Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

hojnikb napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 2:40 pm
Stotinke na SHA vplinjacu nimajo nobene veze, ko se pogovarjamo o stock motorju. Dize kupis komplet in ce diza 55 ni diza 55, pac poskusis z drugo. Za stock motorje kaksna stotinka v velikosti dize nebo igrala velike vloge.

Ce pa delas to profesionalni dirkalni build, pa itk nebos uporabljal kitajskih diz in frgazerjov, ker je to se najcenejsa stvar pr vsej zadevi, tut ce kupujes original.
Ta forum je ocitno res obseden z dirkalnimi zadevami, da more bit vse original, da bi pa sprobal kaksno stvar izven tega pa ne. Ker je kitajsko, more bit zanic, zato ker je sosed v gostilni tako reku.

Btw, furam ze 3 sezono SHA14 na predelani apnki in se vedno dela tako kot mora. Pa je stal vsega 13€.
In predn me sezgete na grmadi. Gor je bil tud original SHA16/16, ampak zarad kanalov in kolena ni prinesel nekih izboljsav, zato je sel na drug projekt. Da se slucajno kdo nebo uzigal.
Glede na to, da je spraševal za phbg in to za bt je bilo upravičeno. Če bi si kupil kopijo tega bi se lahko fajn zajebal. In potem bi sledilo sto vprašanj zakaj to ne gre in ono. S temi kopijami se ne dela usluge nikomur. Zato. Me pa bolj zanima zakaj ravno kitajsko? A si lastiš ebay? No hard fellings.
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

tisti ki ste montirali na bt dellorta: ali ste izdelali novo prirobnico ali gre da bi podrejal novo plastiko oz puso v fergazarju da bi vpaso na original prirobnico? Mislim da sedaj ne pase ne? nisem se uspel premerit
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

dox napisal/-a: Če Sep 10, 2020 3:02 pm tisti ki ste montirali na bt dellorta: ali ste izdelali novo prirobnico ali gre da bi podrejal novo plastiko oz puso v fergazarju da bi vpaso na original prirobnico? Mislim da sedaj ne pase ne? nisem se uspel premerit
Zakaj pa sam ne pogledaš? Imaš vse pri roki...
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

prlek napisal/-a: Če Sep 10, 2020 3:14 pm
dox napisal/-a: Če Sep 10, 2020 3:02 pm tisti ki ste montirali na bt dellorta: ali ste izdelali novo prirobnico ali gre da bi podrejal novo plastiko oz puso v fergazarju da bi vpaso na original prirobnico? Mislim da sedaj ne pase ne? nisem se uspel premerit
Zakaj pa sam ne pogledaš? Imaš vse pri roki...
sluzba, bom pogledo.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

dox napisal/-a: Če Sep 10, 2020 3:02 pm tisti ki ste montirali na bt dellorta: ali ste izdelali novo prirobnico ali gre da bi podrejal novo plastiko oz puso v fergazarju da bi vpaso na original prirobnico? Mislim da sedaj ne pase ne? nisem se uspel premerit
Je potrebno novo plastiko oz. pušo izdelat. Isto za zadej, na gumico airboxa, sicer tvoj na sliki že ima neko pušo gor.
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

evo sem premero. jutri bom iz jubidora zdrejal novo pušo. Zadaj pa je zraven že ta nastavek, in ima fi 40 tak ko bing.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

plasticni del si lahko tut sprintas z abs plastike, ce mas dostop do 3d printerja.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

prlek napisal/-a: Če Sep 10, 2020 2:56 pm
hojnikb napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 2:40 pm
Stotinke na SHA vplinjacu nimajo nobene veze, ko se pogovarjamo o stock motorju. Dize kupis komplet in ce diza 55 ni diza 55, pac poskusis z drugo. Za stock motorje kaksna stotinka v velikosti dize nebo igrala velike vloge.

Ce pa delas to profesionalni dirkalni build, pa itk nebos uporabljal kitajskih diz in frgazerjov, ker je to se najcenejsa stvar pr vsej zadevi, tut ce kupujes original.
Ta forum je ocitno res obseden z dirkalnimi zadevami, da more bit vse original, da bi pa sprobal kaksno stvar izven tega pa ne. Ker je kitajsko, more bit zanic, zato ker je sosed v gostilni tako reku.

Btw, furam ze 3 sezono SHA14 na predelani apnki in se vedno dela tako kot mora. Pa je stal vsega 13€.
In predn me sezgete na grmadi. Gor je bil tud original SHA16/16, ampak zarad kanalov in kolena ni prinesel nekih izboljsav, zato je sel na drug projekt. Da se slucajno kdo nebo uzigal.
Glede na to, da je spraševal za phbg in to za bt je bilo upravičeno. Če bi si kupil kopijo tega bi se lahko fajn zajebal. In potem bi sledilo sto vprašanj zakaj to ne gre in ono. S temi kopijami se ne dela usluge nikomur. Zato. Me pa bolj zanima zakaj ravno kitajsko? A si lastiš ebay? No hard fellings.
Nicesar si ne lastim. Sam mi gre vcasih posteno na jetra ta elitizem v teh krogih, da more bit vse original, ce tudi je v igri 100e vredn moped in more _nujno_ it gor 60e vredn original dellorto. Ceprav bi 13e kopja delala na original motorju enako dobro.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
apn4npa
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Sep 05, 2020 4:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4npa »

prlek napisal/-a: So Sep 05, 2020 6:29 pm
apn4npa napisal/-a: So Sep 05, 2020 4:48 pm Pozdravljeni.
Bom vprašal kar tule. Imam APN4, uplinjač Bing 12, 6v original elektriko. Ker mi je star uplinjač zalival cilinder kljub raznim nastavitvam (diza, spodnja šoba, igla, filter, menjava dihtung...), sem ze odločil, da ga zamenjam z novim (ni original, je kopija).
Vse lepo, motor kresne v prvo, prosti tek nastavljen, lepo teče, svečka je siva do rjava (prej mokra, črna), izpuh je sedaj čistejši (prej črn in je kadil). Imam dizo 50 (po nekih informacijah naj bi bila to original velikost, popravite me, če se motim), igla na poziciji 2/4 (gledano od spodaj gor), svečka Bosna F80, sveža mešanica 3-3.5%. Vendar, ob 25-50% plina motor zamuka ("mooo..."), od 50% plina dalje pa se lepo zavrti, ne trokira in doseže obrate. Poskušal sem vse možne variante, večja diza, premikanje igle gor/dol, vendar je rezultat enak. Ostane mi samo še, da preverim nastavitev predvžiga, če je tukaj problem.
Ima kdo mogoče podobne izkušnje oz. nasvet, kaj bi človek še lahko preveril? :) Hvala in lp.
Temu pa se reče kopija.
Če ni uspelo z iglo pa poskusi z drsnikom. Igra podobno vlogo kot igla v srednjem plinu. Daj notri original drsnik.

Problem rešen z zamenjavo kopije z original fergom Bing 12 in original dizo 64 (sem našel v nekih specifikacijah za apn4).
Hvala vsem za pomoč ;)
gavry
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Če Sep 10, 2020 8:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gavry »

Zdravo,

vem da nekje piše v temi zadaj, kupujem glavno gred (blajerco za apn4).Katera firma je ok tam do 60€?
Odgovori