Obnova pony express-Letnik 1974

Predstavite nam svoj projekt
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Pravkar sem dobil pony express-a. :D :D :D Je v precej dobrem stanju, vendar je potreben je ličarskih popravil. Kar se motorja tiče je v redu, saj motor ni bil vožen dosti in je dobro ohranjen. Motor je stal kakšnih 13 let, a na srečo bat ni zaribal. Na njem so vsi originalni deli, razen leve ročke za bremzo, ter manjka ročka za dekompresor in "zajla" od ročke do prve točke njene pritrditve.

Slika
Slika
Slika
Na spodnji sliki je edini del, kateri je bil očiščen ter spoliran:
Slika
Na spodnji sliki, se vidi da manjka zajla:
Slika

Moja želja je, da bi pony-ja prebarval na original temno modro barvo, saj mi ta originalna rdeča ni preveč všeč. Zanima me če moda kdo ve kakšna je oznaka originalne temno modre barve za pucha :?: Ali pa če ve kdo kje dobiti zajlo od ročke do dekompresorja, saj je na http://www.puchshop.de nisem zasledil. A še mogoče ve kdo kako najbolj enostavno povečati končno hitrost motorja, brez brušenja kanalov glave itd.... :D In pa opazil sem še, da je tamala ketna nategnjena tako zelo, da jo komaj premakneš za par milimetrov, taglavna ketna pa je pre ohlapna. Kaj je treba nujno menjati ketno ?

Več slik še prihaja ta teden, ter naslednji.
Zadnjič spremenil Puch-fan, dne To Nov 01, 2011 9:52 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a janim8 »

originalen in lep primerek ;)
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
Uporabniški avatar
trobrzinc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 9:01 pm
Kraj: bled

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a trobrzinc »

tamala ketna ma šponer (tist bel koleščk, ki je pršrauban na zadno nihajko pr tamali ketni) odtegneš ga pa prestavš mal gor d je ketna mal mn zategnena :D
Don't take any shit from other people. You have your own.
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Danes sem pony-ja komplet rastavo, ter zadeva je izgleda tako:

Slika
Slika

Seveda sem še na koncu odstranil prednje kolo ter ročke na belanci, vendar pozabil poslikati.
Vse kar mi je še uspelo danes narediti je to, da sem spoliral ter z aluminijasto folijo sčohal malo rje dol z auspuha.
REZULTAT:
Slika
Z rezultatom sem zadovoljen, saj je prej bilo stanje katastrofalno. Jutri me še čaka poliranje belance, ter poliranje sprednjih in zadnjih amortizerjev. Slike sledijo.
Uporabniški avatar
Morbus
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Jul 11, 2010 10:17 am
Kraj: Maribor

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Morbus »

V bistvu je bovden iz dveh delov, eden od ročke za dekompresor do vzvoda sklopke (bovden = 870 mm; pletenica = 1160 mm), drugi pa od vzvoda sklopke do dekompresorja (bovden = 320 mm; pletenica = 500 mm). Najlažje bo, če daš komplet narediti v VPC Ljubljana. In manjkata ti sesalni dušilec (filter) in natezalec verige, ali pa ju samo ni na slikah. Drugače pa lep Pony Express, krasen pa bo tudi, če ga pustiš v original stanju, brez predelav.
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Ročko sem že naročil rabljeno na bolhi. Je pa originalna. Na srečo je še prodajelec imel zajlo, zato mi jo je dal zraven :D :D :D Natezalca verige se res ne vidi na slihak, vendar je na motorju. Tudi zračni filter je, vendar sem ga odstranil. motorja bistveno ne bom predeloval razen barve. Barvo bi želel imeti metal temno modro. Ve kdo slučajno oznako barve ?
Uporabniški avatar
Morbus
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Jul 11, 2010 10:17 am
Kraj: Maribor

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Morbus »

Na tem okvirju je še originalna temnomodra barva, šifre pa žal ne vem. Od kod pa si?
Priponke
Slika 003.jpg
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Pich »

Lepo lepo. po katerem kraju se bo pa vozil ta pony exspres?
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

JAAA :D :D :D :D To je ta prava modra barva. Drugače sem iz Slovenske Bistrice. Od kot pa si ti morbus ? Kako bi pa lahko zvedel barvo tvojega okvirja ? :?:
Uporabniški avatar
gacoo
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: So Okt 08, 2011 7:17 pm

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a gacoo »

Morbus napisal/-a:Na tem okvirju je še originalna temnomodra barva, šifre pa žal ne vem. Od kod pa si?
no da bom izpadel FIN :lol:

ta barva je :

RAL 5010

ali pa :

286c

LP. Gapšper !
Odgovori