Sestava in centriranje koles

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

filius napisal/-a:Poglej eno sestavljeno feltno, delat moraš X s tem da morta bit 2 špice med X-om na dromelnu in 1 na obroču (rdeče na sliki), pa med špico iz iste smeri je vedno 3 luknje-druge špice na obroču lufta(zeleno na sliki), luknje v obroču so pa obrnene v smeri špic, če na začetku ujameš, sestavljaš naprej kot sestavljanko. Prvo ko sem estavljal sem porabil 4 ure za sestavo brez centriranja itd, zdej dobre pol urce pa je skup.
Ta shema zlaganja velja za apn, automatic ter mislim da tudi e90...npr ctx ima drugačno. Bullet44, če pa misliš da boš sam brez predhonih izkušenj ter naprave za centriranje (enostavna naprava, ko se feltna na njo fikisira z osovino, na levi in desni strani pa lističi, da ob vrtenju lažje odčitaš kje ˝šajta˝), se pomoje motiš. Verjemi, tudi če feltno scentriraš levo/desno skoraj dobesedno v nulo, ti ostane še gor dol štelanje, kar je pa za moje pojme še veliko težje. Kakor je nekdo že omenil eno je delat na novih špicah in obroču, drugo pa na staremu...če po pravici povem, je 25€ dost ugodno kokr lohk živcev zgubiš...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

_luke_ napisal/-a:
filius napisal/-a:Poglej eno sestavljeno feltno, delat moraš X s tem da morta bit 2 špice med X-om na dromelnu in 1 na obroču (rdeče na sliki), pa med špico iz iste smeri je vedno 3 luknje-druge špice na obroču lufta(zeleno na sliki), luknje v obroču so pa obrnene v smeri špic, če na začetku ujameš, sestavljaš naprej kot sestavljanko. Prvo ko sem estavljal sem porabil 4 ure za sestavo brez centriranja itd, zdej dobre pol urce pa je skup.
Ta shema zlaganja velja za apn, automatic ter mislim da tudi e90...npr ctx ima drugačno. Bullet44, če pa misliš da boš sam brez predhonih izkušenj ter naprave za centriranje (enostavna naprava, ko se feltna na njo fikisira z osovino, na levi in desni strani pa lističi, da ob vrtenju lažje odčitaš kje ˝šajta˝), se pomoje motiš. Verjemi, tudi če feltno scentriraš levo/desno skoraj dobesedno v nulo, ti ostane še gor dol štelanje, kar je pa za moje pojme še veliko težje. Kakor je nekdo že omenil eno je delat na novih špicah in obroču, drugo pa na staremu...če po pravici povem, je 25€ dost ugodno kokr lohk živcev zgubiš...
glede na to da ima doma 15+ mopedov ter večji del je že restavriranih (kolkr vem) bi bilo pametno se kaj takega mu naučit ? noben se ni rodil ko bi znal to ;) sam še vseeno bi blo pametno se naučit pri kakem vaškem mojstru kot pa preko intertneta ...
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a filius »

_luke_ napisal/-a:Ta shema zlaganja velja za apn, automatic ter mislim da tudi e90...npr ctx ima drugačno.
CTX ma čist isto :) Sm tut že CTX feltno zalagu skup :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz sem se sam navadil, se moram pohvalit, izdelal sem centrirno stojalo na katerega natakneš kolo z osovino. Prej na mizi zložim feltno in pesto skupaj z špicami, tako da ne opleta lih za 5cm ampak da je kolikor tolio naravnost. Kolo dam na stojalo, na stran pa pritrdim magnetno merilno urico. Pri vsaki špici zapišem vrednost ki jo pokaže merilna urica, izračunam srednjo vrednost ter potem špice zategujem po logiki sem pa tja. Od moje E90 mi je ratalo kolo scentrirat na 0,3mm levo desno in 1mm gor in dol.
Za centriranje gor in dol zateguješ sam po 4 špice v šterojčku, ker če vsako posebej se ti spet zmakne levo desno.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

filius napisal/-a:
_luke_ napisal/-a:Ta shema zlaganja velja za apn, automatic ter mislim da tudi e90...npr ctx ima drugačno.
CTX ma čist isto :) Sm tut že CTX feltno zalagu skup :)
Na ctx feltnah lahko ubistvu zložiš na dva različna načina :D Ko sem feltne kupil je bilo zloženo na prvi način, tako da je pesto bilo bolj na desni strani ampak na prvi pogled je zgledalo ok), drugi (pravilen) način pa pesto sede na sredino ;)
Uporabniški avatar
XOR World
zariban cilinder
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 9:30 pm
Kraj: Litija

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a XOR World »

Če koga zanima prilagam dve sliki kako zgleda home-made stojalček za centriranje. LP

Slika

Slika
SlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a Pata »

podobnega sem sam doma naredu... :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a macula »

Še boljše je če daš tam kjer sede gred dva majhna ležaja da se kolo vrti 15min ko ga zasučeš XD
in merilna urica seveda.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

Hvala vsem ki ste napisali nekaj na to temo ;) ..se je zbralo kar nekaj koristnega. No sam sem se odločil da feltno sam sestavim, nato pa jo dam scentrirat (to bo prišlo ceneje tam nekje 12€). Ko pa bo čas pa bom probo kaj sam tudi scentrirat in si seveda še prej napravit stojalo :) .
Uporabniški avatar
brincelj
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:39 am
Kraj: Senovo

Re: Sestava in centriranje koles

Odgovor Napisal/-a brincelj »

Še tole, za domače mojstre: http://www.youtube.com/watch?v=T2AuivYzaBs .
Odgovori