Predelava APN6S

Predelave pogonske sile mopeda
Nighthawk
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Okt 03, 2011 11:48 pm

Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a Nighthawk »

Najprej lep pozdrav vsem uporabnikom na forumu, sem namreč kar lep čas iskal "spodoben" forum, a sem ga po nasvetu prijatelja vendar našel :) ;)

Torej, nekaj časa mi že stoji APN6S v garaži, sicer v popolnoma voznem stanju, dobro ohranjen letnik 1992. Že kot mulec sem imel razne ideje, da bi zadevo poštimal tako, kot je treba 8-) :lol: .

Glede na to, da bo počasi zima, se bo vendar treba lotiti dela. Moja "vizija", če lahko tako rečem, je predelava zgoraj omenjenega motorja do meje, ki jo premore nek zacetnik, budget je 1000€. Namen predelave je ustvariti nekaj "unikatnega", ter razviti nekaj mojih mehaničnih sposobnosti. Pri delu, ki ga nebom mogel opraviti oz. ga nebom znal mi bodo pomagali prijatelji, ki so več ali manj mehankarji :)
Zadevo bi poštimu tipi topi, tako, da bi bila tudi za pogledat, kot se šika ;)

Torej za začetek, vas bi vprašal, kaj mi svetujete in kje začeti?

EDIT:
Vem, da je odprtih 1000 tem na to debato. Namen te teme je opisoval moje delo, pa tudi slike dobite, kot se spodobi ;)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a koroman »

svetujem ti da si kupiš kak kit za pucha. 70 al pa več kubikov. ga lepo sprvaviš na mašino. kupiš novo dobro gred z 12 sornikom. getribi ostanejo isti edino 5. brzina.

pošteni kit te pride enih 100-150€ in gred mislim da 70. potem nabaviš še en dober izpuh. priporočam da ti ga kdo naredi. se mamo mojstre na forumu ki so že dosti naredli. pač mu plačaš tisto ceno pa boš več kot zadovoljen. potem pa si kupiš še recimo 19 al pa 21 ferg dellorto, ki se z lahkoto naštela. za vžig pa poiščeš vžig od automatika z majnšim magnetom. in verjemi če to vse narediš lahko pričakuješ da ti bo moped šou vsaj tak ko kak bt, lahko pa da se bt sploh nebo mogo primerjat...


glede štela pa klasika. nova barva če so ti všeč pol lite felne, bt vilce. debelejše zadne fedre pa neki dober zic. pa seveda belanco neko bolj športno, recimo kaki dh stil.

pol pa si fertik in maš zelo dober moped, hiter zanesljiv. aja pa če narediš vse to si z dnarom tudi pri koncu :D
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

1. jaz bi dal gor lamota( pač prirejent tako kot mora oz. toliko moči kot hočeš iz njega dobit) cca 50€
2. v original avspuh bi dal konus cca 20€
3.dobil bi nek uplinjač primeren za lamota cca 20-30€
4. styling pa po želji

pa imaš za neke male par kar dober tuning+ za policaje nisi magnet, pa še, če ti kdaj ne bo všeč lahko vse povrneš nazaj v original stanje
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

to kar je rekel smejko je res pomoje za začetnika čist ok, avpuh probaj dobit kr od slc, mogoče bi lamotu še malo predelal kanale.

pri kitu je problem vzdrževanje ker se bati hitro obrabljajo, če zariba je draga obnova itd itd... pri lamotu bat zdrži kr dosti če točiš dobro olje in segrevaš motor, če zariba je strošek 20€....

pomoje je lamo res vredu zadeva, še posebaj zato ker se ne vidi na prvi pogled da je predelano!
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a koroman »

eh pa če delaš pa maš 1000€ na voljo pol si že privoščiš kit kaj te govorite. zakaj lamo? če ga more tunat... kupiš kit in zmontiraš in maš raketo. nerabiš nič predelovat, razen pretočne na mašini.

če si res pripravljen dat tolko dnara za predelavo pol naredi nekaj o čem se bo govorilo
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

klemenm2 napisal/-a:to kar je rekel smejko je res pomoje za začetnika čist ok, avpuh probaj dobit kr od slc, mogoče bi lamotu še malo predelal kanale.

pri kitu je problem vzdrževanje ker se bati hitro obrabljajo, če zariba je draga obnova itd itd... pri lamotu bat zdrži kr dosti če točiš dobro olje in segrevaš motor, če zariba je strošek 20€....

pomoje je lamo res vredu zadeva, še posebaj zato ker se ne vidi na prvi pogled da je predelano!
jaz na tvojem mestu ne bi iskal auspuha od slc ker se boš cenovno zajeba*, raje se zmeniš z pomartinom(ali pa narediš sam) pa ti nardi konus za tiste 20-30€ kot pa da kupiš cel stolčen slc avspuh za 50€+
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

koroman napisal/-a:eh pa če delaš pa maš 1000€ na voljo pol si že privoščiš kit kaj te govorite. zakaj lamo? če ga more tunat... kupiš kit in zmontiraš in maš raketo. nerabiš nič predelovat, razen pretočne na mašini.

če si res pripravljen dat tolko dnara za predelavo pol naredi nekaj o čem se bo govorilo
Vse lepo in prav, samo pozabil si da je začetnik, in da so te mašine narejene za tistih 5konjev(ali kok) kokr jih ima bt, in to za sabo potegne še dosti sivih las kasneje.

Verjetno ne ve da je tuning tomosa še vedno dokaj poceni in si bi lahko iz 1000€ naredil en spodoben moped pa bi ostalo še za kakšno leto bencina.

Zakaj raje lamota sem pa že napisal :)
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a koroman »

klemenm2 napisal/-a:
koroman napisal/-a:eh pa če delaš pa maš 1000€ na voljo pol si že privoščiš kit kaj te govorite. zakaj lamo? če ga more tunat... kupiš kit in zmontiraš in maš raketo. nerabiš nič predelovat, razen pretočne na mašini.

če si res pripravljen dat tolko dnara za predelavo pol naredi nekaj o čem se bo govorilo
Vse lepo in prav, samo pozabil si da je začetnik, in da so te mašine narejene za tistih 5konjev(ali kok) kokr jih ima bt, in to za sabo potegne še dosti sivih las kasneje.

Verjetno ne ve da je tuning tomosa še vedno dokaj poceni in si bi lahko iz 1000€ naredil en spodoben moped pa bi ostalo še za kakšno leto bencina.

Zakaj raje lamota sem pa že napisal :)
tak bi naredo TI ker si ziheraš in se bojiš izziva. nevem kak on razmišlja ampak če vedno razmišljaš kaj vse bi lahko šlo narobe pol neboš nikoli dosegel svojih želja, kaj šele presegel. vedno boš pač povprečn
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

Maš prov nej se odloči sam, če ima veselje do šraufanja bi bil bistven podatek :)
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Predelava APN6S

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

e90 gor in si zmagal :D
Odgovori