Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: Ne Jul 19, 2020 12:12 pm A kdo ve a pride od apn4 tadolg zic direkt gor na apn6 al je treba ker improvizirat?

LP Klemen
Če se ne motim je treba improvizirat
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: Ne Jul 19, 2020 1:39 pm
Breznik Jr. napisal/-a: Ne Jul 19, 2020 12:12 pm A kdo ve a pride od apn4 tadolg zic direkt gor na apn6 al je treba ker improvizirat?

LP Klemen
Če se ne motim je treba improvizirat
ok hvala
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Imam težavo: Apn 6S 89 letnik med tem ko je prižgan zelo težko prestavi v ler. Ko je ugasnjen gre v ler brez težav. Nekajkrat mi ga je uspelo dat v ler medtem ko je bil prižgan, vendar res ne gre gladko, a mi zna kdo pomagat kaj bi l0oh to bilo oz- kaj zamenat? šalta drugače v nulo

LP Klemen
TomosPower
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

Breznik Jr. napisal/-a: Po Jul 20, 2020 2:39 pm Imam težavo: Apn 6S 89 letnik med tem ko je prižgan zelo težko prestavi v ler. Ko je ugasnjen gre v ler brez težav. Nekajkrat mi ga je uspelo dat v ler medtem ko je bil prižgan, vendar res ne gre gladko, a mi zna kdo pomagat kaj bi l0oh to bilo oz- kaj zamenat? šalta drugače v nulo

LP Klemen
sklopko bl zategn, sam pol ti bo pa kurbl spodrsavu, mam isti problem na tomos 14v, je pa res da sm lamele namazou z oljem za mokre sklopke repsol 10w40 pa tut v menjalnik sm dou tazga
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

na forumu je biu že podoben problem, je treba tiste pokrove ki držijo vzmeti zamenjat med sabo če se prav spomnem

Edit:
Sem poiskal za vas:
https://mopedist.si/viewtopic.php?t=213 ... 11#p230507
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

krasno, hvala
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: To Jul 21, 2020 1:43 pm na forumu je biu že podoben problem, je treba tiste pokrove ki držijo vzmeti zamenjat med sabo če se prav spomnem

Edit:
Sem poiskal za vas:
https://mopedist.si/viewtopic.php?t=213 ... 11#p230507
hvala lepa
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Imam šeeno težavo: sprednja luč mi zelo slabo sveti, samo na trenutke zasveti dobro, pol pa spet samo neki brli. Žarnico sem ravno zamenjal, je nova. Takoj po menjavi je delal normalno, dve ure po menjave je že zafrkaval. Kje bi bla lahko težava? Nasledni teden se bom mal bolj poglobil

LP Klemen
TomosPower
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Doma mam en frgazer od Alpinota, sedaj pa nekaj šraufam staro APN 4S in zgleda da je tam pokvarjen frgazer, ko do konca zašraufam dizno pol torkira na obratih če jo malo odšraufam pa dela, samo se čez čas odpusti zaradi vibracij. Sedaj sem pa razmišljal da bi probal ta frgazer dat gor, pa me zanima če bi to delal na 4-ici al je prevelik, ker potem bi kupo še koleno, ne bi pa rad zapravljal za brez veze, če ne dela. Gre se za uplinjač Dellorto 14, ko je za alpinote z alu cilindrom.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

kako se razdre ta tip vilic:
Priponke
tomos-avtomatik-novejsi-tip-sprednje-vilce-amortizerji-odlicne-slika-6471262.jpg
Odgovori