apn alpino

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
mopedmoped
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Mar 29, 2011 7:25 pm

apn alpino

Odgovor Napisal/-a mopedmoped »

Pozdravljeni,
uporabljam zadnjo možnost za pomoč pri mojem malem projektu. Iz strojništva.com so me že skor križal k premalo strokovna vprašanja sprašujem pa ne delam po knjigah pa me zanima če mi lahko vfi pomagate.

Torej stvar je sledeča:
tomos apn 6 - včasih je bil alpino

cilinder od 5-ke, sesalni kanal na stran, pretočni kanali precej veliki, sesalni in izpušni posledično tudi, pač original kot je bilo, nič brušeno
cilinder brušen na 39,5, meteor L bat
glava od apnja - da sem lahko prilagodil prisilno hlajenje

vprašanje na strojništvo.com je bilo, kako nastaviti membranski vplinjač od motorke (tillotson irska) da bo mešalo pravo mešanico zrak/bencin pa so bila mnenja deljena na koncu mi je nekak uspelo po ''posluhu'' nastavit vijaka za zrak in bencin da ne crkuje pele pa tko tko.

vprašanje za vas, kako nastaviti predvžig in kakšen naj bi bil idealen predvžig za tako predelano mašino, prišel sem do risanja črtic na magnet in blok pa mi ni jasno kje na el. plati je tretja črtica po kateri naj bi glihal narisane (elektrika je BREZ platin)

posledično če mi uspe nastavit predvžig lahko nastavljam še uplinjač

za vašo pomoč se vam najlepše zahvaljujem
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: apn alpino

Odgovor Napisal/-a pomartin »

use to najdeš v tehničnem arhivu

tu je za membranski uplinjač http://www.mopedist.si/viewtopic.php?f= ... 41abe29e39
za nastavitev predvžiga pa sam pobrskaj po tehničnem arhivu ;)
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: apn alpino

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ma za predvžig ne preveč komplicjrat
k če deluje uredu tko ku imaš zdej lahko tud pustiš pr mjru
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: apn alpino

Odgovor Napisal/-a Pich »

V tehničnem arhivu ni previlno opisan postopek nastavitve tillotson uplinjača. oba vijaka do konca priviješ. nato odviješ L vijak za en obrat in četrtino 1. 1/4 in H vijak za tri četrtine 3/4. to je groba nastavitev. motor bi s tako nastavljenim uplinjačem moral užgati. motor mora nekaj časa delovati, da se ogreje. nato L vijak privijaš dokler ne dobiš primernega minimuma. stišneš plin do konca in privijaš H vijak dokler motor na koncu obratov ne poje lepo. ko enkrat motor lepo poje na koncu obratov samo še malenkost odviješ H vijak. in to bi moralo biti to. Pozor; že najmanjši premik vijakov pomeni veliko razliko v delovanju motorja, zato lepo počasi.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: apn alpino

Odgovor Napisal/-a pomartin »

sem popravil. hvala :D
bol star bol nor!
mopedmoped
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Mar 29, 2011 7:25 pm

Re: apn alpino

Odgovor Napisal/-a mopedmoped »

zdej laufa kakor laufa, vžge normalno, pač brcneš ene parkrat ampak vžge brez porivanja. Problem se mi pojavi ko mi štarta iz nizkih obratov proti visokim. Nekje umes mu zmanjka moči in moram prestavljat v nižjo. Zato bi rad optimalno oziroma vsaj od oka optimalno nastavil vžig, potem pa na uplinjač. Načeloma po mnenju strojnikov to sploh ne bi smelo delat ampak ker pač rinem z glavo skozi zid bom oziroma vsaj upam da bom kolikor tulku naštimal predvžig pol pa še uplinjač. Če pa še to dvoje ne bo šlo pa pahnem pod rob pa grem peš dalje.

:D

ps. še vseeno me zanima če kdo ve, ker nikjer ne najdem kako nastraviti predvžig za štrom brez platin, ali pa če kdo ve kje so k...... črtice na štromu
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: apn alpino

Odgovor Napisal/-a pomartin »

posliki štrom da vidmo katerega imaš
bol star bol nor!
mopedmoped
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Mar 29, 2011 7:25 pm

Re: apn alpino

Odgovor Napisal/-a mopedmoped »

navitje na vrhu, za iskro, navidje spodaj za luči, rumen in črn kabel eden na cinšpulao drugi še brez priklopa, ker luči še niso zvezane, drgač pa 12V, čist simpl, cinšpula je pa v čni škatlci na gruštu motorja, od tam pa kabel na svečko, drug je pa vezan na štrom, drgač pa jutri poslikam pa prilepim...
mopedmoped
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Mar 29, 2011 7:25 pm

Re: apn alpino

Odgovor Napisal/-a mopedmoped »

evo slikca, če je komu kaj znana zateva za koliko pa kam tole zasukat da bo predvžig delal kot je treba

Slika
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: apn alpino

Odgovor Napisal/-a pomartin »

edina črtica k jo tle vidm je pr zgorni levi lukni... poglej če jo imaš tudi na bloku na prbl. isti lokaciji
bol star bol nor!
Odgovori