mono amortizer na atxa

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
shorty485
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 06, 2010 7:58 pm
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a shorty485 »

Evo mene pa zanima koliko se splača dati od ctxa monota na atx okvir. Če je že kdo delal kaj s tem naj prosim svetuje, ali se splača, koliko je dobro da je nagnjen in koliko drži, če sam narediš in privariš nosilce na okvir in koliko to dela normalno, ker sem slišal od enga frenda, da mu je enkrat nekdo rekel, da je to delal pa, da ko je šel v klanec da je je motor stalno skakal gor in dol?

Lp.

Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5234
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

shorty485 napisal/-a:Evo mene pa zanima koliko se splača dati od ctxa monota na atx okvir. Če je že kdo delal kaj s tem naj prosim svetuje, ali se splača, koliko je dobro da je nagnjen in koliko drži, če sam narediš in privariš nosilce na okvir in koliko to dela normalno, ker sem slišal od enga frenda, da mu je enkrat nekdo rekel, da je to delal pa, da ko je šel v klanec da je je motor stalno skakal gor in dol?

Lp.

Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.
ja moj atx ima že nosilc na gruštu
pa nekateri atx imajo ta nosilc tko da nimaš kaj varit
drugo pa nevem kaj bi ti reku
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

automatic_7 napisal/-a:
shorty485 napisal/-a:Evo mene pa zanima koliko se splača dati od ctxa monota na atx okvir. Če je že kdo delal kaj s tem naj prosim svetuje, ali se splača, koliko je dobro da je nagnjen in koliko drži, če sam narediš in privariš nosilce na okvir in koliko to dela normalno, ker sem slišal od enga frenda, da mu je enkrat nekdo rekel, da je to delal pa, da ko je šel v klanec da je je motor stalno skakal gor in dol?

Lp.

Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.
ja moj atx ima že nosilc na gruštu
pa nekateri atx imajo ta nosilc tko da nimaš kaj varit
drugo pa nevem kaj bi ti reku
na štelu ima večina že gor (če ne vsi) na nihajkah pa ne zato rabiš ctx nihajke... za podrobnosti pa prašaj bullet44 ki ima to na svojem atx
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

paše samo blatnik maš verjetno kovinski ga morš odžagat in dat gor unga plastičnega...
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
shorty485
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 06, 2010 7:58 pm
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a shorty485 »

aha fino pol no še to mi povejte kako se obnese, nwm recimo kaj so slabe opcije če daš to gor če so sploh pa če mogoče kdo ve približno pod kakšnim kotom ga daš, vsaj približno, ker vem da ravno čisto pokonci ne more biti, ker bi bila vsa stvar preveč mehka ali nekako tako?
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a P Blade »

Motor gre teži po zadnjem, ker je bl dolg.
Druga, meni osebno NAJPOMEMBNEJŠA NAPAKA: ketna se vleče po premi (oz. plastiki ki je na njej), tudi kadar si ti na motorju. In tako se izgublja moč. Pr CTX-u tega ni, ker ma zadi tako velik zobnik, da je ketna večinoma 'v zraku' nad premo ko se voziš. Pri praznem pa tudi drsa.
Slika
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a filius »

Sory za off, samo zanima me ker je lih predhodnik pisal nekaj o ctx zobniku da je večji pa to..kaj je sploh fora ctx prenosov?
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a štirjak »

da so prenosi pri sklopki drugačni in posledično rabiš večji zadnji zobnik za neko normalno razmerje.naj bi blo slabš ker ctx nima tiste gume med zobnikom in felgo.Točno nwm ker še nikoli nisem imel ctxa

lp
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a filius »

To vem da je drugačen zobnik na sklopki pa to... Samo v čem je poanta, saj jih je prišlo še dražje, ko so morali delat nove zobnike, pa dalša ketna je pa to....
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: mono amortizer na atxa

Odgovor Napisal/-a štirjak »

ker zgleda ko kros :lol:
Odgovori