Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

strider napisal/-a:Kaj pa tam, kjer žica za gas pride v uplinjač? A ni tudi tisto potrebno nastavit? Ker sem uplinjač odstanil za čiščenje bom moral na novo štantgas nastavit, če prav razumem. Za tisti vijak na desni strani pa je eden od forumašev rekel da je za "fine tuning", ko imaš že enkrat žico prav naštelano?

Lp
z vijakom na desni nastaviš štantgas, gor kjer je žica pa nastaviš ohlapnost žice, da nima ročica mrtvega hoda oz. da se ne dvignejo obrati ko samo zaviješ z balanco v levo ali desno skrajno lego (dejansko to nastavljaš tudi pri ročici lahko)

za fine tuning je drugi(manjši) vijak ki ga SHA serija nima,
saj govorimo o tem uplinjaču ?
http://www.tomoshop.nl/image/cache/data ... 00x672.jpg
strider
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 14, 2017 5:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strider »

Moj je tak kot levi na tej sliki. Ja, ima res samo 1 vijak. Zdaj mi je jasno. Hvala.

Samo še to, se batni obročki radi premaknejo od nastavljene pozicije na utoru pri vstavljanju bata nazaj v cilinder (prej ga z oljem namazat verjetno?) ali je treba samo mirno roko pa gre?

Lp
Priponke
dellorto-14-12-karburator-tomos-automatic-a3-a35-apn6-apn-4-slika-71441855.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

strider napisal/-a:Moj je tak kot levi na tej sliki. Ja, ima res samo 1 vijak. Zdaj mi je jasno. Hvala.

Samo še to, se batni obročki radi premaknejo od nastavljene pozicije na utoru pri vstavljanju bata nazaj v cilinder (prej ga z oljem namazat verjetno?) ali je treba samo mirno roko pa gre?

Lp
ni zakaj, ja sej to je ta SHA uplinjač

ja namazat z oljem, batne obročke moraš s prsti držat stisnjene ko vstavljaš bat v cilinder(počasi prvo enega potem drugega) najbolje da držiš s prsti na straneh bata tam kjer ima vrat cilindra zareze, prvič ko to delaš se moreš malo potrudit ko dobiš prakso gre kar samo :)
aja če nisi bata pobral iz gredi ok, drugače je treba tudi bat pravilno obrnit.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Jaz nisem nikoli mazal obročkov, ko sem vstavljal bat v cilinder. Obroček moraš na eni strani prisloniti ob bolcn v utoru bata, ga stisniti s palcem in kazalcem na vsaki strani, pri izrezu cilindra za pretočne kanale, potem pa predvsem brez sile.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

zdravo.na atx imam bing 18 slh vplinjač. ko sem ga čistil sem opazil da manjka vijak oziroma šoba, pa me zanima čemu služi. namreč motor je vźgal tudi brez tega. na sliki se vidi med kolenom in vijakom prostega teka.lp
Priponke
IMG_3694.JPG
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

alenson napisal/-a:zdravo.na atx imam bing 18 slh vplinjač. ko sem ga čistil sem opazil da manjka vijak oziroma šoba, pa me zanima čemu služi. namreč motor je vźgal tudi brez tega. na sliki se vidi med kolenom in vijakom prostega teka.lp
to je za mešanico zraka in goriva. brez tega motor nebo uredu deloval.mislim pa da majo vijak na obnovi si.
tomos 4 life
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

tomostuner napisal/-a:
alenson napisal/-a:zdravo.na atx imam bing 18 slh vplinjač. ko sem ga čistil sem opazil da manjka vijak oziroma šoba, pa me zanima čemu služi. namreč motor je vźgal tudi brez tega. na sliki se vidi med kolenom in vijakom prostega teka.lp
to je za mešanico zraka in goriva. brez tega motor nebo uredu deloval.mislim pa da majo vijak na obnovi si.
je to ta zadeva?

imam pa še eno vprašanje. na bolhi sem zasledil rdečega atx letnik 1998 za 550 eur. ima okrogle smernike, in bt cilinder ter vplinjač in odsevnik pod sprednjo lučjo.prodajalec je napisal, da je zarad vsega naštetega delan kao za ameriško tržišče. zanima me koliko je v tem resnice, namreč imam identičnega pa me zanima ali je menjan cilinder in ferg, al je pa res nekakšna drugačna serija. LP
Priponke
1724-250x250.png
1724-250x250.png (244.84 KiB) Pogledano 2387 krat
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

alenson napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:
alenson napisal/-a:zdravo.na atx imam bing 18 slh vplinjač. ko sem ga čistil sem opazil da manjka vijak oziroma šoba, pa me zanima čemu služi. namreč motor je vźgal tudi brez tega. na sliki se vidi med kolenom in vijakom prostega teka.lp
to je za mešanico zraka in goriva. brez tega motor nebo uredu deloval.mislim pa da majo vijak na obnovi si.
je to ta zadeva?
Ja ,to je to
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

alenson napisal/-a:
imam pa še eno vprašanje. na bolhi sem zasledil rdečega atx letnik 1998 za 550 eur. ima okrogle smernike, in bt cilinder ter vplinjač in odsevnik pod sprednjo lučjo.prodajalec je napisal, da je zarad vsega naštetega delan kao za ameriško tržišče. zanima me koliko je v tem resnice, namreč imam identičnega pa me zanima ali je menjan cilinder in ferg, al je pa res nekakšna drugačna serija. LP
laže, cilinder sploh ni od BT-ja ker nima napisa Tomos 50 (možno da je od 15slc,kar je starejše od 1998), prednje vilce so tudi od starejši atx(do 1996), smerniki so od automatica za ameriški trg(bullet, iz konca 70ih, začetek 80ih),
odsevnik pod prednjo lučjo so imeli vsi atx
in če bi bil atx res za ameriko bi imel števc v miljah

drugačna serija atxov ki je imela serijsko BT cilinder in uplinjač ter malo drugačen avspuh je imela oznako 50B

kaj ti imaš tudi okrogle smernike ??
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

automatic_7 napisal/-a:
alenson napisal/-a:
imam pa še eno vprašanje. na bolhi sem zasledil rdečega atx letnik 1998 za 550 eur. ima okrogle smernike, in bt cilinder ter vplinjač in odsevnik pod sprednjo lučjo.prodajalec je napisal, da je zarad vsega naštetega delan kao za ameriško tržišče. zanima me koliko je v tem resnice, namreč imam identičnega pa me zanima ali je menjan cilinder in ferg, al je pa res nekakšna drugačna serija. LP
laže, cilinder sploh ni od BT-ja ker nima napisa Tomos 50 (možno da je od 15slc,kar je starejše od 1998), prednje vilce so tudi od starejši atx(do 1996), smerniki so od automatica za ameriški trg(bullet, iz konca 70ih, začetek 80ih),
odsevnik pod prednjo lučjo so imeli vsi atx
in če bi bil atx res za ameriko bi imel števc v miljah

drugačna serija atxov ki je imela serijsko BT cilinder in uplinjač ter malo drugačen avspuh je imela oznako 50B

kaj ti imaš tudi okrogle smernike ??
tudi moj ima okrogle smernike ja. na cilindru je napis tomos 50. mah, ga en dan operem in poslikam pa prilimam sliko ;) Lp
Odgovori