Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

tomostuner napisal/-a:mam problem da mi drsi sklopka ko motor pride v resonanco. v niskih dela brez problema.je pa še star tip sklopke.Se da rešit kako s podlaganjem še z eno ploščo al kako?
Še dve vzmeti probaj dodat ,tam kjer jo vleče skup
Samo12345
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 18, 2017 2:58 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Samo12345 »

north napisal/-a:Pozdravljeni
Imam problem z avtomatikom a3 ko se peljem v klanec in občasno tudi na ravnem terenu. Ko pridem na vrh klanca se očitno motor malce bol segreje ga začne nekaj morit. Medtem zgreši vžig parkrat močno poči nato počas začne vlečt kot mora.Vžigalnik je nov vžigalna tuljava nova probaval sem že z različnimi svečkami vendar vedno enako pojavala se vedno, ko je motor segret na delovono temperaturo.
Če si rekel, da ti včasih poči skozi auspuh potem nimaš dobro nastavljenega predvžiga zato pa tudi včasih trokira in negre kot bi moral.
Platine se ti morajo začeti odpirati 1,5mm pred ZMT.
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Vžigalno tuljavo zamenjaj.
Uporabniški avatar
tuning
kriva felna
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 16, 2010 1:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tuning »

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam težavo zato upam, da mi bo kdo znal pomagati. Ko sem na APN agregatu delal generalko, sem opazil, da je na gonilni gredi (avtomatu) kjer je navoj narejen za zunanji zobnik uničen. Zato sem ga dal popravit in sedaj nastane problem. Ko želim sestavi nazaj ne morem tistih kroglic spraviti nazaj v avtomat - v tisti del ki ga potem vilice premikajo. Poleg tega me tudi zanima, če je kaj veze ko se nazaj sestavlja, v kakšnem položaju je pretični trn. To mislim, če ma kej veze v kateri prestavi je pretični trn. Zdej me pa zanima, če mi lahko kdo pove kako naj zdej rešim ta problem.
Slika

Sedaj pa imam še eno vprašanje. Ker že prej ni bil menjalnik vredu podložen me sedaj zanima kako se pravilno podloži menjalnik. Torej zanima me, če je treba menjalnik podložit samo na zunanjih straneh - to je pri ta malem in pri ta velikem zobniku ozirom ali je treba podložiti tudi med posameznimi zobniki tam kjer se potem premika trn levo/desno.
aljaž
kriva felna
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Apr 01, 2011 10:33 pm
Kraj: Maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljaž »

1. Vstavljanje kroglic: viewtopic.php?f=69&t=2788

2. Podlaganje:
Priponke
Zračnost ....jpg
Burn rubber, not your soul!
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

alenson napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:
alenson napisal/-a:
imam pa še eno vprašanje. na bolhi sem zasledil rdečega atx letnik 1998 za 550 eur. ima okrogle smernike, in bt cilinder ter vplinjač in odsevnik pod sprednjo lučjo.prodajalec je napisal, da je zarad vsega naštetega delan kao za ameriško tržišče. zanima me koliko je v tem resnice, namreč imam identičnega pa me zanima ali je menjan cilinder in ferg, al je pa res nekakšna drugačna serija. LP
laže, cilinder sploh ni od BT-ja ker nima napisa Tomos 50 (možno da je od 15slc,kar je starejše od 1998), prednje vilce so tudi od starejši atx(do 1996), smerniki so od automatica za ameriški trg(bullet, iz konca 70ih, začetek 80ih),
odsevnik pod prednjo lučjo so imeli vsi atx
in če bi bil atx res za ameriko bi imel števc v miljah

drugačna serija atxov ki je imela serijsko BT cilinder in uplinjač ter malo drugačen avspuh je imela oznako 50B

kaj ti imaš tudi okrogle smernike ??
tudi moj ima okrogle smernike ja. na cilindru je napis tomos 50. mah, ga en dan operem in poslikam pa prilimam sliko ;) Lp

evo eno sliko atx-a
Priponke
IMG_3729.JPG
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

alenson napisal/-a:
evo eno sliko atx-a
zanimivo, in naj bi bil original tak?
držala smernikov so enaka kot od kvadratnih(malo elastična), samo konci so od bulletov
strider
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 14, 2017 5:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strider »

Zdravo.

Danes sem končal z obnovo tesnil (zraven še sčistil uplinjač) na avtomatiku, vendar se mi pojavlja en problem. Pri hladnem vžigu je potrebno več poskusov,, da motor vžge. Ko je segret gre v prvo. Vijak za prosti tek sem nastavljal tako, da se mi kolo le počasi vrti je pa takrat vijak že skoraj zunaj :) Uplinjač je Dellorto 14/12. Opazil pa sem, da mi ročica za čok ne skoči nazaj, ko dam gas na maximum. Ga moram "na roke" nazaj dat :? Dobrodošlo vsako mnenje :D
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

automatic_7 napisal/-a:
alenson napisal/-a:
evo eno sliko atx-a
zanimivo, in naj bi bil original tak?
držala smernikov so enaka kot od kvadratnih(malo elastična), samo konci so od bulletov

drzala so enaka ja. samo dvomim da bi kdo menjaval smernike in deval od avtomatika gor, glede na prejsnje lastnike. pa tudi ferg in cyl sta od Bt, zato sem sklepal da gre za kako drugo serijo. vglavnem motorcek kmalu registriram in do konca porihtam.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Ve kdo zakaj mi pri bing 18 od sl-a teče bencin skozi tisto luknjo gor na ohišju, zgleda kot nek oddušek za preveč bencina. Bi blo treba menjat iglo od plovčka?
tomos 4 life
Odgovori