Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Qoikon napisal/-a: Sr Nov 17, 2021 8:15 pm
aljo69 napisal/-a: Sr Nov 17, 2021 11:20 am
Qoikon napisal/-a: To Nov 16, 2021 5:13 pm Pozdravljeni!

V kratkem bom kupil Avtomatika A3, katerega bom malo predelal (Auspuh, frgazr,)
Zanima me, ali je 15/15 SHA preveč za original cilinder (38), gor bi dal že Tecno Krula, ciljam okoli 60 na uro, pa da vleče tudi ok.
pusti original vplinjač oz daj sha 14/12 če že ni... 15mm nima smisla na originalu ...
Hvala! Glede na to da bi menal auspuh, bi dal notr tudi vecjo dizo. Se L bat sploh splaca na 38mm?
dizo po potrebi glede na svečko, oz če bo trokiral ... načeloma se malo večjo, da ja... l bat ne boš odkril tople vode ...
multiatik
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: So Mar 21, 2015 8:28 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a multiatik »

Zdravo, zanima me ce ima kdo izkusnje z večanjem hoda na masini od avtomatika. Ideja je ojnica z sornikom18mm. Hod 45mm.
In toleranco za prešanje sornika 18mm v gred; za 16mm je -0,08mm - drži?
telekotki
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 11:32 am

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a telekotki »

lep pozdrav a je tukej kakšen majster iz primorski ki štela motorje?
lp.
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a brejker »

Zivjo.
Iscem malo po internetu... Pa ne najdem neke informacije:
Imam set na lamele.
Kolk % bi pridobil na moci ce bi na isti setup montiral rotodisk?
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Va7entino
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Feb 03, 2021 1:52 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Va7entino »

Puno , rotodisk mozes stelat na mnogo nacina , mozes napravit da ti usisava ranije i kasnije , mozes napraviti da usisava kad je ispuh jos otvoren da vakum potegne kroz preljeve smjesu iz kartera
branevrankar
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Avg 19, 2021 11:29 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a branevrankar »

Pozdravljeni na apn6 sem ravnokar zmontiral cilinder pohoonan na 39mm in z L batom. Sicer ga bom prvo malo utekaval (lepša vožnja z močnejšo mešanico), me pa zanima, pri 38 cilindru in batu imam 64 dizo, sedaj pa nevem, ali dam kaj močnejšo noter ali ne.
Trenutno je na motorju bing12, kasneje ko bom imel zrihtano 14m (lamo 42 in bing 18), pa bi original 14m vplinjač (mislim da je bing 14) prestavil na apn6 (če seveda gre pod okvir).
Trenutni izpuh je laser, originalnega izgleda. Kar mi odgovarja, saj je moped registriran
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

branevrankar napisal/-a: Pe Maj 27, 2022 9:02 pm Pozdravljeni na apn6 sem ravnokar zmontiral cilinder pohoonan na 39mm in z L batom. Sicer ga bom prvo malo utekaval (lepša vožnja z močnejšo mešanico), me pa zanima, pri 38 cilindru in batu imam 64 dizo, sedaj pa nevem, ali dam kaj močnejšo noter ali ne.
Trenutno je na motorju bing12, kasneje ko bom imel zrihtano 14m (lamo 42 in bing 18), pa bi original 14m vplinjač (mislim da je bing 14) prestavil na apn6 (če seveda gre pod okvir).
Trenutni izpuh je laser, originalnega izgleda. Kar mi odgovarja, saj je moped registriran
Ni potrebe menjat dize.
Oz. to vidiš po barvi svečke.
branevrankar
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Avg 19, 2021 11:29 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a branevrankar »

Ok, hvala.
Šajterga4
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: So Jun 04, 2022 5:34 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Šajterga4 »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima ali je v izpuhu od automatika kakšna blokada ker če daš ven dušilec in posvetiš z lučko lahko vidiš da so notri neki diski z manjšo luknjo na sredini kot je sam izpuh širok in nevem če je to morda potrebno odstraniti ali je to nekakšna blokada ali samo del izpuha.

Hvala za odgovore!

Lp.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Šajterga4 napisal/-a: Ne Jun 05, 2022 8:51 am Pozdravljeni!

Mene pa zanima ali je v izpuhu od automatika kakšna blokada ker če daš ven dušilec in posvetiš z lučko lahko vidiš da so notri neki diski z manjšo luknjo na sredini kot je sam izpuh širok in nevem če je to morda potrebno odstraniti ali je to nekakšna blokada ali samo del izpuha.

Hvala za odgovore!

Lp.
Tisto je del dušilca. Ponavadi vse kar narediš na izpuhu od avtomatika gre še slabše. Boljše da menjaš cel avspuh.
Odgovori