Tomos APN oznake

Vse kar se tiče mopedov
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Letnik 98 ma ziher dellortota, tko je v katalogu in sm se kr začudu ko mi je v trgovini to povedal.
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Evo malo raziskovanja je obrodilo sadove; seznam APN izvedb in posebnosti le-teh (vprašaj - ? - pomeni da posebnost/izvedba ni potrjena), predvsem zunanje:

1. Colibri APN 4
2. APN 4K: Colibri APN 4 + stranska ogledala (?)
3. APN 4T: Colibri APN 4 + spremenjen zadnji blatnik, nova prednja in zadnja luč, novo krmilo, spremenjen predel prednje luči
4. APN 4S: APN 4T + novo stikalo za luč, trikotni sedež (?)
5. APN 4M: APN 4S + poševni prtljažnik, enojni sedež, hupa pod prednjo lučjo
6. APN 4MS: APN 4M + ščitnik za noge
7. APN 4H: Colibri APN 4 + novo krmilo, trikotni sedež z naslonom, stranska ogledala, nove nalepke, krom, stranske torbe

8. APN 7: APN 4M + krom, števec, hupa na strani okvirja, mreža na prednji luči

9. APN 6
10. APN 6S: nova prednja luč

seveda seznam še zdaleč ni popoln, ampak ponuja okvirne informacije glede izvebd APN-ov... ;)
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a maatej »

pri 10.apn6s si pozabu napisat ojačan geštel, druge oz. višane zadne nihajke in drugi amortizerji, črna mašina ter pri nekaterih že dellotro 14/12 ;)
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

vem ja, sej sem reku da ni končan. Nekatere stvari je pa težko opredelit al je original al ne, zato ni povsem zanesljiv... ;)
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Še neki novega kar sem pozabil omenit, K verjetno pomeni Kick-start, torej modeli s kurblnom (verjetno vsi vemo da so prve štirke imele namesto nožnega zaganjača pedale). Isto je pri avtomatikih. ;)
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

DeFacto napisal/-a:Še neki novega kar sem pozabil omenit, K verjetno pomeni Kick-start, torej modeli s kurblnom (verjetno vsi vemo da so prve štirke imele namesto nožnega zaganjača pedale). Isto je pri avtomatikih. ;)
tiste 4ke so fulllll smeh z pedali
ce ma kdo komplet blok od teh 4k naj mi pise ZS se da kej zmenit za prodajo :D

pa da nebo samo spamma: te 4ke z pedali so mele nek zatic ki se je zataknu za sklopko? baje in si lakho pedaliral kot beciklo... to sem nekje slisal samo je ze tolk cajta nazaj da nism 100% ce je prow tko vem samo da so smeh :D
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Mislim da so bili pedali namenjeni zgolj vžigu, gonit pa nisi mogel (razen pri Pony Expressu)... ;)
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a filius »

apn ftw napisal/-a:
DeFacto napisal/-a:Še neki novega kar sem pozabil omenit, K verjetno pomeni Kick-start, torej modeli s kurblnom (verjetno vsi vemo da so prve štirke imele namesto nožnega zaganjača pedale). Isto je pri avtomatikih. ;)
tiste 4ke so fulllll smeh z pedali
ce ma kdo komplet blok od teh 4k naj mi pise ZS se da kej zmenit za prodajo :D

pa da nebo samo spamma: te 4ke z pedali so mele nek zatic ki se je zataknu za sklopko? baje in si lakho pedaliral kot beciklo... to sem nekje slisal samo je ze tolk cajta nazaj da nism 100% ce je prow tko vem samo da so smeh :D
Blok je isti ko pr navadni 4-ki, sam no3 pride drgačna zagonska os, pa še en posebn zobnik, ter stranski pokrov, nima nosilca za vzmet ter zatiča kurbla... če rabiš imam js vse potrebne dele za sestavo take mašine.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Evo še ena novost, in sicer v zvezi z APN 4S, očitno so vsi imeli ščitnik, kot piše v katalogu delov... Iz tega sledi da je S ščitnik verzija T, da je M posodobljena verzija T in da je MS posodobljena verzija S (ščitnik verzija M). V katalogu prav tako "piše", da sta imeli varianti T in S trikotne sedeže in ploščat prtljažnik, medtem ko sta M in MS imela navaden sedež ter poševni prtljažnik.
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Tomos APN oznake

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

DeFacto napisal/-a:Evo še ena novost, in sicer v zvezi z APN 4S, očitno so vsi imeli ščitnik, kot piše v katalogu delov... Iz tega sledi da je S ščitnik verzija T, da je M posodobljena verzija T in da je MS posodobljena verzija S (ščitnik verzija M). V katalogu prav tako "piše", da sta imeli varianti T in S trikotne sedeže in ploščat prtljažnik, medtem ko sta M in MS imela navaden sedež ter poševni prtljažnik.

Moj apn4s ima un tadolgi sedez brez prtljaznika
Odgovori