Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Berty »

No še vedno iščem tesnilni papir za izrez dihtnge.
V trgovini kotal sem bil, pa je rekel da nimajo in nikoli niso imeli. :? Me je napotil v trgovino ALP-Agria samo nisem še bil, če kdo ve kje imajo bi lepo prosil za info. :D
APN4M 83'
trolledx
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Sep 18, 2011 5:42 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a trolledx »

Poglej v merkur če se ne motim sem ga videl.
čokoladni buhtelj
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Velo center ima, vsaj v Ajdovščini, če potrebuješ piši zs, ti ga zrihtam.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Tinex šenčur, tesnilo izrežemo tudi po vzorcu ;)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Berty »

Super! Hvala matijag, bom vzel komplet klingerit - elring ki so različnih debelin da se lahko malo igram. :D
APN4M 83'
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a matijag »

Berty napisal/-a:Super! Hvala matijag, bom vzel komplet klingerit - elring ki so različnih debelin da se lahko malo igram. :D
:D :D :D Lepo... ti se samo igraj... :mrgreen:
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Berty »

Dobil, super komplet od 0,2mm po 0,3 razdelki do 1,5mm debeline tesnilnih papirjev 200x300mm v trgovini Mrak Avtodeli. :D

Še to:
ko sem zagledal da Božo Marinšek prodaja svojega APN4 H (hipija) če kdo da dobro ceno, me je začelo zanimati koliko jih je bilo proizvedenih v tomosu?
Na letošnji tomosijadi so bili 4je semizdi, eni pa so trdili da jih je bilo vseh skupaj 14 kompletnih in da so vsi okrog kopra (čeprav obstajata dva v občini Ribnica in Sodražica, nevem pa ali sta original ali samo predelava in druga tablica na APN4). :?
APN4M 83'
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a matijag »

http://www.tomossrbija.com/forum/viewth ... ead_id=425

Verjetno jih je bilo več kot 14, če so tudi v srbiji.... res pa jih je zelo malo, verjetno tudi zaradi (takratne) cene. Predvidevam, da je bil APN 4H kar nekaj dražji od navadnega APN-ja (domino ročke, kromiran rezervoar,, blatnik, ...) tako kot je bil tudi APN7 konkretno dražji od takratnega APN 6 (omejena serija)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Berty »

No saj to mi je tudi čudno, tudi g. Marinšek je trdil da je bila serija omejena vendar na 14 motorjev pa nisem skupaj spravil, če so tudi po tujih forumih.

Nekje sem že zasledil preračunane ( iz dinarja v € ) cene mopedov takrat in v sedajšnjih € naj bi bila APN4 1090€, model sedmice 1490 in model hippy 1800€, nevem pa iz glave točno. Baje so upoštevali tudi inflacijo med leti in podobno... :?
APN4M 83'
Odgovori