Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
pero3
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Avg 06, 2021 9:55 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pero3 »

ta vzvod (ki ni original-origjnal pride obrnjen navzgor in se zajlo stisne vanj) je na sliki v najboljsem polozaju.

druga opcija fiksacije vzvoda glede na fiksen polozaj razmikaca paken bi bil skoraj vodoravna gledano na nihajko. na tako pozicijo pa se ne da vpet sipko v sornik.

edina opcija je taka kot je na sliki, s skrajsano sipko.. zal ni to predvideno na tak pokrov bobna vendar je na koncu nekaj vendarle ratalo. ucinek zaviranja je bistveno boljsi napram stisku leve rocke (original leva rocka minje pocila in kopije so tako slabe, da ne omenim sornika v rocki ki drzi zajlo..dobesedno ga zvija in na koncu poci...).
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Sej tako kot si napravil ima A3 KLSG, edina slika ki sem našel da je kaj videt:
https://www.bolha.com/image-w920x690/mo ... 782322.jpg
Apen6
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Feb 24, 2023 9:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Apen6 »

Mene zanima ce kdo ve zakaj gre apn z 5 brzino,42l batom in 14/34 prenosi po ravnini komaj da 65kmh.Je res da ima zadi 17 colsko feltno ampak gre prjatlu isto ustiman moped z 12/32 65kmh...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Apen6 napisal/-a: Pe Feb 24, 2023 9:21 pm Mene zanima ce kdo ve zakaj gre apn z 5 brzino,42l batom in 14/34 prenosi po ravnini komaj da 65kmh.Je res da ima zadi 17 colsko feltno ampak gre prjatlu isto ustiman moped z 12/32 65kmh...
in kolko colsko imaš ti?
Zgleda da nimaš dovolj moči za tako dolg prenos.
Apen6
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Feb 24, 2023 9:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Apen6 »

automatic_7 napisal/-a: Pe Feb 24, 2023 10:15 pm
Apen6 napisal/-a: Pe Feb 24, 2023 9:21 pm Mene zanima ce kdo ve zakaj gre apn z 5 brzino,42l batom in 14/34 prenosi po ravnini komaj da 65kmh.Je res da ima zadi 17 colsko feltno ampak gre prjatlu isto ustiman moped z 12/32 65kmh...
in kolko colsko imaš ti?
Zgleda da nimaš dovolj moči za tako dolg prenos.
Oba mava 17colsko samo moped mi sevedno zvrti vredu po ravnini..Naj probam mogoce 13 odspredi?
yack_ass
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 02, 2015 4:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a yack_ass »

Kako je z vrtenjem glavne gredi v ohišju motorja?

Danes sem začel sestavljati motor (tomos a3) in ko sem vijake za združevanje ohišji samo povohal z izvijačem, se je gred nehala vrteti. (Ko sem dajal motor narazen so bili ti vijaki precej zategnjeni.)

Gred se vrti samo, če jo primem s kleščami in zavrtim, samo z rokami tega nisem mogel storiti, med tem ko je bilo možno vrteti gred pri razrahljanih vijakih brez nekega večjega napora.

Kako je prav? Prvič se ukvarjam s takšno zadevo in imam nič izkušenj.

Vgradil sem novo gred in nove ležaje tip 6203. Tudi pred tem sta bila na gredi ležaja 6203. V seznamu rezervnih delov sicer piše ležaj L17a, ki če se ne motim je nekoliko ožji.
Mi je pa tudi gospod iz "cilindra" svetoval 6203.

Pridejo tu v igro izravnalne podložke? Sem mislil, da so te, za v primeru, če bi gred plesala levo desno?
lslabe
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: So Maj 28, 2022 10:39 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lslabe »

Gred se mora prosto vrtet ko so vijaki zategnjeni. Nekaj si pač narobe naredil, verjetno ležaji niso do konca noter.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

L17 so široki 10mm.... 6203 pa 12mm, torej je logično, če so predvideni ležali L17 v popisu delov (ali so bili res not L17?), da ne gredo not.

V primeru, da so bili v mašini 6203 ležaji:
Če si kupil kako ceneno gred, zna biti zgrešena toleranca naseda, kamor pride ležaj in se je verjetno ležaj "ustavil" že na začetku naseda, ko si začel skupaj stiskati bloka. Vsaj jaz imam take izkušnje. 6203 ležaj mora pa iti po gredi zelo na rahlo... Ležaje je treba tudi podložiti na ustrezno zračnost gredi levo-desno, sploh pa je to pomembno za L17 ležaje.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Katere bloke motorja imaš? Črne ali sive?
yack_ass
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 02, 2015 4:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a yack_ass »

automatic_7 napisal/-a: Ne Feb 26, 2023 1:52 pm Katere bloke motorja imaš? Črne ali sive?
Sive
Odgovori