"Tržna raziskava"

Predelave pogonske sile mopeda
ridder
zobnik
Prispevkov: 238
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 7:37 pm
Kraj: litija

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a ridder »

ej ne skrbi zaradi inšpekcije.

ti dej uglas, da prodajaš rabljene po meri narejene izpuhe, pa nebi smel bit problemov. od vsake storitve je treba plačat dauk, pr prodaji rabljenih ni takšen problem.

aja pa še to če te inšpektor dobu nč bat, je kazen 150€(ker si fizična oseba).


jst ti dam izpuh narest. takoj ko boš imel aparat mi povej, ker ga kr nujno rabim.

l.p.
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Kar se tiče inšpekcije se nimaš kej bat. Močno dvomim da po takem forumu kak inšpoktor išče žrtve. Sploh pa na bolho če daš oglas (kakor da gre samo za en avspuh) mislim da ni bojazni!

Ideja res ni slaba, vendar moraš vedet da je konkurenca velika sploh pa za skuterje. Koneckoncev pa za drugo kot za avtomatika (trenutno) ne moreš delat, ker ga nimaš kje preizkusit oz naredit taprave oblike ter nosilcev.

Sicer mi pa ni jasno kaj ti dela tako velike probleme pri zvijanju konusov? Izdelal sem že 10+ avspuhov pa še nisem mel nobenga problema, razen mogoče pri prvih dveh kjer se še učiš. Mogoče je CONE res malo zahtevnejši za zvijat ampak z pravimi fi-ji cevi, gumjastim kladivom narediš vse okroglo!
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a KVAS »

_luke_ napisal/-a:Kar se tiče inšpekcije se nimaš kej bat. Močno dvomim da po takem forumu kak inšpoktor išče žrtve. Sploh pa na bolho če daš oglas (kakor da gre samo za en avspuh) mislim da ni bojazni!

Ideja res ni slaba, vendar moraš vedet da je konkurenca velika sploh pa za skuterje. Koneckoncev pa za drugo kot za avtomatika (trenutno) ne moreš delat, ker ga nimaš kje preizkusit oz naredit taprave oblike ter nosilcev.

Sicer mi pa ni jasno kaj ti dela tako velike probleme pri zvijanju konusov? Izdelal sem že 10+ avspuhov pa še nisem mel nobenga problema, razen mogoče pri prvih dveh kjer se še učiš. Mogoče je CONE res malo zahtevnejši za zvijat ampak z pravimi fi-ji cevi, gumjastim kladivom narediš vse okroglo!
Tako ja fajn je, da imaš več fijev cevi, ki si morejo sledit na čim bol gosto :D
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a pomartin »

še ena opcija pa je, da najprej spraviš konus v neko osnovno obliko, poravnaš obe ravnini, zapikaš in šele nato zviješ v čimbol pravilno obliko.

P
bol star bol nor!
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

to da se da na na videz okrogu konus tut na roke nardit vem, sem jih že ene par naredu, ampak povdark povsod je da more bit izpuh popolnoma okrogel saj takrat zvočni valovi najbolje potujejo po izpuhu gor in dol. zato pa želim kupt mašinco in zadevo res doterat tko kokr se zagre. U glavnem najdu sm eno za 270eu, tko da grem verjetno dons popoldne ponjo. res pa da lahko max 30cm samo zvijaš...in pa min. premer je 36mm...to me malenkost moti, ampak bom že preživu
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Ufff...ta malenkost pa mene zelo zelo moti. Če gledaš na to, da imaš npr pri tomosih pri kolenu od 24-30mm, pa pol cone iz fija pravega valja na stinger kjer je od 15-25mm...mislim da ta stroj izpusti dele, ki jih je najtežje pravilno narediti!
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

jah u bistvu res s kolena vn nej bi dobu 31mm tko da za difuzor se da lepo nardit ostalo bo pa treba se zmer na roke finese delat, itak kokr sm gledu nekak pod 30mm min. premera sploh ne prides, ce pa že lih prides je pa za zelo tanek pleh.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a macula »

Dej prilepi kakšno sliko kako izgleda mašina?
Imam jaz doma napravo za ročno krivljenje in zgleda takole:
Priponke
IMG_5356.jpg
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a brejker »

Macula z čim pa kriviš cevi(na sliki spodaj)?
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

Re: "Tržna raziskava"

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

dobis k pridem s šihta, u bistvu je ista mašina kokr tvoja (valčnica, sam da mam jst max do 30cm širine, k ti zgleda mam tut za širši pleh.
Odgovori