Tomos E90

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

PHBL20 je ferg na njemu... Slika

Slika

danes je prišel v delavnico... probu sm 3 ferge
-PHBL20
-Bing 21
-Mikuni 22

ampak z nobenim motor ne dela... svečka kavno rjava skozi... motor gre 80-90kmh po števcu vrti se do 8K. v prostem teku in med vožnjo ko odklopim filter (gumico) se motor vrti na mestu po njegovem obratomerju 12-13K (laže vem)... med vožnjo 10-11K... in gre 95 po njegovem števcu... igral sem se z raznimi dizami in use mogoče ampak noče in noče z filtrom delat... zmeri bol si mislim da je kaki semering? ker motor tudi kadi zelo modro... bom še posneu en dan... od enga k ga je že štimu mi je reku da je to zaradi lufta na ojnici... drgač pa oče je tako reku da ko ga je on imel je delalo use pol ga je spravu na kaščo tam je stal 10-15 let in pred 2 leti ga prvleku dol in od tiskrat do sedaj ne dela... se pravi ideje so zelo dobrodošle! vžiga pa v prvo in kompresija je ubijalna... Pride posnetek v nedeljo.!
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Za začetek probaj z original uplinjačem. Če ti dela brez filtra bolje kot s filtrom imaš preveliko glavno šobo, ali je pa filter umazan in slabo prepušča zrak.
Original glavna šoba v bingu 20 je 90.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

sg1 napisal/-a:Za začetek probaj z original uplinjačem. Če ti dela brez filtra bolje kot s filtrom imaš preveliko glavno šobo, ali je pa filter umazan in slabo prepušča zrak.
Original glavna šoba v bingu 20 je 90.
vem da je v bingu 90 ja imam doma katalog... ampak problem je dobit binga... sm pa proviru z manjšimi šobami ampak ni hotu delat... verjetno bo kar generalka na mašini padla in bo...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a filius »

Pata napisal/-a:
sg1 napisal/-a:Za začetek probaj z original uplinjačem. Če ti dela brez filtra bolje kot s filtrom imaš preveliko glavno šobo, ali je pa filter umazan in slabo prepušča zrak.
Original glavna šoba v bingu 20 je 90.
vem da je v bingu 90 ja imam doma katalog... ampak problem je dobit binga... sm pa proviru z manjšimi šobami ampak ni hotu delat... verjetno bo kar generalka na mašini padla in bo...
bing 21+ 95 diza+ spraznjen airbox sem mel sam ne 15-ki in je delal BP.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

jst bi reku da je kakšen semering gotov zato se zajebava...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
Pukovnik
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 10:39 pm
Kraj: Podravski Koridor

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pukovnik »

Včasih se zadeva skriva v teh starih in rabljenih uplinjačih. V smislu da eno ali drugo ne dela najbolje.

Možnih vzrokov je seveda lahko več (semeringi) kot so omenili, torej ''fouš-luft''.



Drugo kot sčistiti in preveriti uplinjač, da je na oko brezhiben ne moreš. Potem pride nastavljanje, žal je tako da včasih zadeve ne delajo, čeprav včasih so. Jaz vedno ne zaupam v glavno dizo (original) in v te zadeve ker pride včasih do kontraefekta. Treba se je malo hecat.

Vžig ima tudi dosti vpliva, pri tej stvari.



Lp!
>> T'PoWer <<
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

Ne ne sem že dolgo nazaj ugotovil da je semering na motorni gredi na strani elektrike gotov in ne tesni ampak nimam časa zamenjat itak pa se motor ne vozi in čaka obnovo.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
RUNNER
zobnik
Prispevkov: 165
Pridružen: Po Nov 19, 2012 8:41 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a RUNNER »

zivjo a mas mogoce kako iglo viska za binga 21? al pa ce mas kakega od teh treh za prodajo?
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

RUNNER napisal/-a:zivjo a mas mogoce kako iglo viska za binga 21? al pa ce mas kakega od teh treh za prodajo?
Ne žal nimam... nekoč sem imel ampak sem spraznil zalogo...nimam pa skoraj nič fergov na prodaj... razen mikuni vm22 če te zanima.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
elektronik1
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Feb 02, 2013 12:40 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a elektronik1 »

sam oblublaš te posnetke...
Odgovori