Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Qoikon
kriva felna
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 2:43 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Qoikon »

automatic_7 napisal/-a: Po Apr 12, 2021 7:00 pm
Qoikon napisal/-a: Po Apr 12, 2021 6:26 pm Kolk je kej razlike med Batom L in navadnim (38L, 38 navaden)? Koliko se kaj pozna? Imam A55 siv alu cilinder in me zanima ali se sploh splača brusit ali enostavno kupim kit.
Ne tikaj, ker A55 alu cilinder ima drugačne tolerance ter nikasil prevleko noter kot pa litoželezni cilindri za katere je večina batov na trgu rezervnih delov.
Bat se pri A55 menja samo če je vgrajen noter od 25km/h verzije se ga menja z batom od 45km/h A55 verzije.

Če imaš koga ki ti lahko izpušni in vsisni kanal poveča, se da dobit iz tega cilindra podobne zmogljivosti kot BT.
Drugače pa kupi kit.
A potem je kaj razlike med 38L in 38 navadnim, ker nevem kako bo kaj z denarjem, bi raj izkoristu orig. cilinder kolikor se da, mogoč še kašna DMP nižja glava in tudi kot si rekel razširjeni kanali.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Qoikon napisal/-a: Po Apr 12, 2021 7:06 pm
automatic_7 napisal/-a: Po Apr 12, 2021 7:00 pm
Qoikon napisal/-a: Po Apr 12, 2021 6:26 pm Kolk je kej razlike med Batom L in navadnim (38L, 38 navaden)? Koliko se kaj pozna? Imam A55 siv alu cilinder in me zanima ali se sploh splača brusit ali enostavno kupim kit.
Ne tikaj, ker A55 alu cilinder ima drugačne tolerance ter nikasil prevleko noter kot pa litoželezni cilindri za katere je večina batov na trgu rezervnih delov.
Bat se pri A55 menja samo če je vgrajen noter od 25km/h verzije se ga menja z batom od 45km/h A55 verzije.

Če imaš koga ki ti lahko izpušni in vsisni kanal poveča, se da dobit iz tega cilindra podobne zmogljivosti kot BT.
Drugače pa kupi kit.
A potem je kaj razlike med 38L in 38 navadnim, ker nevem kako bo kaj z denarjem, bi raj izkoristu orig. cilinder kolikor se da, mogoč še kašna DMP nižja glava in tudi kot si rekel razširjeni kanali.
razlika je minimalna, ampak v primeru A55 cilindra je razlika v negativno ker L batov za ta cilinder sploh ni na trgu.

tukaj je en recept, ki sem ga nameraval sprobat pa čaka samo na montažo in testno vožnjo že kar nekaj let :roll:
https://mopedist.si/viewtopic.php?p=231442#p231442

tukaj je tudi en zelo dobro predelan A55
https://mopedist.si/viewtopic.php?t=20697?t=20697
Qoikon
kriva felna
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 2:43 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Qoikon »

automatic_7 napisal/-a: Po Apr 12, 2021 7:20 pm
Qoikon napisal/-a: Po Apr 12, 2021 7:06 pm
automatic_7 napisal/-a: Po Apr 12, 2021 7:00 pm
Ne tikaj, ker A55 alu cilinder ima drugačne tolerance ter nikasil prevleko noter kot pa litoželezni cilindri za katere je večina batov na trgu rezervnih delov.
Bat se pri A55 menja samo če je vgrajen noter od 25km/h verzije se ga menja z batom od 45km/h A55 verzije.

Če imaš koga ki ti lahko izpušni in vsisni kanal poveča, se da dobit iz tega cilindra podobne zmogljivosti kot BT.
Drugače pa kupi kit.
A potem je kaj razlike med 38L in 38 navadnim, ker nevem kako bo kaj z denarjem, bi raj izkoristu orig. cilinder kolikor se da, mogoč še kašna DMP nižja glava in tudi kot si rekel razširjeni kanali.
razlika je minimalna, ampak v primeru A55 cilindra je razlika v negativno ker L batov za ta cilinder sploh ni na trgu.

tukaj je en recept, ki sem ga nameraval sprobat pa čaka samo na montažo in testno vožnjo že kar nekaj let :roll:
https://mopedist.si/viewtopic.php?p=231442#p231442

tukaj je tudi en zelo dobro predelan A55
https://mopedist.si/viewtopic.php?t=20697?t=20697
Potem se najbolj splača kupit kit 65cc od airsala pa večji ferg.
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

če je pipca odprta, čez delorto teče bencil v avspuh. Ali je razlog plovec ali še kaj drugega ? lp
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

andraz1002 napisal/-a: Po Apr 12, 2021 10:06 pm če je pipca odprta, čez delorto teče bencil v avspuh. Ali je razlog plovec ali še kaj drugega ? lp
pri meni enako .. phbg19 pa je nov. zdaj sem se navado da pac zapiram bencin
NejcG
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Apr 05, 2019 8:16 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a NejcG »

dox napisal/-a: To Apr 13, 2021 6:40 pm
andraz1002 napisal/-a: Po Apr 12, 2021 10:06 pm če je pipca odprta, čez delorto teče bencil v avspuh. Ali je razlog plovec ali še kaj drugega ? lp
pri meni enako .. phbg19 pa je nov. zdaj sem se navado da pac zapiram bencin
Isto pri meni Dellorto PHBG 20. Vedno treba imeti zaprto, če ne pušča mešanica.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

NejcG napisal/-a: To Apr 13, 2021 9:11 pm
dox napisal/-a: To Apr 13, 2021 6:40 pm
andraz1002 napisal/-a: Po Apr 12, 2021 10:06 pm če je pipca odprta, čez delorto teče bencil v avspuh. Ali je razlog plovec ali še kaj drugega ? lp
pri meni enako .. phbg19 pa je nov. zdaj sem se navado da pac zapiram bencin
Isto pri meni Dellorto PHBG 20. Vedno treba imeti zaprto, če ne pušča mešanica.
Ma kje vam pušča, kje to vidite? Sem dal skozi že par phbg-jev pa nisem mel problema. Edino kar je možno je to, da je nivo goriva v šalčki previsoko. Malo pokriviš plovek navzdol, da prej zapre bencin pa je to to.
To pravim za original dellorto. Pripište, če se slučajno pogovarjate o kopijah...
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Jaz imam pwk kitajca, pa je suh ko poper!
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

imam original..
TomosBT50
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: So Nov 09, 2013 6:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a TomosBT50 »

Pozdravljeni
Imam majhen (upam) problem pri obnovi t12.
Ko motor teče pri prostem teku, dela vse ko urca. Pri dodajanju plina (nekje na polovici), pa motor začne morit do te mere, da če držim gas, ugasne.
Uplinjač, diza, vse sem že očistil pa brez uspeha.
Če ima kdo kakšno idejo kaj lahko vpliva na to, bom zelo hvaležen.
Lp
Odgovori