APN 6 "trokira"

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
bobnboy
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Maj 30, 2010 12:04 am

APN 6 "trokira"

Odgovor Napisal/-a bobnboy »

Torej moped mi je zadnjič začel nenavadno trokirati pri nizkih obratih ampak visoke pa razvije ali pa ko prestavim v večjo prestavo trokira po nekaj sekundah pa začne vlečt... že zmeraj mi je to delal ko je bil motor mrzel ampak zadnjič sem pa se vozil s skoraj praznim tankom in od takrat naprej trokira, prva in druga prestava še nekako vlečeta, tretja pa kakor je majhn hrib ne vleče več...
prečistil sem že celoten ferg, vzel dol cilinder, pogledal če bi bil pregret ali karkol in ni bilo nič videti, filter spucal, druga diza, spucal pipico za tank, očistil tank, skratka vse razen vžiga nisem nič gledal... Na motorju nisem popolnoma nič spreminjal, gor je pa lipnik, 42L bat...

Če pozna kdo kakeršnokoli rešitev, prosim naj pove, ker jaz sem že skoraj obupal... - :cry:
bronco
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 12:25 am
Kraj: Koper

Re: APN 6 "trokira"

Odgovor Napisal/-a bronco »

mogoče maš razštelane platine..lahko tudi slab kondenzator...
lahko da je svečka
Lep pozdrav,
Aleksander
bobnboy
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Maj 30, 2010 12:04 am

Re: APN 6 "trokira"

Odgovor Napisal/-a bobnboy »

kaj pa vem... kondenzatorja tak nima tale tastar apn6 letnik 87' verjetno bi pa ble platine za nastavit? Svečko bom še probal samo verjetno je vredu...
bronco
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 12:25 am
Kraj: Koper

Re: APN 6 "trokira"

Odgovor Napisal/-a bronco »

ti prečekiraj svečko...magari če maš še kšno provaj še uno in poglej platine, da niso razštelane...kako jih naštelat pa imaš v tehničnem arhivu..
ma kaj ti trokira kot da ga zmanjkuje? ti gre na obrate sploh? ko voziš npr v prvi in daš gas do konca ti ga da na obrate al štrajka?
Lep pozdrav,
Aleksander
bobnboy
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Maj 30, 2010 12:04 am

Re: APN 6 "trokira"

Odgovor Napisal/-a bobnboy »

Ja svečko mam zdaj neko Bosch, jutri bom pa še probal eno od Bosne in poročam če bo kaj in tudi sm si že prpravu da bo jutr naštelu platine pa pol povem ;) drgač pa ja tk čudno recimo v leru pa grejo obrati kamot do konca samo mogoče jih kdaj nazačetku zamori če nahitro navijem gas... drugače pa prva pa druga vlečeta tak tak ker se malo čuje že v zvoku motorja da malo prekinja čist kratko prekine pa spet ampak to se pri prvi pa drugi ne opazi tolko, ko je pa tretja v klanec pa negre nikamor...

lp
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: APN 6 "trokira"

Odgovor Napisal/-a pibi »

spucaj fergazer pa svečko poglej.
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
bobnboy
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Maj 30, 2010 12:04 am

Re: APN 6 "trokira"

Odgovor Napisal/-a bobnboy »

dans sm svečko menju in je blo isto, platine sm neki štelu je še slabš ampak sm verjetno zafuku kej :roll: pri apn6 je za platine odtegnat tist vijak, ki se ga odvije z ravnim šraufcigerjem? ampak vseeno mi jih je tišalo skupaj, tudi ko sm odtegnu... sm sploh delu prav? Aja, delu sm pa točno po vodiču, ki ga je objavil nekdo na tem forumu ;)
bronco
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 12:25 am
Kraj: Koper

Re: APN 6 "trokira"

Odgovor Napisal/-a bronco »

moreš postavit bat v zgornjo mrtvo točko...po domače premikaj magnet dokler ne boš vidu bata na vrhu skozi navoj od svečke..oz more bit kšn mm al dva nižje in pol štelaš platine...razmak pa maš napisan v vodiču...sej lahko tkoj sprobaš...daš kurblo gor in zalaufaš =)
Lep pozdrav,
Aleksander
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: APN 6 "trokira"

Odgovor Napisal/-a filius »

Že miljonkrat napisano... Vstavi izvijač čez odprtino za svečko, z magnet premikaj toliko časa, dokler na drugem izvijaču neboš "čutil da se ne premika več gor in dol " Takrat je bat nekako v zgornji točki, magnet in ostalo pustiš tako, med platine vstavi nekaj debelega približno 0.5mm jih zategni in to je več ali manj to...

Sedaj pa še za tiste ki boste rekli da je tako nastavljen štrom čisto na vrhu... ni ker platine se začnejo odpirati prej, povsod mam tako nastavljeno, in vse deluje odlično :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori