Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pero3 napisal/-a: To Feb 06, 2024 8:44 pm A3 S je oznaka na ploscici..bom ce ne poizkusil z vecjim cilindrom, samo potem to povlece se drugo koleno in potencialno karburator..
Ja potem je original takšen kot je
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Nekateri so imeli original mali cilider na novejših blokih. Moj letnik 90 ima ta velik cilinder. Colibri letnik 89 je že imel velik cilinder
pero3
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Avg 06, 2021 9:55 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pero3 »

s tamalim cilindrom gre slabo..ne vem ce zamenjat s tavelikim. bo bistvena razlika?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Mogoče daš brusiti na naslednjo mero pa bi moglo it koliko tehtaš in po kakšnem terenu se misliš vozit? Ker avtomatik je mišljen bolj za po ravnem
Primzi71
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Nov 22, 2022 9:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Primzi71 »

Imam malo čudno situacijo s Flexerjem. Včeraj sem menjal verigo (nova) in manjši zadnji zobnik. Zamenjal sem tudi elektroniko. Moped lepo vžge in dobro vleče, problem pa je ko naj bi šel v prosti tek. Takrat ugasne, kot bi ga nekaj zamorilo. Če držim nekaj gasa lepo laufa, takoj ko gas spustim pa ga zamori in crkne. Enako se zgodi, če pri malo gasa stisnem zadnjo zavoro. Imam občutek, da sploh ne gre v prosti tek. Spucan fergazar, rezervoar in filtri. Svečka lepa. Vprašam, preden grem podirat menjalnik in gledat kaj je z vprašaj fedrom.
Falkrum38
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Jul 08, 2021 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Falkrum38 »

Mi zna kdo pomagat glede brezplatinskega vžiga 12v 50w, motor A35?! Zamenjal sem primarno navitje, ker na starem motor ni dal iskre, sedaj iskra je vendar očitno napačen timing. Motor brez moči, ful se greje in poka iz izpuha.
Mam stroboskop, narisal 20 stopinjski kot oz 1,5mm predvžiga. Zalaufam stroboskop in ugotovim, da je kot vsaj 70 stopinj..
Toliko pa ne morem premaknit statorske plošče, kaj zdaj? Razen primarnega navitja je še vse original. A je možno, da novo primarno navitje toliko spremeni predvžig?

Kjer je rdeča puščica je zgornja lega bata.
Priponke
IMG_5215.jpeg
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Kajlo ven in magnet zavrti
Falkrum38
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Jul 08, 2021 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Falkrum38 »

ro-bi napisal/-a: Ne Feb 18, 2024 1:46 pm Kajlo ven in magnet zavrti
A mi res samo še to preostane? A ni nekega boljšega načina, da stvar s kajlo ostane “original”? Ni mi čist jasno zakaj do tega sploh pride, so neoriginalna navitja tok različna? :roll:
Flexer1234
zažgan bat
Prispevkov: 77
Pridružen: Pe Maj 13, 2022 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Flexer1234 »

Ali uplinjač delorto 15/15 paše na Tomos Flexerja
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Falkrum38 napisal/-a: Ne Feb 18, 2024 5:23 pm

A mi res samo še to preostane? A ni nekega boljšega načina, da stvar s kajlo ostane “original”? Ni mi čist jasno zakaj do tega sploh pride, so neoriginalna navitja tok različna? :roll:
Možno, da magnet in navitje nista za skupaj oz. cdi in navitje. Ne kompliciraj, nič ne bo narobe, če zavrtiš. Jaz v nobenem magnetu že 30 let nisem imel kajle.
Odgovori