Nenavadne poškodbe na motorjih

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

nejc780 napisal/-a: Če Avg 20, 2020 8:44 am Slika
Slika
Slika
še se najde :D
madoniš kako je pa to ratal
TomosPower
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

dobr, blatniki radi gnijejo, ampk tistle z zobnikom pa kuplngo, mi pa ni jasn
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a prlek »

To na tej stari sklopki ni nič novega. Za menjalno gred pa bi rekel, da je prišlo do neke blokade in je zgleda gred prej popustila kakor veriga. Kar je pa zanimivo.
seba1994
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: So Jun 19, 2010 8:21 pm
Kraj: Dovje

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a seba1994 »

tako pa zgleda ko odpove zgornji igličasti ležaj
20200822_185744.jpg
20200822_185754.jpg
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Mi je cel obroček "L" prebavilo, brez poškodbe cilindra :D
Ni mi jasno, zakaj se je to zgodilo, malo sumim, da mi je kakšen kamenček potegnilo notri, ker sem bil brez filtra.
Priponke
IMG_20200924_080830.jpg
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a Berty »

Tale glava in bat izgledata kot moja prva stružena tomos navadna glava, ki sem jo spustil na ničlo. Potem je prišlo do klinkanja in čez pou ure je bila zadeva taka kot na tej sliki. Si ziher, da nimaš prevelike kompresije ali premalo razdalje do squisha? :?
APN4M 83'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Squish je na 0,7mm, kompresija 8 barov. Naredil sem kake 2000km in mi je dvakrat zlomilo zgornji obroček. Mislim, da imam kanal malo prevelik in obroček utrudi. Sedaj sem dal navaden bat in je zaenkrat ok.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a prlek »

Stran z L obročki. Nevem v čem še je smisel teh obročkov, ko pa se v današnjih časih korigira kompresija na drugih sto načinov.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 699
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a Berty »

prlek napisal/-a: Ne Sep 27, 2020 2:36 pm Stran z L obročki. Nevem v čem še je smisel teh obročkov, ko pa se v današnjih časih korigira kompresija na drugih sto načinov.
Jaz imam grafitiran bat na 1 L obroček na alu PVL kitu pa je še kot nov, pomojem je bil res problem na kanalu, se je obroček preveč odpiral pa ga je odbilo :?:

Mislim da se kompresija drugje res lahko korigira, samo kako korigirati čimboljše tesnenje med batom in podbatnim prostrom? Ali ni L obroček boljši ravno zaradi tega ker ima vogal več kot navaden?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a prlek »

Berty napisal/-a: To Okt 06, 2020 10:54 am
prlek napisal/-a: Ne Sep 27, 2020 2:36 pm Stran z L obročki. Nevem v čem še je smisel teh obročkov, ko pa se v današnjih časih korigira kompresija na drugih sto načinov.
Jaz imam grafitiran bat na 1 L obroček na alu PVL kitu pa je še kot nov, pomojem je bil res problem na kanalu, se je obroček preveč odpiral pa ga je odbilo :?:

Mislim da se kompresija drugje res lahko korigira, samo kako korigirati čimboljše tesnenje med batom in podbatnim prostrom? Ali ni L obroček boljši ravno zaradi tega ker ima vogal več kot navaden?
Grafit je samo na zunanji površini tak da to nima dosti veze z njegovo obstojnostjo na lome.
Glede korigiranja tesnenja med batom in podbatnim prostorom pa ne vem kaj si hotel povedat
Odgovori