Audi A6 2.5 TDI V6

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Evo sm zadnč glih slikal nekej avto tako, da ga lahko še jest zdej predstavim :)

Lastnik sem že eno dobro leto v tem času me pa tudi enkrat še ni razočaral. Ima 120kW (165km) ter CVT menjalnik nad katerim sem resnično navdušen. Za primer na testih je z tem menjalnikom A6 proti enakemu z ročnim imel ne le manjšo porabo ampak tudi večje zmogljivosti (pospešek in končna) tako, da je to res biser Audijevih inženirjov. Sicer je ta menjalnik v širšem zelo osovražen, ker če ga dobi mrhovinar v roke crkne v zelo kratkem. Zelo pomembna stvar je tudi menjava olja v menjalniku na 60k km. Če crkne pa postane zelo drag špas (7k€) ker rezervnih delov ni in je verzija le nov oz. obnovljen.

Opreme ima za moj okus čez glavo oz. sem se v njem kar razvadil (tempomat, električno nastavljivi športni sedeži, gretje sedežev ipd. pogrešam samo še webasto pa je paket popoln)

Evo slike: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5021571&show=1
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

slike naloži drugam ! na avto.net bojo kmalu zginle ;)
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a Whbund »

aljo69 napisal/-a:slike naloži drugam ! na avto.net bojo kmalu zginle ;)
Sem jih hotel z priponko pa mi je napisalo, da so slike pokvarjene...jih bom rajši za vikend nalozil na shrani.si in objavil
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Whbund napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:slike naloži drugam ! na avto.net bojo kmalu zginle ;)
Sem jih hotel z priponko pa mi je napisalo, da so slike pokvarjene...jih bom rajši za vikend nalozil na shrani.si in objavil
prevelike so ;)
ridder
zobnik
Prispevkov: 238
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 7:37 pm
Kraj: litija

Re: Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a ridder »

drugače naj bi bilo ok vozilo, samo če uprašaš mene je pa za en k***c:
zadnjič smo imeli enega v popravilu, puščal je olje za servo. Potrebno je bilo obnoviti komplet hidravliko=300€+delo. je pa res, da je ta poškodba pri tem modelu zelo pogosta.
da nadaljujem-končniki in roke so bile zelo slabe, zdržale so 35k, pa voznik sploh ni nek divjak. Poleg tega pa pazi katere diske boš tlačil gor, ker če bojo kakšni pocen ponaredki ti bo 100% treslo.
Pa svetujem ti, da ga ne voziš na povblaščen servis, ker je urna postavka 60-80€ lahko tudi več ;)

drugače pa ti bo vrjetno lepo služil, saj so vozne lastnosti zelo dobre.

l.p.
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a Whbund »

ridder napisal/-a:drugače naj bi bilo ok vozilo, samo če uprašaš mene je pa za en k***c:
zadnjič smo imeli enega v popravilu, puščal je olje za servo. Potrebno je bilo obnoviti komplet hidravliko=300€+delo. je pa res, da je ta poškodba pri tem modelu zelo pogosta.
da nadaljujem-končniki in roke so bile zelo slabe, zdržale so 35k, pa voznik sploh ni nek divjak. Poleg tega pa pazi katere diske boš tlačil gor, ker če bojo kakšni pocen ponaredki ti bo 100% treslo.
Pa svetujem ti, da ga ne voziš na povblaščen servis, ker je urna postavka 60-80€ lahko tudi več ;)

drugače pa ti bo vrjetno lepo služil, saj so vozne lastnosti zelo dobre.

l.p.
Na avto kr nekej dam men vrjemi, npm. diske mam spredej od Zimmerman za Allroada z zračno hlajenimi čeljustmi zadej so isto Zimmerman sam navadne za V6 model, tko da so te diski vredni svojga dnarja (ploščice so original) in je bla tud že scena z 220-80 pa jih ni nč pokrivil. Men ne jebe nobena stvar na temu avtu, pač se pri delih ne špara in zato gverajo. Uradn servis me vid samo takrat kadar je treba rihtat kšno rizično stvar, ki bi lahko posledično bla draga zato, da imam garancijo na opravljeno delo, primer: menjava olja v menjalniku.

