apn colibri

Predelave pogonske sile mopeda
j-a-n
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Jan 31, 2011 9:32 pm

apn colibri

Odgovor Napisal/-a j-a-n »

pozdravljeni....mam par vprašanj...
namreč lotiu sm se projekta....colibri apn..
se prav mašina od apn na grušt od colibrija!vse je lepo uspelo a se težava pojavi pri hitrosti...
mam bat 42l elco.....pa 5brzino notr štrom je un tanavadn 6v 17w, karburator pa un od avtomatika 14/12 al obratno u glavnem motor ne gre na obrate....ne poznam mašine apn tko podrobno se pa dobro zavedam da s tem batom pa mfpower izpuhom bi mogu povleč usaj ene 75kmhps:mašina je na novo sestavlena vse dihtnge nove bat je nov batni obročki....motor sicer užge u prvo pa na mestu kr lepo laufa ko pa se grem vozit je navišja hitrost 30kmh....:)ne razumem več nič ceu dan se z njim ubadam pa mi ni lih jasno kako je to možno da gre samo tolko
kaj bi lahko bilo narobe......????
hvala za odg
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: apn colibri

Odgovor Napisal/-a pomartin »

imaš pravilno nastavljeno elektriko ?
bol star bol nor!
j-a-n
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Jan 31, 2011 9:32 pm

Re: apn colibri

Odgovor Napisal/-a j-a-n »

ja pomoje ja...zdej nevem iskro da normalno.......zdej ne vem če je kaka fora kok morejo bit platine narazn sam kokr vem je minimalna razdalja dovolj lih tok da se dotikajo.......drugače pa sm naštimu tko da iskro vrže točn tax ko bat doseže najvišjo točko kar je tud prav
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: apn colibri

Odgovor Napisal/-a Pata »

j-a-n napisal/-a:ja pomoje ja...zdej nevem iskro da normalno.......zdej ne vem če je kaka fora kok morejo bit platine narazn sam kokr vem je minimalna razdalja dovolj lih tok da se dotikajo.......drugače pa sm naštimu tko da iskro vrže točn tax ko bat doseže najvišjo točko kar je tud prav
1,5mm pred zmt.. bi moglo bit naštimaj da bi 1,5 mm prej ko pride bat do vrha. ;)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
j-a-n
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Jan 31, 2011 9:32 pm

Re: apn colibri

Odgovor Napisal/-a j-a-n »

bom še to poskusu čeprav dvomim da je zarad tega tko....sm dost avtomatikov naredu pa nism nikoli rabu to kej preveč šlatat....moj avtomatik gre z original avspuhom pa 39cilinder 75kmh:).......
no po tem opisu...42l bat.14/12 karburator pa mf power 5 prestava....kok bi to moglo it realno?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: apn colibri

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

j-a-n napisal/-a:bom še to poskusu čeprav dvomim da je zarad tega tko....sm dost avtomatikov naredu pa nism nikoli rabu to kej preveč šlatat....moj avtomatik gre z original avspuhom pa 39cilinder 75kmh:).......
no po tem opisu...42l bat.14/12 karburator pa mf power 5 prestava....kok bi to moglo it realno?
realno ti nimaš občutka ;) če maš a3 ti negre čez 55 a35 pa čez 60 ;) drgača kakih 60-65 bi znal it REALNIH !
j-a-n
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Jan 31, 2011 9:32 pm

Re: apn colibri

Odgovor Napisal/-a j-a-n »

ti si majhen:).....če 3avti ki so me merli zapored pravijo d je letu tm okol 74 75 pol nimam kaj lagat..
cilinder brušen na 39 vsi kanali širjeni frgazer 16/16 pa picollo magnet(italjanksa jajca)....pa original auspuh mašina pa je una a35:) pa batek mal pobrušen...lunca pa to....aja pa še zamašene lukne na gredi s pluto
zdej se pa ti slikaj:)
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: apn colibri

Odgovor Napisal/-a dolinar »

lol zgorej si napisu da ti gre z 39 batom pa original auspuhom tolk, zdj si pa še 10 predelav našteu :D pa od teh 75km/h malo več kot 5km/h odštej pa dobim realno hitrost ;)
Janim8 počivaj v miru.
j-a-n
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Jan 31, 2011 9:32 pm

Re: apn colibri

Odgovor Napisal/-a j-a-n »

ja no še 2predelavi pač 2kanala pobrušena,sesalni pa izpustni pa magnet ki je pač mal manjši od original......to je tudi use.....

uglavnem sm pogruntu kaj je blo s 4ko.....ena smet je pršla umes platin iskra je bla sam zgleda ne dovol močna
hvala useeno!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: apn colibri

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

dolinar napisal/-a:lol zgorej si napisu da ti gre z 39 batom pa original auspuhom tolk, zdj si pa še 10 predelav našteu :D pa od teh 75km/h malo več kot 5km/h odštej pa dobim realno hitrost ;)
avto laže zarad lažjih upoštevanj omejitev ... daj gor GPS pa bomo vrjel .... pa ne se vžigavat pa razburjat takoj če hočeš da se bomo razumel !!!
Odgovori