Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
matejdord
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Okt 10, 2022 7:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matejdord »

Zdravo. Pred kratkim sem obnovil avtomatika A35. Dal sem honat tudi cilinder iz 38 na 38.5. Sedaj, ko sem mašino sestavil nazaj, ima moped zelo slabo moč. Na pol gasa še gre, pod polnim gasom ga pa čisto zamori. Zamenjal sem šobo iz 51 (original) na 53, prečistil celotni (delortho) fregazer, zamenjal vsa tesnila, ampak izboljšalo se ni nič. Moped vžge na prvo, prav tako v štangasu dela brez problema. Je možno, da po honanju cilindra, rabim dosti večjo šobo in če da, katero mi predlagate ?
Zadnjič spremenil matejdord, dne Po Mar 13, 2023 7:53 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Skoraj 100% da premala diza ali ti pa zrak kje vleče. Kakšne barve je pa svečka?
matejdord
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Okt 10, 2022 7:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matejdord »

A5f napisal/-a: Po Mar 13, 2023 7:45 am Skoraj 100% da premala diza ali ti pa zrak kje vleče. Kakšne barve je pa svečka?
Na fregazerju sem menjal zgornjo tesnilo na kapi, sito za benzin in zračni filter. Prav tako sem zamenjal vsa tesnila na sesalnem kolenu in lamelnem ventilu + novi lamelni ventil. Svečke še nisem gledal, ker sem se z mopedom peljal max 3x200m in nevem če je že smiselno gledati svečko :D
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Vprašanje:
Sklopka, novi tip 4-lamelna za ATX.
Ali mora biti obvezno pesto sklopke, tam, na koncu, kjer je ležaj v desnem pokrovu bloka, v podaljšani varianti (malo daljše kot pri 3-lamelni) z utorom za vskočnik, ali je lahko pesto tudi od starega tipa brez vskočnika.
20230311_193834.jpg
...namreč ne vidim poante tega vskočnika, ker ti sklopko tako ali tako drži aksialni ležaj.
... vem pa, da mora biti srednji vijak, ki razmika lamele, daljši, kot pri staremu tipu.

Sprašujem zato, da ponucam staro pesto, ki ima še dober nased za ležaj, da ne kupujem novega (na sliki je sicer dobro pesto, imam še enega za zamenjat).

HVALA!
matejdord
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Okt 10, 2022 7:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matejdord »

A5f napisal/-a: Po Mar 13, 2023 7:45 am Skoraj 100% da premala diza ali ti pa zrak kje vleče. Kakšne barve je pa svečka?
Mi lahko mogoče predlagaš približno kakšno dimenzijo šobo bi potreboval ?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Drugače kot da boš poskušal ne boš ugotovil. Jaz bi poskusil s 60. Pa prepričaj se da ti kje zrak ne vleče
matejdord
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Okt 10, 2022 7:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matejdord »

A5f napisal/-a: Po Mar 13, 2023 11:33 am Drugače kot da boš poskušal ne boš ugotovil. Jaz bi poskusil s 60. Pa prepričaj se da ti kje zrak ne vleče
Hvala. Bom danes probal najprej z 60 potem pa glede na to, kaj bo moped povedal, naročim druge. Obstaja kakšna tehnika kako preveriti, če ti fregazer "kje vleče" zrak ?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Javi kako boš rešil
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

Živnorc napisal/-a: Po Mar 13, 2023 8:44 am Vprašanje:
Sklopka, novi tip 4-lamelna za ATX.
Ali mora biti obvezno pesto sklopke, tam, na koncu, kjer je ležaj v desnem pokrovu bloka, v podaljšani varianti (malo daljše kot pri 3-lamelni) z utorom za vskočnik, ali je lahko pesto tudi od starega tipa brez vskočnika.
20230311_193834.jpg
...namreč ne vidim poante tega vskočnika, ker ti sklopko tako ali tako drži aksialni ležaj.
... vem pa, da mora biti srednji vijak, ki razmika lamele, daljši, kot pri staremu tipu.

Sprašujem zato, da ponucam staro pesto, ki ima še dober nased za ležaj, da ne kupujem novega (na sliki je sicer dobro pesto, imam še enega za zamenjat).

HVALA!
Lahko je brez, niso imeli vsi tega vskočnika.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

HVALA!
Odgovori