predelava orginal uplinjačev

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zzz napisal/-a:imam dellorto 14/9 na tomos funtasticu. Tolio se govori o predelavi uplinjača. Kaj bi moral narediti. Vem da se nekaj prevrta ne vem pa na kateri strani. Pri airboxu ali pri krivini za v cilinder? Če bi še lahko dal kdo kakšen nasvet o predelavi uplinjača.
kupi 14/12 oz 15/15 pa pusti ta fergazer ... če prvič delaš boš 99% zajebu ... škoda ferga ... 10-20e te pride 14/12 pa maš mir
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a zzz »

aha okej.... pa ko smo že glih pr fergazerjih... bi mi lahk gdo povedo kje je glavna šoba?? kupu sm novo zdj pa nenajdem prave... ena je samo pa ta je m6... mogoče sta dve različni verziji?? pa če mogoče kdo ve koliko je original diza v 14/9 uplinjaču??
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zzz napisal/-a:aha okej.... pa ko smo že glih pr fergazerjih... bi mi lahk gdo povedo kje je glavna šoba?? kupu sm novo zdj pa nenajdem prave... ena je samo pa ta je m6... mogoče sta dve različni verziji?? pa če mogoče kdo ve koliko je original diza v 14/9 uplinjaču??
original maš ti M5 ! nahaja se pa pod tisto plastiko spodaj jo boš takoj vidu ... original je 49 ampak da kupuješ dizo na pamet 1 komad je brezveze ... če hočeš nastavit v nulo rabiš set ;) al pa vsaj okvirno veš kolko rabiš pa vzameš naprimer 3 različne (npr. 68, 72, 75) ampak cenovno se ti splača set ... itq je pa to doživljensko če ne požereš navoja ...
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a zzz »

odšravfav sem tisto črno plastiko na dnu uplčinjača. Našel sem 3 zlate ˝šravfe˝ in pa bel plovec. Ta sredinki mislim da je diza. izmeril sem jo in je bila m6, nad kateri je še neki zlatega, skozi tisto pa gre igla. na tej m6, ki mislim da je ta diza piše gor 53.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zzz napisal/-a:odšravfav sem tisto črno plastiko na dnu uplčinjača. Našel sem 3 zlate ˝šravfe˝ in pa bel plovec. Ta sredinki mislim da je diza. izmeril sem jo in je bila m6, nad kateri je še neki zlatega, skozi tisto pa gre igla. na tej m6, ki mislim da je ta diza piše gor 53.
dell'orto sha imajo vsi M5 navoj ... ja ta na sredini je diza ...
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a zzz »

in zakaj jes pol ne morem prišraufat nove dize ki je m5?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a filius »

ElfeK napisal/-a:predelava uplinjačev ni nikol kaj dosti učinovita ker uplinjač nikol po predelavi nebo deloval pravilno, če pa že vrtate rajere povrtavaje z povrtali za bo dokaj pravilno.
Mel 12/14 prevrtanga na 15mm delal je ko šus brez vsaga problema... Tako da nevem zakaj nebi deloval pravilno.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a akasa »

filius napisal/-a:
ElfeK napisal/-a:predelava uplinjačev ni nikol kaj dosti učinovita ker uplinjač nikol po predelavi nebo deloval pravilno, če pa že vrtate rajere povrtavaje z povrtali za bo dokaj pravilno.
Mel 12/14 prevrtanga na 15mm delal je ko šus brez vsaga problema... Tako da nevem zakaj nebi deloval pravilno.
1+

sam treba je nardit tak k treba!
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a akasa »

akasa napisal/-a:
filius napisal/-a:
ElfeK napisal/-a:predelava uplinjačev ni nikol kaj dosti učinovita ker uplinjač nikol po predelavi nebo deloval pravilno, če pa že vrtate rajere povrtavaje z povrtali za bo dokaj pravilno.
Mel 12/14 prevrtanga na 15mm delal je ko šus brez vsaga problema... Tako da nevem zakaj nebi deloval pravilno.
+1

sam treba je nardit tak k treba!
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: predelava orginal uplinjačev

Odgovor Napisal/-a zzz »

bi lahko gdo razloil kako povrtati uplinjač? prosim?
Odgovori