Predelava lamo cilindra

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

rokozimic napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:avspuh po merah je drag pa se mi ga ne splača delat za tu gor me pa še vedno zanima ker od teh dveh naštetih je bolši.
Potem pa najbolje da probas enega ter drugega pa bos vido razliko :)
pa morem pol spet švasat ker nepaše direkt
tomos 4 life
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

tomostuner napisal/-a:
rokozimic napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:avspuh po merah je drag pa se mi ga ne splača delat za tu gor me pa še vedno zanima ker od teh dveh naštetih je bolši.
Potem pa najbolje da probas enega ter drugega pa bos vido razliko :)
pa morem pol spet švasat ker nepaše direkt
Ma ja točno :( hya pac z moje strani poverca ni nwm ka sm sprobal pa ke vlka razlika
motorist999
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Avg 18, 2016 8:48 pm

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a motorist999 »

Zdravo
Imam APN6 z lamo cilindrom, delorto 15, auspuh izdelan po izračunu(ethaust kalkulator).
Sedaj gre moped okoli 75 do 80km/h.
Ker ni nikoli preveč bi rad še malo dodal.
Imam nekaj vprašanj:
-pred leti sem na netu našel krog, ga sprintal in dal na magnet ter s tem spremljal čas(kot) odpiranja kanalov.
Na njem je bilo možno razbrati kote za brušenje kanalov in sicer za malo navit in do limita navit motor.
Je morda to še mogoče kje dobiti?
-za delorto UA 15S bi potreboval novo(manjšo) dizo, ker mi s sedanjo zaliva motor. Za enkrat sem to rešil z dvema žičkama, ki sem jih vstavil. Morda kdo ve kje se to dobi?
-kakšen je najboljši priporočljiv predvžig za moj setup? Sedaj imam 1,5mm pred ZMT.

Morda kakšen nasvet?
LP
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a apn4m »

motorist999 napisal/-a:Zdravo
Imam APN6 z lamo cilindrom, delorto 15, auspuh izdelan po izračunu(ethaust kalkulator).
Sedaj gre moped okoli 75 do 80km/h.
Ker ni nikoli preveč bi rad še malo dodal.
Imam nekaj vprašanj:
-pred leti sem na netu našel krog, ga sprintal in dal na magnet ter s tem spremljal čas(kot) odpiranja kanalov.
Na njem je bilo možno razbrati kote za brušenje kanalov in sicer za malo navit in do limita navit motor.
Je morda to še mogoče kje dobiti?
-za delorto UA 15S bi potreboval novo(manjšo) dizo, ker mi s sedanjo zaliva motor. Za enkrat sem to rešil z dvema žičkama, ki sem jih vstavil. Morda kdo ve kje se to dobi?
-kakšen je najboljši priporočljiv predvžig za moj setup? Sedaj imam 1,5mm pred ZMT.

Morda kakšen nasvet?
LP

Prvo nam moraš povedati, koliko VEČ bi rad šel...za par kilometrov, se bi glavo splačalo predelat...squish pas, pravo kompresjisko razmerje... ;)


Lp!
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a propero1 »

motorist999 napisal/-a:Zdravo
Imam APN6 z lamo cilindrom, delorto 15, auspuh izdelan po izračunu(ethaust kalkulator).
Sedaj gre moped okoli 75 do 80km/h.
Ker ni nikoli preveč bi rad še malo dodal.
Imam nekaj vprašanj:
-pred leti sem na netu našel krog, ga sprintal in dal na magnet ter s tem spremljal čas(kot) odpiranja kanalov.
Na njem je bilo možno razbrati kote za brušenje kanalov in sicer za malo navit in do limita navit motor.
Je morda to še mogoče kje dobiti?
-za delorto UA 15S bi potreboval novo(manjšo) dizo, ker mi s sedanjo zaliva motor. Za enkrat sem to rešil z dvema žičkama, ki sem jih vstavil. Morda kdo ve kje se to dobi?
-kakšen je najboljši priporočljiv predvžig za moj setup? Sedaj imam 1,5mm pred ZMT.

Morda kakšen nasvet?
LP
Z dobrim tuningom spraviš lamota prek 100km/h. Ampak se moraš zavedat, da moraš menjat; ojnico, fergazer, izpuh, napilit cilinder skoraj na maximum in pol kolko se spomnim so lamoti meli različne fi-je cilindrov, takda odvisno kaj imaš! Pa če imaš preveč denarja še kakšen PVL gor.
Za dize poglej na cilinder.si, skuterist.si
Vžig pa moraš sam ugotovit in to z poskušanjem. Če moped razvije obrate v leru in v prestavah je vredu.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tole si vrjetno mislil "degree wheel" če ti ta ne ustreza jih ima še google ogromno :)
http://www.triumphrat.net/attachments/c ... ngdisc.jpg

hja naslednja stopnja bi bila kot opisano glava, podlaganje cilindra (podložiš za 1mm, predelaš glavo, da se vsede nižje v cilinder).. se mogoče še kaj popravi kanale pa mogoče večji vplinjač in potem spet pravi izpuh... ni blo rečeno da se SLC izpuh najbolše obnese na lamotu ? torej si narediš kopijo tistega :) mere so pa v tehničnem arhivu :)
motorist999
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Avg 18, 2016 8:48 pm

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a motorist999 »

aljo69 napisal/-a:tole si vrjetno mislil "degree wheel" če ti ta ne ustreza jih ima še google ogromno :)
http://www.triumphrat.net/attachments/c ... ngdisc.jpg

hja naslednja stopnja bi bila kot opisano glava, podlaganje cilindra (podložiš za 1mm, predelaš glavo, da se vsede nižje v cilinder).. se mogoče še kaj popravi kanale pa mogoče večji vplinjač in potem spet pravi izpuh... ni blo rečeno da se SLC izpuh najbolše obnese na lamotu ? torej si narediš kopijo tistega :) mere so pa v tehničnem arhivu :)
Ja nekaj tagega sem mislil, le da je bilo na njemu napisano kdaj se mora začeti odpirati izpušni kanal...itd... Prav tako je bilo napisano za več variant navitja. Za malo blago in za najhujo varianto.
Tole da glavo znižam tako da se vsede v cilider je pa zelo dobra ideja. Cilinder ni treba stružit. Hvala
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a propero1 »

@aljo da te popravim. Bt-lipnik pravijo da se najbolje obnese.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a Pich »

propero1 napisal/-a:@aljo da te popravim. Bt-lipnik pravijo da se najbolje obnese.
Nikakor.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Predelava lamo cilindra

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Pich napisal/-a:
propero1 napisal/-a:@aljo da te popravim. Bt-lipnik pravijo da se najbolje obnese.
Nikakor.
no pač povem kaj vidim/preberem na forumu.
oz. da se skušam popravit, naj bi bil zadosten za lamota
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Odgovori