Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
sandi125
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 9:17 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sandi125 »

A mi zato cuka? Po štandgasom lepo teče pri polnem gasu pa cuka kot če bi pritiskal tipko za ugasnit. In pa ne dobi hitrosti.
Menjal pa sem cilinder in fergazer.
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

automatic_7 napisal/-a:
alenson napisal/-a:pred kratkim sem tole zadevo domov pripeljal. gre za moped podoben puchovemu, ga je kdo že imel? zadeva ima grimeca platišča, motor je pa org. ktm, ni videt puchov. Lp
motor je najverjetneje sachs, slikaj ga še iz druge strani, odpri kar novo temo mogoče bo še kdo spraševal o takem mopedu
Mr.slc napisal/-a:A za večje tomosove motorje SLC, SL, BT,... še velja, da moraš imet izpit za 125 ccm(A1 kategorija)??
Da
oznake FM pomojem kažejo na to, da je Franco Morini motor, cilinder je gilardonijev.
Priponke
image.jpg
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 730
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Imam vprašanje pod razno ker ne najdem teme, oziroma če me lahko kdo nanjo usmeri: pri privijačenju zadnje osovine na APN se kolo ob polni zategnitvi vrti zelo malo oz. ga nekje tišči. Distančna puša je v kolesu, ležaja pa sta nova. Kje tiči problem?
APN4M 83'
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Berty napisal/-a:Imam vprašanje pod razno ker ne najdem teme, oziroma če me lahko kdo nanjo usmeri: pri privijačenju zadnje osovine na APN se kolo ob polni zategnitvi vrti zelo malo oz. ga nekje tišči. Distančna puša je v kolesu, ležaja pa sta nova. Kje tiči problem?
Puša prekratka, ležaji niso sedli do konca mogoče? Zavore oz. nosilna plošča zavor ne prijemlje kje?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

alenson napisal/-a: oznake FM pomojem kažejo na to, da je Franco Morini motor, cilinder je gilardonijev.
je Franco Morini MO1 motor
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Berty napisal/-a:Imam vprašanje pod razno ker ne najdem teme, oziroma če me lahko kdo nanjo usmeri: pri privijačenju zadnje osovine na APN se kolo ob polni zategnitvi vrti zelo malo oz. ga nekje tišči. Distančna puša je v kolesu, ležaja pa sta nova. Kje tiči problem?
Distančnik je premajhen za 2mm, to pa za to, ker imaš montirano votlo osovino Srbskega izvora, ki je prekratka. Lahko podložiš od zadaj na nihajkah 2mm podloško, kar pa bo imelo posledice, da boš imel premalo navoja za zategnitev matice, ki stisne napenjalec verige.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 730
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

matijag napisal/-a: Puša prekratka, ležaji niso sedli do konca mogoče? Zavore oz. nosilna plošča zavor ne prijemlje kje?
jkanoni napisal/-a: Distančnik je premajhen za 2mm, to pa za to, ker imaš montirano votlo osovino Srbskega izvora, ki je prekratka. Lahko podložiš od zadaj na nihajkah 2mm podloško, kar pa bo imelo posledice, da boš imel premalo navoja za zategnitev matice, ki stisne napenjalec verige.
Verjetno bo problem v ležajih, ko sem se vozil z bolj zategnjeno je potem popustilo in zdaj laufa lepo. Ne zavore niso prijemale.
Podložke nebo treba podlagati.
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Berty napisal/-a:
matijag napisal/-a: Puša prekratka, ležaji niso sedli do konca mogoče? Zavore oz. nosilna plošča zavor ne prijemlje kje?
jkanoni napisal/-a: Distančnik je premajhen za 2mm, to pa za to, ker imaš montirano votlo osovino Srbskega izvora, ki je prekratka. Lahko podložiš od zadaj na nihajkah 2mm podloško, kar pa bo imelo posledice, da boš imel premalo navoja za zategnitev matice, ki stisne napenjalec verige.
Verjetno bo problem v ležajih, ko sem se vozil z bolj zategnjeno je potem popustilo in zdaj laufa lepo. Ne zavore niso prijemale.
Podložke nebo treba podlagati.
V ležajih ni problema, samo v pušah so problemi.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
muri130
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: To Sep 11, 2012 3:25 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a muri130 »

Zdravo mene pa zanima kaj je slo narobe pri tomosu a3 . In sicer ko zelim zabremzati na zadnjo zavoro se ta samo nekaj drajsa in ne zabremza. Zavorne obloge so skoraj nove tako da je nekje drugje problem, ravno tako nepomaga ko zategnem vijak od zadnje bremze.
Lp
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

boben je hin
Odgovori