Tomos APN oznake

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

apn ftw napisal/-a:
DeFacto napisal/-a:Evo še ena novost, in sicer v zvezi z APN 4S, očitno so vsi imeli ščitnik, kot piše v katalogu delov... Iz tega sledi da je S ščitnik verzija T, da je M posodobljena verzija T in da je MS posodobljena verzija S (ščitnik verzija M). V katalogu prav tako "piše", da sta imeli varianti T in S trikotne sedeže in ploščat prtljažnik, medtem ko sta M in MS imela navaden sedež ter poševni prtljažnik.

Moj apn4s ima un tadolgi sedez brez prtljaznika
...ki vrjetno ni bil gor v originalu ;)
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Točno tako kot je rekel Smejko1. Narod je na veliko montiral te dolge sedeže da sta se lahko peljala dva hkrati, zato ti trikotni in enojni sedeži niso bili najbolj priljubljeni...
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Naj dodam še eno izvedbo, APN 4KS, ista kot K le da ima ščit in podnožje ter je navoljo v dveh barvah. Vir: knjiga Motorji iz Kopra. :)
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Končno sem zbral večino izvedb in sprememb družin APN in Automatic v enem dokumentu. Kdor hoče, naj si pogleda. Kdor ve še kaj več, pa naj napiše. ;)
Priponke
A3, APN izvedbe.docx
(47.5 KiB) Prenešeno 191 krat
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

DeFacto napisal/-a:Končno sem zbral večino izvedb in sprememb družin APN in Automatic v enem dokumentu. Kdor hoče, naj si pogleda. Kdor ve še kaj več, pa naj napiše. ;)
A3 MS si precej falil so bli že leta 1982 in nima števca
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

http://www.tomos-riders.com/forum/Ostal ... 0Kopra.pdf

Letnik možno da so bili že 82 tudi, čeprav za števec pa v knjigi piše da ga ima... Ne vem no, napisal sem kar sem pač našel, vsaj včasih so knjige veljale za zanesljiv vir.
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

smejko1 napisal/-a:
apn ftw napisal/-a:
DeFacto napisal/-a:Evo še ena novost, in sicer v zvezi z APN 4S, očitno so vsi imeli ščitnik, kot piše v katalogu delov... Iz tega sledi da je S ščitnik verzija T, da je M posodobljena verzija T in da je MS posodobljena verzija S (ščitnik verzija M). V katalogu prav tako "piše", da sta imeli varianti T in S trikotne sedeže in ploščat prtljažnik, medtem ko sta M in MS imela navaden sedež ter poševni prtljažnik.

Moj apn4s ima un tadolgi sedez brez prtljaznika
...ki vrjetno ni bil gor v originalu ;)
baje da je, tko mi je reku prejsni lastnik da fali samo org. luc zdaj nevem ce je bil al ne gor scitnik tudi gre pa za letnik 1979
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

To je zdaj odvisno če je on sploh bil prvi lastnik, itd. Skoraj prepričan sem da je nekdo nekoč zamenjal sedež in odstranil prtljažnik ter ščit...
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Odgovori