Obnova pony express-Letnik 1974

Predstavite nam svoj projekt
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Danes sem poliral belanco. S tem sem se zafrkaval 2,5 ure :!: Pred polirajem je bila takšna:
Slika
Poliral sem s purolom. Po poliranju izgleda tako:
Slika
Blatnike, rezervoar ter stranska pokrova sem premazal z lavacolom, ter rezultat po 3 urah je takšen:
Slika
Na rezervoarju je začelo lepo požirati, na stranskih pokrovih pa bolj slabo:
Slika
Bomo vidli kakšni bodo rezultati ju3 zjutraj :D , saj piše na lavacolu da je za ta tip barve potrebno počakati minimalno 24 ur.

Kar se pa glede peskanja tiče, baje tudi na tako fajn kot pravijo, saj se deli preveč pregrevajo in se včasih lahko kaj zvije. Pa tudi ostanejo takšne male luknjice od kamenčkov. Pa ni ga boljšega občutka ko veš, da si nekaj opravil sam :D :D
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

če boš 24 ur čakal se ti bo zasušil lavacol
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Samo ne več je to navadni lavacol, saj na njemu piše lavacol zeleni. In sicer je tudi lavacol zeleni in ima vonj po mentolu :D Jas prvič vidim takšen lavacol.
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a maatej »

tko ne boš nič naredu..lavakol namažeš, počakaš 20min. pol pa opereš z vapom, vročo vodo, postrgaš al karkoli.

nwm pa od kje ti ideja da se pri peskanju lahko kakol pregreje? tud to, da ostanejo lukje ni res- odvisn od grobosti kamnčkov.
Puch-fan
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Nov 01, 2011 9:14 pm
Kraj: Šmartno na Pohorju

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a Puch-fan »

Jas sem si prebral navodila od lavacol zeleni, in na njemu pise da moras pustiti lavacol namazon gor minimalno 24 ur. po 20 minutah sploh ni bilo ucinka. vrjetno lavacol zeleni pa navadni lavacol nista enaka.
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Puch-fan napisal/-a:Jas sem si prebral navodila od lavacol zeleni, in na njemu pise da moras pustiti lavacol namazon gor minimalno 24 ur. po 20 minutah sploh ni bilo ucinka. vrjetno lavacol zeleni pa navadni lavacol nista enaka.

zgleda da ne ker tanormalnem (unem v sivi plocevinki) zacne delovati v 15-20min
power
zobnik
Prispevkov: 151
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 5:15 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a power »

Mam isti lavakol doma zeleni in je za eno pi... prej pa sem mel enega drugačnega in je bil odličen.
ToMoS več kot skuter!
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

lavakol zeleni je res u piz**... je pa baje ekološki in se starega nesme delat ker pač ni ekološki... jeb* se ekologija :evil:
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
gacoo
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: So Okt 08, 2011 7:17 pm

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a gacoo »

klemenm2 napisal/-a:lavakol zeleni je res u piz**... je pa baje ekološki in se starega nesme delat ker pač ni ekološki... jeb* se ekologija :evil:
naj mi en razloži kolko stane lavacol in pa kje ga kupit sam ne mi pisat da na bencinskih ker sm vprašu na agipu, petrolu, Omv-ju in na petrolo sploh neevejo ka je to , ostalo pa nimajo.....
Uporabniški avatar
ctxrider
vplinjač
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Jun 03, 2010 9:14 pm

Re: Obnova pony express-Letnik 1974

Odgovor Napisal/-a ctxrider »

gacoo napisal/-a:
klemenm2 napisal/-a:lavakol zeleni je res u piz**... je pa baje ekološki in se starega nesme delat ker pač ni ekološki... jeb* se ekologija :evil:
naj mi en razloži kolko stane lavacol in pa kje ga kupit sam ne mi pisat da na bencinskih ker sm vprašu na agipu, petrolu, Omv-ju in na petrolo sploh neevejo ka je to , ostalo pa nimajo.....
lahk bi su u merkur... sj ne prodajajo na petrolu barve..
Jani R.I.P
Odgovori