Barvanje mopeda

Predelave zunanjosti mopeda
Odgovori
wilson
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Jul 30, 2013 9:11 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a wilson »

Kaj pa peskanje? Sem bral neki da ni ful drago, pa še tudi dobra stvar.
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

tomosak napisal/-a:ja, ko naneseš 1-2 sloja šprickita, ga je potrebno obrusiti, da dobiš ravne površine, ter odstraniti pomarančen sloj, da je barva gladka, ob tem pa paziš da robove ne prebrusiš, če jih prebrusiš jih moraš popraviti z šprickitom pa lahko tudi v spreju.. Da obrusiš špric kit kar se da kvalitetno, uporabi kontrolni prah ličarji ga poimenujejo saje... Njegova funkcija je da zadela vse luknjice in jamice in potem obrusiš celo površino toliko da odstraniš ves kontrolni prah in na ta način zravnaš vse linije.. Lahko tudi uporabiš navadno nitro črno barvo in jo zelo na tanko naneseš, ne pobarvaš ampak samo naneseš "meglico"... Potem pa prebrusiš vse na blok, in tako boš najbolje odstranil vse neravnine in pomarančno barvo. Za obrušenje špric kita uporabi brusilni papir granulacije 280- 320. :)

Koliko pa to moraš zbrusit spric kit? A da gre cist dol,torej da seenkrat prides do kovine,potem pa das temeljno in potem barvo??

L.p
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a maatej »

šprickit zbrusič tok da je vse lepo ravno in gladko :)
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Živ
Koliko barve bi bilo približno potrebno za barvanje mašine?
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a nej »

1-2 temteraturna spreja
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Tadi napisal/-a:Živ
Koliko barve bi bilo približno potrebno za barvanje mašine?
A boš s pištolo barval?odvisno tudi kakšno barvo boš izbral.cca 2dl +trdilec in razredčilo je dovolj za bloke in pokrov magneta+pokrov cilindra če se gre za apn mašino.kakšen odtenek a bo črna ali srebrna kot stari bloki?
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Hvala, barval bom s pištolo, bo pa črna, takšna je bila že v originalu.
Uporabniški avatar
moto1k
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 18, 2014 1:26 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a moto1k »

Ima kdo izkusnje kako kvalitetno obstojno bi bila koncna zadeva ce bi naredil kot sem si zamislil in sicer najprej spric temeljne barve, potem bi polimal z nalepkami, ki bi bile natisnjene na samolepilni papir v enaki temelji barvi tako da ni razlike ko bi jih izrezoval ven in potem se cez nek prozoren lak, skrbi me kako bi bilo z nalepkami na vrocem?
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a tomosak »

moto1k napisal/-a:Ima kdo izkusnje kako kvalitetno obstojno bi bila koncna zadeva ce bi naredil kot sem si zamislil in sicer najprej spric temeljne barve, potem bi polimal z nalepkami, ki bi bile natisnjene na samolepilni papir v enaki temelji barvi tako da ni razlike ko bi jih izrezoval ven in potem se cez nek prozoren lak, skrbi me kako bi bilo z nalepkami na vrocem?
Če bo čez nalepke polakiran ni sile. Lak varuje tudi pred UV. žarki tako da ni problema.
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
moto1k
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 18, 2014 1:26 pm

Re: Barvanje mopeda

Odgovor Napisal/-a moto1k »

Hvala!
Odgovori