pomladi me pa ne moti če je barva mehka in če jo požiran bencin ker je tak zima. Važno je da je pleh zaščiten pred zunanjimi vplivi ter da ne rjavi. Spomladi pa akcija :D
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a filius »

Fotr je frendu lakiral rezervoar prav tko pobarvan s sprejem, in stvar je prav tako začelo ražirat. tam kjer je bil nanos spreja velik je bilo ql, sm kjer pa malo slabši, pa jo je kar ražšrlo in prišlo spodaj do pleha. tako da moje mnenje je da bolje dat 100€ za štrihanje pa je v nuli pa pobarvano z avtolakom, kot pa kupovat pa štrihat s spreji ker je ponavad grdo.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

jst osebno se za manj kot 100€ nebi spravil štrihat. brušenje ti pobere živce, če hočeš da je res narejeno kot treba.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a macula »

Mojega zelenega lektronika sem celega prebrusil na roko do pleha s papirjem 250. :D :D :D ne sprašujte koliko popoldnevov mi je vzelo ker jih je blo preveč. ;)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori