Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Flexer1234 napisal/-a: To Sep 20, 2022 5:53 pm Kje naj nekaj obrnem pri elektriki
na drugo črtico
Odvisno od letnika. Če imaš elektriko z senzorjem na zunanji strani magneta, nimaš kaj premikat.
Drugače se zasuka plošča z navitiji z oznakami na plošči in na bloku.
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Moj je letnik 2010
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Flexer1234 napisal/-a: Sr Sep 21, 2022 9:03 pm Moj je letnik 2010
Potem če ni menjana elektrika imaš senzor.
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Rad bi očistil tank ker je rjav. Baje se s citronko zelo lepo očisti. Koliko je treba dati cintroke na 1 tank (4L)?
gre se pa za A3.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

void napisal/-a: Ne Okt 09, 2022 7:35 pm Rad bi očistil tank ker je rjav. Baje se s citronko zelo lepo očisti. Koliko je treba dati cintroke na 1 tank (4L)?
gre se pa za A3.
Učasih je blo 100g citronke na 10l vode.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Citronska kislina (razstopina, kot je prej napisal zankrzan) je super uporabna tudi pri varjenju aluminija...recimo če poči uho alu bloka mašine. Nobena stvar ne razmasti tako učinkovito, kot citronska kislina.
...bloke predhodno očistiš, kolikor se le da z bencinom... nitro... aceton.... karkoli od topil.... speskati, obrusiti...
.... potem pa za cel dan v citronko. Le na ta način (ki je najbolj učinkovit, preprost in najcenejši) dobiš čist var, brez zlepov, por... črnih vključkov...itd...
... seveda pa je treba paziti tudi pred in med varjenjem, da ne kontaminiramo (umažemo) zvarnega mesta s prijemanjem s prsti... ali da ne uporabimo umazane žične krtače ... umazan dodajni material....itd...itd...
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Dobrdan mene pa zanima če je kdo(kar vrjamem da je) montiral prednje veliko pesto na APN 4/14tls vilice ter kako ter brez varjenja nosilcev na lonce ker jaz mam že moped obnovljen in nebi variu nosilcu k vrjamem de je kasna bol praktična ideja
vidko
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Feb 12, 2021 8:24 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a vidko »

Lp. Jaz pa imam težavo z kross motorjem kx 125 2T. Motor ni imel iskre, pa mi je en majster na novo navil navitje, ker jo je uničilo. Na kar sem stator dal na motor probal zakurblat, sevedno ni iskre, na kar sem ugotovil da je tudi vžigalna tuljava bila pokvarjena, sedaj sem namontiral novo tuljavo.Problem pa je zdaj to: ko ga kurblam nasploh nima iskre, če pa stisnem gumb za izklop in ga držim pa motor občasno dobi iskro ko ga kurblam . Če je gumb spuščen pa sploh nič od iskre.. žice mam vse po barvah priklopljene kot prej, tako da zamešamo ni nič da bi bilo kontra. Prosim za kak nasvet ker res več nevem kaj je narobe ni mi jasno kako je to sploh možno.
vidko
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Feb 12, 2021 8:24 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a vidko »

Dodajam še to, da sem probal tudi odstranit stikalo za izklop, pa ko ga odklopim sploh ni iskre.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Slaba masa na statorju? 🤔
Odgovori