Drgač pa močno vrjemem, da če si imel z A6 C5 takšne fore je bila letnik 99-01, ker so bile porodne težave pri tej različici katastrofalne...

Lp
ridder
zobnik
Prispevkov: 238
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 7:37 pm
Kraj: litija

Re: Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a ridder »

Whbund napisal/-a:
ridder napisal/-a:drugače naj bi bilo ok vozilo, samo če uprašaš mene je pa za en k***c:
zadnjič smo imeli enega v popravilu, puščal je olje za servo. Potrebno je bilo obnoviti komplet hidravliko=300€+delo. je pa res, da je ta poškodba pri tem modelu zelo pogosta.
da nadaljujem-končniki in roke so bile zelo slabe, zdržale so 35k, pa voznik sploh ni nek divjak. Poleg tega pa pazi katere diske boš tlačil gor, ker če bojo kakšni pocen ponaredki ti bo 100% treslo.
Pa svetujem ti, da ga ne voziš na povblaščen servis, ker je urna postavka 60-80€ lahko tudi več ;)

drugače pa ti bo vrjetno lepo služil, saj so vozne lastnosti zelo dobre.

l.p.
Na avto kr nekej dam men vrjemi, npm. diske mam spredej od Zimmerman za Allroada z zračno hlajenimi čeljustmi zadej so isto Zimmerman sam navadne za V6 model, tko da so te diski vredni svojga dnarja (ploščice so original) in je bla tud že scena z 220-80 pa jih ni nč pokrivil. Men ne jebe nobena stvar na temu avtu, pač se pri delih ne špara in zato gverajo. Uradn servis me vid samo takrat kadar je treba rihtat kšno rizično stvar, ki bi lahko posledično bla draga zato, da imam garancijo na opravljeno delo, primer: menjava olja v menjalniku.

Drgač pa močno vrjemem, da če si imel z A6 C5 takšne fore je bila letnik 99-01, ker so bile porodne težave pri tej različici katastrofalne...

Lp
ja res je ful težav so mel z tem.
drugač pa, res super, da ne šparaš na diskih, ker je naša stranka šparala, in smo jih menjal 3x.

drugače pa v vaših koncih nedajo garancije.
pri nas sicer nimamo prijavljeno (še) ampak damo vedno garancijo 1leto.
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Na Verovškovo ga ne peljem, ker tam delajo sami sLatki maLi, ki se jim jebe z kakšno kvaliteto opravijo delo, važno da dobijo tista 2jurja konec meseca to je to. Verjetno bom na 240k km peljal kar k Vrtaču, ker bo velik servis za nardit+grelne svečke+ekspanzijska+menjava olja v menjalniku, termostat in še nekaj malenkosti tako, da pričakujem konkretno čez 2jurja z popustom vred...informativno prištejte zravn še nove zimske gume (600€) ter zavarovanje, tehnični in cestnina (900€) spomladi pa nove eagle asymetric 2 (520€) pa pomislite, če se splača imeti tak avto...Men se zdi, da ampak sm mal posebn, ker sm na to švabsko reč ubrisan :)

Lp
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Ja stroški so kar z avtom ja, drugače lepo vozilo! ;) Tudi sam imam Audija A3 sportbacka pa mi trenutno služi lepo za naprej pa že gledam malo te 2.5 tdije ali pa 3.0 in pa obbvezno quattro.

Lp!
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Audi A6 2.5 TDI V6

Odgovor Napisal/-a Whbund »

DaNiLo napisal/-a:Ja stroški so kar z avtom ja, drugače lepo vozilo! ;) Tudi sam imam Audija A3 sportbacka pa mi trenutno služi lepo za naprej pa že gledam malo te 2.5 tdije ali pa 3.0 in pa obbvezno quattro.

Lp!
Jest ti predlagam, da vzameš 3.0 TDI, ker je res bulletproff mašina, razen če se ti gre, da pri zavarovanju prideš v nižji razred.
Sicer pa je sedaj pri meni tako, da bom delal bolj malo kilometrov zato kupujem bencinarja A4 1.8T ali pa mogoče A3 3.2 FSI zverino.

P.S: Slepam, da imaš 2.0 TDI a imaš 140km al 170km?
Odgovori