Obnova pony express-Letnik 1974

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tisto je metalik barva ... te ko si dau zgledajo navadne ... drugače pa greš kjer mešajo barve in imajo več odtenkov modre ... pa ti pač nameša kera ti bo všeč... oz če maš še kak del zraven iste barve je pa še bolš...
Uporabniški avatar
gacoo
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: So Okt 08, 2011 7:17 pm

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a gacoo »

aljo69 napisal/-a:tisto je metalik barva ... te ko si dau zgledajo navadne ... drugače pa greš kjer mešajo barve in imajo več odtenkov modre ... pa ti pač nameša kera ti bo všeč... oz če maš še kak del zraven iste barve je pa še bolš...
nires, taprva je res navadna tadruga pa ne, 286c je metallic kr oring pogooglaj ! ;)
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a brrm »

vrjamm da bo lep ko bo obnovljen ;)
velik užitkov (:
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Aljo69, bom poizkusil dat zmešati barvo da vidim če je prava :D Upam pa da je. Brrm hvala ti za lepe želje.
Kaj pa ima kdo kakšen predlog kaj naj naredim z feltnami, ali naj jih dam kromirat na na novo kar je zelo drago, ali jih naj za začetek prebarvam kar z navadnim sivim šprejem za feltne ? Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
trobrzinc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 9:01 pm
Kraj: bled

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a trobrzinc »

oscvg18 napisal/-a:Aljo69, bom poizkusil dat zmešati barvo da vidim če je prava :D Upam pa da je. Brrm hvala ti za lepe želje.
Kaj pa ima kdo kakšen predlog kaj naj naredim z feltnami, ali naj jih dam kromirat na na novo kar je zelo drago, ali jih naj za začetek prebarvam kar z navadnim sivim šprejem za feltne ? Hvala za odgovore.
probej tko spucat kokr si auspuh :D
Don't take any shit from other people. You have your own.
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Danes sem poskušal ščistiti zadnja dva amortizerja. Mislim da mi je kar uspelo če primerjamo kakšen je bil prej:
Slika
Z nitro razrečilom sem še ščistil svinjarijo z vseh delov, ki jih bom barval. Zadevo sem nažalost pozabil poslikati. Ima kdo kakšen nasvet s čem najlažje odstraniti barvo z okvirja, stranskih pokrovov, rezervoarja ter blatnikov ? :D

LP
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

lavakol ... kislina ko napihne barvo da jo strgaš z špohtlom ... je pa res da za boljši učinek treba prvo mal pošmerglat da raniš barvo da fajn napihne ;)
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Pa misliš da bo šlo ziher s tem? Ker že mam izkušnje s tem lavacolom, ko sem odstranjeval barvo dol iz ograje pa ni šlo ravno ne vem kak dobro. :shock: :shock: Bom še probal ju3 z ognjem(gorilnik na bencin) in upam da bo dovolj visoka temperatura do bo zmehčalo barvo. Drugače pa ni drugega kot šmirglanje :D
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Puch-fan napisal/-a:Pa misliš da bo šlo ziher s tem? Ker že mam izkušnje s tem lavacolom, ko sem odstranjeval barvo dol iz ograje pa ni šlo ravno ne vem kak dobro. :shock: :shock: Bom še probal ju3 z ognjem(gorilnik na bencin) in upam da bo dovolj visoka temperatura do bo zmehčalo barvo. Drugače pa ni drugega kot šmirglanje :D
sam sm z vilc tako spravu barvo dol pa z izpuha lak ... kmal sm pogruntu patent da poškodovano barvo napihne velik bolj ko pa še lepo :) moreš vzet grob šmirgl pa mal pošmirglat tolk da raniraš barvo ... in pol namažeš in napihne :)
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a maatej »

če se že greš tako da boš meu vse tipi topi daj speskat ;)
Odgovori