Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

matijag napisal/-a:Očitno je os malo debelejša - bolj točna kot stara. Če gre skozi ležaje je vse ok, samo na tistem aluminiju se je naredil rob, zato ne ge lepo skozi. Malo popili z okroglo pilo.
To je replika original Tomosove osovine in je narejena v Srbiji. Imel sem že opravka z njo. Svetujem ti, da greš h kakšnem stugarju ki ti bo postružil tisto desetinko materiala z osovine.
xTirEx
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Nov 16, 2015 4:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a xTirEx »

jkanoni napisal/-a:
matijag napisal/-a:Očitno je os malo debelejša - bolj točna kot stara. Če gre skozi ležaje je vse ok, samo na tistem aluminiju se je naredil rob, zato ne ge lepo skozi. Malo popili z okroglo pilo.
To je replika original Tomosove osovine in je narejena v Srbiji. Imel sem že opravka z njo. Svetujem ti, da greš h kakšnem stugarju ki ti bo postružil tisto desetinko materiala z osovine.
Aja.. potem mislite, da je boljše da pobrusim tisti aluminij, ker le skozi njega ne gre.. ali mi je boljše pobrusiti osovino, osebno se mi zdi aluminij lazje, ampak no naredil bi kar je boljše. Hvala za predloge.
wprer
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Maj 02, 2017 11:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a wprer »

a paše encarwijev airbox na dellorto 14/12? (na a3 sem dal a5 cilinder)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

wprer napisal/-a:a paše encarwijev airbox na dellorto 14/12? (na a3 sem dal a5 cilinder)
ne
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

zdravo, prijatelj je obnovil tomosa sg 250 in se dogaja, da pri rahlem plinu poči iz fergazerja. Kaj bi to bilo, morda napačen predvžig? Morda ve gdo koliko ta znaša?
mjaww
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Avg 01, 2016 12:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mjaww »

Zdravo imam radaelli obroč 1.85 18 col in od e90 boben (spednji). sedaj pa me zanima katere špice pašejo, ko sem meril mi je prišla dolžina ene špice 15.6cm. Ali lahko uzamem 16col pa bo pasalo al jih bom mogu rezat za 4mm in na novo nardit navoj?
Slika
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Navoja na špicah ne moreš rezat ampak ga moraš valjat. Ce je špica 2.5mm je navoj 3mm naprimer. Pri valjanju se premer poveča.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

čendi123 napisal/-a:
hojnikb napisal/-a:Za hec sn nabavo en tale obratomer z ebaya
http://www.ebay.com/itm/LED-light-Unive ... 2749.l2649

zadevo sn zvezo na cinšpulo (mam platinski vžig) +/- in high voltage kabel na svečko. Ko kurblaš sicer kaže neke obrate (cca 500rpm) ampak vžge pa ne... Je kaka fora z vezavo al zadeva pač ni prava za tomos ?

Če ni, mogoče kak linkec do števca ki bi delu na apn6s
Poglej če imaš iskro sedaj ko je števec zvezan. Če je nimaš potem je števec narobe zvezan saj tako kot je sedaj je enako kot bi držal gumb za ugasnit motor.
zgleda da stevc ni taprav, ker ze stvar mrkne ko dam gor + in -. Sn probu se z enim podobnim kitajskim, ki sicer dela, ampak ne kaze prav (previsok idle, pa premalo v full gas).

ce ma kir kako idejo, kje dobit obratomer za platinski vzig, prosim link :D
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
xTirEx
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Nov 16, 2015 4:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a xTirEx »

Kaj pa takšen števec? Ali ta nebi deloval na apn6 zaradi platinskega vžiga?
http://www.ebay.com/itm/Spark-Plugs-Eng ... 2C&vxp=mtr
Ker meni na skuterju deluje normalno :), sedaj pa se točno ne razumem v razlike v vžigu.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Ta deluje na 2-taktnih in 4-taktnih motorjih in dobi signal iz kabla za svečko, ta bi moral delati. Je pa baterija zalita v plastiko in se je ne da menjati...

http://www.ebay.com/itm/Searon-Backlit- ... cE&vxp=mtr
Na temu se menja baterijo, je pa dražji... Ostale variante (analogni) so vsi DC 12V in na AC ne bodo delovali.
Odgovori