"Tržna raziskava"

Predelave pogonske sile mopeda
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a golnar »

stvar je taka, tržno raziskavo nared tkole: naredi anketo kolk ljudi je v zadnjih 3 mescih kupilo drug auspuh za svoj moped, potem naj ti navedejo zakaj so ga kupili, potem naj ti navedejo za koliko €, potem ali imajo predelano mašino (kanale), potem pa ali bi bili zainteresirani v nakup nekega izpuha ki doda xx, ali pa recimo če se boš spravil delat po meri...

ker tkole ti bo vsak reku da je zainteresiran, dejanskega posla bo pa bl malo. ;)
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Po mojem mnenju se ti splača delat te izpuhe pa taka cena kot si napisal boš imel dela preko preveč :)
Ko boš začel se tudi jaz priporočam za enega.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a koroman »

mašino za zvijat pa boš lahko uporabljal tudi za kake druge namene ne samo za auspuhe. mislim da bi se ti hitro obrnilo. 10 izpuhov boš skoraj ziher prodal v enem letu. pa če se odločiš lahko izdeluješ kaki replike izpuhov. recimo novi mf3 al pa novi junior izpuh pa tak. možnosti je ogromno
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

ta na sliki je s plinom (kisik.acetilen) drugac pa z MIGom, mam pa u planu v kratkem tut tig kupt
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a brejker »

Glede na to da ostali majstri navajajo vsaj 100€ za po meri narejen izpuh je Hoomzi dobro štartal z polovično ceno.
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Lepo da si se lotil takega razmišljanja, ampak čedalje manj ljudi se odloča za tomosa torej bo čedalje manj biznisa.
Če se boš lotil tu pa tam kakega izpuha si boš pokril ta denar katerega si vložil v nakup stroja, o zaslužku pa ne razmišljaj, to ti povem iz lastnih izkušenj. Če želiš profitirati spremeni smer z tomosa in delaj za skuterje ali druge motorčke, ker v tomosu ni nekega zaslužka.
Vsi ki so ti sedaj povedali vau, jaz bi ga pa mel, boš pol videl da boš naredil mogoče 3 izpuhe za te ljudi, ostalo pa je prazna slama, ker si bo folk premislil prej ali pa zamenjal motor.

Čuje se lepo, češ za tomosa pa ni več mf-ov, tu bi pa bil biznis, ampak bolj slabo, pol te pa še naj inšpekcija zahakla pa si odneso pokal.
Ena varijanta je da se odločiš za kaj drugega in potem tako spotoma narediš kak izpuh(recimo zvijanje žlebov) ker v tem je kar biznis, poznam enega človeka ki ma s.p in z žlebovi obrača tolko denarja da se ti zmeša. pol pa še na črno izdeluje avtomobilske izpuhe.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

jah masinco bi jst kupu zarad lastnega veselja, in ce bi prodal ene 5 izpuhov, in si s tem deloma povrnil strosek, sem čisto zadovoljen. drugac za tomosa pa pac zato ker je edini motor ki ga trenutno imam. pa še po eni strani ima najbolj "standardne" predelave (povečani in vzdignjeni kanali ali airsal kit) k pr skuterjih je taka izbira cilindrov in tok različnih predelav, da je ze mal tezi en "univerzaln" izpuh nardit
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a sales0 »

če si boš kupil stroj za sebe pol je v redu.
Ampak nikar ne razmišljaj o masovni proizvodnji, ker se to ne izplača in ni povpraševanja nekega.
Ja kot praviš tomos je nek standard in za ostale čebele pa je tolko različnih cilindrov da glava peče.




L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

to se strinjam s salesom in že dolgo povprašujem za en izpuh po meri za mojega apna kr mam junior kanale
rečem ti da bi bil biznis veliko raje dam 50 eurov za izpuh za katerega vem da bo letel k hudiča kot pa za enega mf-a
pr meni lahko računaš na enega minimalno.
glede skuterjev pa lahko ravno tako delaš izpuhe po meri vendar ja pazi se inšpekcije so kr nevarni.....
ti bo v sekundi napisal ček sam malenkost težko da bojo iz vseh v sloveniji izbrali ravno tebe razen če te gdo prijavi...


lp. sašo
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

jah sej nebi delu ene reklame, pač tle na forumu bi se vedl koga kliknt, pa ksn oglas na bolhi. itak bi pa vsak auspuh verjetno probal po izdelavi, da vidm ce so rezultati taki kot v planu in bi konc koncev prodal rabljen izpuh. kar u bistvu ni trgovina ampak kvecjem prodaja rabljene robe na bolhi. mislm sej ce se izkaze da bo povprasevanja velik lahko tut popoldanski sp odprem pa dam se drzavi 200eu in je vse legalno
Odgovori