Tomos E90

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
RUNNER
zobnik
Prispevkov: 165
Pridružen: Po Nov 19, 2012 8:41 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a RUNNER »

no dam js,ctx bloki e90 cilinder...

http://www.facebook.com/photo.php?v=572 ... =2&theater
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

Problem rešen... glavna šoba je bila 80... reskiral sem 16€ za set šob in sedaj teče z dizo 72 v nulo... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=lRW7MaW_EKM

SlikaSlika
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tak ja hladnga nažgi u obrate ... fajn za mašino !
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

aljo69 napisal/-a:tak ja hladnga nažgi u obrate ... fajn za mašino !
Kakšen hladen.? glede na to da sem na makadamu in travi se ti ne zdi da je mogoče proč od bajte? se pravi ga nisem peške peljal tja... z motorjem sem se vozil okoli 3 ure Gorica in nazaj to je nekje 100km pomoje se je v 100km pa ja ogrel al kaj se ti zdi? to sem se ustavil pred vasjo in motor ugasnil za pou minute ter začel snemat... v pou minute pa tudi dvomim da se ohladi... verjemi vem kaj delam. Lepo pa da opozoriš.

P.S: da ne bo še kakšnih nevšečnosti... na posnetku sem menjal brez sklopke zato nisem teral motorja v nedogled ker drugače mi lomi menjalnik kot za šalo... vsaj kajlo na gnani gredi. In števecu je zvilo kazalček sicer nevem kako je to možno ampak zvilo ga je navzgor in drsa v stekelce zato zaribava števec oz ne kaže... Vidno na posnetku... drugače pred tem ko je števec delal je motor šel po števcu točno 90. in po tabli "vi vozite" 95kmh.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
brincelj
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:39 am
Kraj: Senovo

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a brincelj »

Pata napisal/-a:In števecu je zvilo kazalček sicer nevem kako je to možno ampak zvilo ga je navzgor in drsa v stekelce zato zaribava števec oz ne kaže... Vidno na posnetku... drugače pred tem ko je števec delal je motor šel po števcu točno 90. in po tabli "vi vozite" 95kmh.
Pač sončna bolezen teh števcev - na vročem soncu se radi zvijajo kazalci. Imam enak problem in po števcu je šel enkrat 100, ker je kazalec lepo risal mini črtico po matiranem stekelcu. ;)

Slika
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Kot jaz vem ima Pata E-90 lepo spravljenega v temi. Problem teh števcev je bolj v utrujenosti materiala. Jaz sem moj števec razdrl in vse v njem popravil -zravnal ,očistil s špiritom in podmazal s Ricinusom. Dobro je tudi sint. olje. Zdaj deluje brezhibno , kakor tudi obratomer.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

Janez ja elektornik je spravljen v temi... ampak je že prej bilo vidno da drsa po stekelcu kazalček... Moj ima pa črto čez 110 malo... Se pravi ga je fotr pomoje enkrat v kakšno dolino zateral :D Ja sedaj en dan moram tudi jaz podrt števček pa malo naglihat cagr... ampak se bojim da bo počil... Je pa res ja da tisti dan ko mi je dokončno zaribal cager sem se vozil po soncu...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

ma od ene vožnje sigurno ni zaribal... je bil že prej defekten
lp.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

tomosdirkač napisal/-a:ma od ene vožnje sigurno ni zaribal... je bil že prej defekten
lp.
Sigurno ne ampak kot je rekel brincelj problem je v utrujenosti materjala... in toliko časa je bil v temi in vse nato pa na šus sonce vročina... na kazalčkom je steklce ki še bolj pripomore h temu in pač ja ga zvije...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
brincelj
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:39 am
Kraj: Senovo

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a brincelj »

Janez in Pata!

A bi kdo bil pripravljen na forum slikovno objaviti komplet razstavljanje E90 števca?!?!? :shock: :shock: :shock:
Mene in še koga bi to zelo zanimalo!
Jaz sem namreč raje kupil lepše ohranjen števec, kot je ta moj originalen, na zgorni sliki...

Lp
Odgovori