tomos lavra

Koliko je kaka stvar vredna?
Odgovori
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

tomos lavra

Odgovor Napisal/-a filius »

Kok mislite da bi blo vredno? So še usi deli, kot nov izpuh, prva luč, zaden "jajčak" itd...
Priponke
lavra.jpg
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Morbus
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Jul 11, 2010 10:17 am
Kraj: Maribor

Re: tomos lavra

Odgovor Napisal/-a Morbus »

filius napisal/-a:Kok mislite da bi blo vredno? So še usi deli, kot nov izpuh, prva luč, zaden "jajčak" itd...
Nekaj delov sicer manjka, cena med 100 in 200 EUR, dejanska prodajna verjetno 150 EUR.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos lavra

Odgovor Napisal/-a filius »

Morbus napisal/-a:
filius napisal/-a:Kok mislite da bi blo vredno? So še usi deli, kot nov izpuh, prva luč, zaden "jajčak" itd...
Nekaj delov sicer manjka, cena med 100 in 200 EUR, dejanska prodajna verjetno 150 EUR.
Če koga zanima za 150€ --> ZS :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: tomos lavra

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Po pravici povedano ni vredna nič oz. za en pir več kot povprečen a3, ker je tega šrota na tone in če ima nekdo kolikortoliko interesa bo dobil nekoga, ki mu ga bo z veseljam dal zastonj samo, da se ga je losal.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos lavra

Odgovor Napisal/-a filius »

Whbund napisal/-a:Po pravici povedano ni vredna nič oz. za en pir več kot povprečen a3, ker je tega šrota na tone in če ima nekdo kolikortoliko interesa bo dobil nekoga, ki mu ga bo z veseljam dal zastonj samo, da se ga je losal.
1 sm se pred leti losal za 200€ pa tut tej ne manka veliko, če bi jo pošteno spucal spucal ferg ker pred parimi leti sm se še vozil z njo bi pomoje dobil 150€ Drugače bolje da jo dam po delih, ker samo za prvo in zadnjo luč dobim 50€ ker je kar redko da so cele.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Morbus
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Jul 11, 2010 10:17 am
Kraj: Maribor

Re: tomos lavra

Odgovor Napisal/-a Morbus »

Whbund napisal/-a:Po pravici povedano ni vredna nič oz. za en pir več kot povprečen a3, ker je tega šrota na tone in če ima nekdo kolikortoliko interesa bo dobil nekoga, ki mu ga bo z veseljam dal zastonj samo, da se ga je losal.
Dvomim, da je »tega šrota« na tone, saj so ta model T/TT menda izdelovali samo štiri leta. Za ljubitelja starodobništva je Laura zagotovo vredna več, kot nekomu, ki narodno tehnično dediščino označuje za »šrot«. Nizozemski motor Anker Laura M48 je praktično neuničljiv s posebno suho sklopko z značilnim rožljanjem. Pa tudi vožnja je udobnejša zaradi 19 colskih koles. In le zakaj je tako težko priti do delov, če jih obstaja »toliko, ki bi se jih radi losali«.

Pa brez zamere.
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: tomos lavra

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Morbus napisal/-a:
Whbund napisal/-a:Po pravici povedano ni vredna nič oz. za en pir več kot povprečen a3, ker je tega šrota na tone in če ima nekdo kolikortoliko interesa bo dobil nekoga, ki mu ga bo z veseljam dal zastonj samo, da se ga je losal.
Dvomim, da je »tega šrota« na tone, saj so ta model T/TT menda izdelovali samo štiri leta. Za ljubitelja starodobništva je Laura zagotovo vredna več, kot nekomu, ki narodno tehnično dediščino označuje za »šrot«. Nizozemski motor Anker Laura M48 je praktično neuničljiv s posebno suho sklopko z značilnim rožljanjem. Pa tudi vožnja je udobnejša zaradi 19 colskih koles. In le zakaj je tako težko priti do delov, če jih obstaja »toliko, ki bi se jih radi losali«.

Pa brez zamere.
Nimam nobenih zamer saj smo razumni ljudje in lahko konstruktivno zagovarjamo svoja stališča. Šrot sem poimenoval to zato, ker so več ali manj slabše ohranjeni primerki na slovenskem trgu in za nekoga, ki mu to ne pomeni kulturne dediščine ampak zastarelo prevozno sredstvo, ki ne opravlja več svoje funkcije ne pomeni nič in bi se ga rad znebil in kot pravim jih po mojih izkušnjah ni malo.

Dele lahko dobite pri Lojzetu na Bledu oz. Arij na bolhi, ki ima za laure res materijala ogromno, mopeda sta pa v moji vasi 2 v bližnji pa jih je 5 ali 6 oz. če potegnem črto jih je samo v moji bližnji okolici gladko čez 15, navsezadnje so jih včasih dnevno potrebovali. Iz tega lahko sklepam, da je takih krajev po Sloveniji še ogromno lastniki teh mopedov pa so več ali manj penzionerji, ki ne uporabljajo interneta. Posledično na internetu, po katerem v današnjih časih sklepamo koliko je neke stvari na trgu zgleda, da je prava redkost realnost pa je nekoliko drugačna.

Lp
antasi
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Jul 28, 2010 2:34 pm

Re: tomos lavra

Odgovor Napisal/-a antasi »

sem zaintereseran za nakupa
laure pa me zanima kje se da videt
pa če maš kak mobi da pokličem
pa koliko je zadnja cena
lp
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos lavra

Odgovor Napisal/-a filius »

antasi napisal/-a:sem zaintereseran za nakupa
laure pa me zanima kje se da videt
pa če maš kak mobi da pokličem
pa koliko je zadnja cena
lp
tel 041 520517, da se jo vidt v bukovici pri vodicah. Cena je stvar dogovora, najraje ob ogledu.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori