Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

Ma kdo točne mere kje izrezat luknje na batu za a35 cilinder? Vem da je bla na forumu ena slikca, ampak je ne najdem več..
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
mitjalikar14
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 6:25 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mitjalikar14 »

filius napisal/-a:Ma kdo točne mere kje izrezat luknje na batu za a35 cilinder? Vem da je bla na forumu ena slikca, ampak je ne najdem več..
viewtopic.php?f=6&t=10059
gasa do pleha!
savagex
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Dec 01, 2013 8:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a savagex »

Pozdravljeni
Imam apn6 kateri ne deluje najbolje. Problem je pri menjalniku. Kakor kol prtiskam ne gre v prvo brzino če pa že dobim pa potem iz prve nikakor ne potem pa se peljem, pa malo zarukam motor ali pa grem čez kako grvino mi vrže v ler in potem gre naprej v druge prestave le da iz njih vn meče. Kaj bi bilo to narobe? Slišal sem že o menjalnih vilicah, je to možno? Pa še nekaj motorja še nisem razdrl nikol in bi ga zdaj prvič, držal bi se teh navodil:
http://www.kolo-kolesa-orbitrek.com/sit ... alpino.pdf
in bi raztavil ter kasneje sestavil menjalnik, kaj pravte je vredu za začetnika.
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

Dober dan,mene pa zanima kateri zračni filtri bi pasali na Tomos ATX in kateri na Tomos Flexer.Gledal sem na spletni strani ˝frčomoto.si˝.http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... _150_29_76

Hvala za odgoovor že vnaprej!
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

blazzy napisal/-a:Dober dan,mene pa zanima kateri zračni filtri bi pasali na Tomos ATX in kateri na Tomos Flexer.Gledal sem na spletni strani ˝frčomoto.si˝.http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... _150_29_76

Hvala za odgoovor že vnaprej!
kot prvo, pri vsakem filtru ti piše obseg cevi ki jo natakneš na fergazer. Zmeri tisti obseg pa poglej za filter z takim obsegom in bo pasalo. :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

savagex napisal/-a:Pozdravljeni
Imam apn6 kateri ne deluje najbolje. Problem je pri menjalniku. Kakor kol prtiskam ne gre v prvo brzino če pa že dobim pa potem iz prve nikakor ne potem pa se peljem, pa malo zarukam motor ali pa grem čez kako grvino mi vrže v ler in potem gre naprej v druge prestave le da iz njih vn meče. Kaj bi bilo to narobe? Slišal sem že o menjalnih vilicah, je to možno? Pa še nekaj motorja še nisem razdrl nikol in bi ga zdaj prvič, držal bi se teh navodil:
http://www.kolo-kolesa-orbitrek.com/sit ... alpino.pdf
in bi raztavil ter kasneje sestavil menjalnik, kaj pravte je vredu za začetnika.
ta navodila so ok, vendar so notri tudi stvari ki jih ne boš našel v tejih navodilih.. poglej si še ta filmček --> viewtopic.php?f=57&t=1307
in pa pazi pri razdiranju na sledeče : vžig si z izvijačem zatolči da boš potem vedel kako mora biti, pazi da ne izgubiš kajlic pri glavni gredi, pazi na varovalke pri bati in da ko boš odstranjeval bat da ne boš praskal po njemu z izvijačem, pazi pri šalčki sklopke ker ima kontra navoj matica, še preje odstrani varovalko ki je na teji matici, in pa pazi da ne izgubiš centrirnih podložk ki jih ima glavna gred, menjalna gred, kurbl, menjalnik... no sej boš sam vidu še kej.. :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

ma mogoče kateri doma preveč časa in bi mi slikal sprednjo in zadnjo ctx fletno, iz obeh strani da se vidi kako so špice prepletene? bi bil zelo hvaležen
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Tomos fan napisal/-a:Pozdravljeni!
imam samo se eno vprasanje,cez noc ja bil moped v garazi in je bla odprta pipca za benz,zdej je pa kurbl zelo trd pa tud magnet se z.roko tezko premika.
Sem ze zamenjal cilinder,ce bi slucajno kaj zmrznlo ampak je isto.

Kdo mogoce ve kaj bi bilo?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Lahko se ti je v karter stočil bencin in zdaj ne gre obrnit.
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

ro-bi napisal/-a:Lahko se ti je v karter stočil bencin in zdaj ne gre obrnit.
Bom pogledal. Drugace pa sem zdajle klical bratranca in mi je reku da se mu je neki magnet zjebo oz da more nekej spilit.
Sam on je mel tok trd kurbl da se magneta z eno roko ni dal obracat,sam on je mel atxa zuni zato sm mislu da je kj zmrzln..

No bom zamenu magnet in sporocim.
L.p
Odgovori