Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Ok hvala
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Imam še no vprašanje zdaj se bo hmal začela sezona in bi motor še malo predelal zdaj mi gre 40. Gor mam pa sledeče lipnik auspuh, manjši zobnik,frgazr 12/14 z dizo 53 in odstranjenim trnkom v filtru kaj jst bi rad da je končna hitrost tm okol 50km/h kaj bi Rabu še predelal.
yack_ass
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Maj 02, 2015 4:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a yack_ass »

Okoli zgornje ležajne skodelice (na vratu) sem imel uničen obroček, katerega ne najdem na seznamu rezervnih delov. Niti ne znam opisati kaj ta obroček je - bil je pod zgornjo ležajno skodelico in bil je prosto vrteč okoli skodelice.
Če bi želel omenjeni obroček nadomestiti bi moral odstraniti zgornjo ležajno skodelico, kar se mi zdi precej nemogoče (sta ležajni skodelici naprešani v vrat? je kdo že menjal ležajne skodelice na vratu, kako ste jih odstranili?).

(ne vem, če se bo dalo videti slike)
https://www.slo-foto.net/galerija_slika-178120.html
https://www.slo-foto.net/galerija_slika-178119.html

Če kdo ve o kakšnem obročku sprašujem, je ta zadeva nujno potrebna oz. ali je nadomestilo za omenjeni obroček "varovalni pokrov" - "št. 21 (šifra 200.715) - Prednje vilice, prednji blatnik" v seznamu rezervnih delov za Tomos A3 MS, ML, KL
dkamen2
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Avg 27, 2020 7:16 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dkamen2 »

zanima me zakaj so prednje vilice na tomos 15slc preveč mehke, vilice sem obnovil menjal sem manšeti (semering) spucal notranjost in v vsaki krak nalil sae30 olja po 1.1dcl v vsak krak, nisem pa zamenjal vzmeti, bi mogoče zaradi tega bile preveč mehke?
pero3
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Avg 06, 2021 9:55 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pero3 »

zanima me ce se dejansko sploh da zmontirat nozno zavoro na automatic a35, kjer ni bila originalno dana?

zmontiral sem dejansko vse dele (spodnji kovinski del s pedalko, sipko, nov vzvod ki pride na boben) in ustavi se pri razmikaču zavornih ploscic in vzvodu ki pride na boben.
Ko namestim vzvod na razmikac zavor enostavno ni v pravi poziciji da deluje sinhrono s pedalom bremze.

kako ste resili drugi to rec? obstaja kaksen drugi razpirac zavor na katerega bi vzvod sedel drugace?

primer prave lege vzvoda, do katere jaz ne morem..
Priponke
20230212_150040.jpg
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Prestavi vzvod?
Vzvod je nasajen na "zvezdo" in ga lahko snameš in prestaviš.
lp
pero3
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Avg 06, 2021 9:55 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pero3 »

ce ga obracam je prevec nazaj in ne pase dolzina sipke oz. je prevec kriva pod kotom..sem proval ze vse kombinacije..ocino mora bit komplet drugi zadnji boben.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Katere platišča imaš? Imaš kakšno sliko?
A35 je imel vedno na zajlo,
lahko pa pogledaš za primer A3 KLSG kako ima zadnji boben.
pero3
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Avg 06, 2021 9:55 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pero3 »

evo, resil tako da je vzvod malo bolj naprej nagnjen in sipko sem odrezal cca 5 cm, zvil konec in prevrtal z malim svedrom luknjo za kajlo..

alu feltne so, imel je na zadnjo zajlo, ampak mi je slabo bremzalo, ceprav sem menjal novo zajlo, kupil novo rocico, ki pa ni niti malo podobna originalu.
Priponke
odrezan konec in na novo zvit, s stikalom stop luci
odrezan konec in na novo zvit, s stikalom stop luci
vzvod malo bolj naprej nagnjen
vzvod malo bolj naprej nagnjen
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Največjo silo na vzvodu dosežeš, če je šipka v zavrtem položaju zavore pravokotna na ročico zavore...v tvojem primeru moraš gledati premico sredine osi na kateri je ročica in tisti sornik, v katerem je šipka....
..torej, ko je zavora popuščena, mora ročica gledati malo nazaj, ko pa imaš zavoro stisnjeno, pa mora biti pravokotna glede na šipko, kot sem prejle napisal. Na sliki zgleda, kot da je v popuščenem položaju zavore ta kot že kar precej odprt (moral bi biti zaprt)

glede problema razmikanja "paken", ki sem jih imel jaz:
Imel sem težave z razmikanjem paken, ko sem kupil 15 SLC.... je majstr pred mano nekaj podlagal na pakne pri razmikaču.... no in potem sem ugotovil, da je bilo kar precej zvito ohišje, oz, tisti del, kjer je luknja, v kateri je ta osovinica - razmikač. ... bil je precej zvit celoten alumijast del, kot stara LP plošča, ki sem jo uspešno poravnal. Verjetno je majstr enkrat skočil na pedal s celo svojo težo, ko je pohodil zavoro in vse skupaj kar precej zvil.
Odgovori