Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Jabux napisal/-a:
turbo nona napisal/-a:Mogoče kdo ve, če je tomos bt sprednja luč enake velikosti kot luč od atx?
Če se ne motim je BT sprednja luč večja.
ja večja je
BT prednja luč je enaka kot od yugota in 101
turbo nona
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: So Feb 05, 2011 10:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a turbo nona »

automatic_7 napisal/-a:
Jabux napisal/-a:
turbo nona napisal/-a:Mogoče kdo ve, če je tomos bt sprednja luč enake velikosti kot luč od atx?
Če se ne motim je BT sprednja luč večja.
ja večja je
BT prednja luč je enaka kot od yugota in 101
Hvala za odgovore. To vem ja, da so imeli yugoti enako.
p.s ima kdo kakšno atx luč za prodat?
janez.tatra
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Po Feb 25, 2013 10:57 pm
Kraj: novo mesto-podgurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a janez.tatra »

lojze-si napisal/-a:
janez.tatra napisal/-a:mene pa neki zanima gre se za apn4. cilinder je lamo ferg pa sha 12-14 diza 54 ko sm šel od doma sem men natankano mešanco z petrolovim 100 oktanckim benzom pa petrolov olje za mešanco, ker smo bla na mopedu 2 gor sem seveda tiščal skos povn gas no tko smo naredla 105km brez vsakih težav pa gas res skos do konca no zvečer pa sem šel tankat spet petrol 95 oktanski benz pa stihl olje za motorne žage pa prvih 200metrih motr začne jamrat ko dam gas sm zamori tko da smo se skos cijazla ko je use trokiralo in sm mogu vozt z 1/4gasa naprej še 15km pol hočm motor ugasnt ne ugasne in kr obrate navija sam od sebe pogledam svečko(bosch super r10) svečka sicer ni čokoladno rjava vendar useno podobno rjavi, kaj bi to lahko blo :? pa ko je motor hladen gre čist uredu pol pa ne več
Možno bi bilo tudi, da je KR na meji. Ravno toliko, da z 100 OK bencinom gre z 95 pa ne. No če ni druge mehanske napake, kot so semeringi, odloman rink, vžig, ali celo zariban bat, je skoraj sigurno preveč stisnjen.
Zamenjal bencin z 100oktanskim in moped gre spet normalno, zanimivo kolk ma bencin upliva na to :)
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Jaz še vedno sumim, da ti vleče zrak.
Ker da bi ti toliko bencin nagajal ni mogoče, razen če se ti je elektrika kaj premaknila...

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
janez.tatra
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Po Feb 25, 2013 10:57 pm
Kraj: novo mesto-podgurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a janez.tatra »

Kamion napisal/-a:Jaz še vedno sumim, da ti vleče zrak.
Ker da bi ti toliko bencin nagajal ni mogoče, razen če se ti je elektrika kaj premaknila...

LP M
Zdej dela normalno danes prevozil 20 in včeraj 30 km brez problema tko da nevem sem pa do zdaj tankal 100 edin v soboto 95
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

zanima me, če kdo ve, kje bi se dalo nabavit bat za minarelli P6 fi 48.45mm na en obroček, sornik 12...


LP Jakob
andro9814
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Jul 24, 2014 9:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andro9814 »

A mislte da bi se barva luščila če bi apn mašino pobarval z navadno črno sijaj barvo?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Ali je že kdo podiral narobe obrnjene prednje vilice. Danes sem ene razstavil in imajo samo na eni strani feder :shock: ali je to mogoče (gilera 50ccm supermoto).
lp
ice t
zariban cilinder
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:35 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ice t »

Sem jih že razdiral in so mele fedre v obeh ter blažilnik samo v eni, za fedre v samo eni pa še nisem slišal.
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomy »

Mene pa zanima, če ima kdo idejo, kako odstraniti zobnik 1. prestave na predležni gredi? apn6 mašina
Odgovori