Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

mam tudi jaz tako pištolo na 500l kompresorju in dokler je kak sprej ali kaj podobnega za odstranit ni panike. če pa prideš do kakšne prašno barvane zadeve je pa konec (razni okvirji itd.)
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Kot vidiš je pesek zelo drag. Nič ne boš falil, če boš kupil "baby send"( pesek za igranje ;potičke itd) v Megadomu ali kakšni podobni trgovini (3 eure 15kg). Pesek je moker in ga moraš prej posušit. Jat to napravim na malo večji peči v večjem pladnju. Sicer je pa odličen, ker je zelo droben.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

jkanoni napisal/-a:Kot vidiš je pesek zelo drag. Nič ne boš falil, če boš kupil "baby send"( pesek za igranje ;potičke itd) v Megadomu ali kakšni podobni trgovini (3 eure 15kg). Pesek je moker in ga moraš prej posušit. Jat to napravim na malo večji peči v večjem pladnju. Sicer je pa odličen, ker je zelo droben.
Kremenčev pesek povzroča silikozo pljuč in je smrtno nevaren, za to peskajte z masko. Korund ali bakrova žlindra nista nevarna a sta dražja. Za peskanje Al pa se uporabljajo steklene perle.
LP
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Rabil bi informacijo če je možno skombinirat tomos bt vilce pa zavorni sistem original z CTX feltno? Brez predelav ali?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Problem: Ko držim gumo med nogami lahko bilanco premikam za kar veliko, vilce mi malo zavija. Sem razstavil, vse tako kot mora bit, razen tistih podložk na notranji strani na dnu šipke (kjer pride nato na navoj pokrivna matica). Med vožnjo je čutiti zavijanje gume v ovinkih (gre bolj na ven ne pa kolikor zavijem bilanco na noter). Matice za zatolčt so nove, so zatolčene kolikor je rabila da je prijela in zalimane z limom za vijake medium strenght od loctite.
Vprašanje: Kaj naj še naredim da imajo manj "lufta" oz. koliko je še normalno?
APN4M 83'
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

lojze-si napisal/-a:
jkanoni napisal/-a:Kot vidiš je pesek zelo drag. Nič ne boš falil, če boš kupil "baby send"( pesek za igranje ;potičke itd) v Megadomu ali kakšni podobni trgovini (3 eure 15kg). Pesek je moker in ga moraš prej posušit. Jat to napravim na malo večji peči v večjem pladnju. Sicer je pa odličen, ker je zelo droben.
Kremenčev pesek povzroča silikozo pljuč in je smrtno nevaren, za to peskajte z masko. Korund ali bakrova žlindra nista nevarna a sta dražja. Za peskanje Al pa se uporabljajo steklene perle.
LP
Seveda povzroča silikozo. Sicer pa ne vem, kako bi peskal brez zaščitne maske in očal.
Sicer je pa najboljši sistem peskanja s " štrajfiksom", ki smu po cevki dodaja abrazivna sredstva le "dreka" veliko ostane.
knownaszago
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 14, 2015 5:50 pm
Kraj: Okolica Litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a knownaszago »

Hvala, sem videl da je pesek kar drag, kok bi pa približno koštalo da bi dal to nekomu naredit?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

knownaszago napisal/-a:Hvala, sem videl da je pesek kar drag, kok bi pa približno koštalo da bi dal to nekomu naredit?
V Postojni speska možakar okvir, nihajke, sprednji blatnik in streho verige za 30 eurov.
knownaszago
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 14, 2015 5:50 pm
Kraj: Okolica Litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a knownaszago »

A kje bližje Ljubljani pa ni nikogar, ker sem iz litije pa res ne bi tok daleč vozil.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

zanima me kako mate narejeno da vam ne zvija prednih bt vilc pri zaviranju.
tomos 4 life
Odgovori