pony express problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

pony express problem

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

Pozdravljeni!
Pred kratkim, sem dal menjati štrom na pony expressu, ker se mi je pač pokvaril. Mehanikar mi je rekel, da ga je zamenjal z nekim elektronskim(54 eur). Zdaj pa nastopi problem, saj se je motor začel pregrevati. Ker je on trdil, da je predvžig prav naštelan, meni se je pa zdelo čudno, da se pregreva, saj sem spucal fergazer, auspuh,..... na koncu sem pa poskušal še sam naštelati predvžig (zgledoval sem se po tem- viewtopic.php?f=10&t=18&sid=557776ff52c ... 0b54078388), ampak je ista zgodba. Po 10 min se motor pregreje. Pa tudi štandgas se ne da naštelati, brez da bi crknil na mestu. Zvok ima pa tudi čisto drug....kakor da bi ga nekaj dušilo, ampak sem namesto filtra probal tudi cunjo in brez nje in je ista zgodba. Zdaj me pa zanima, kaj bi lahko sploh še bilo.

Mogoče je še pametno omeniti, preden sem zamenjal štrom, sem moral svečko menjavati na vsake toliko časa, samo nevem zakaj. Ko sem pa tisto svečko dal v drug motor, je bilo pa vse uredu.

P.S- Preden sem jaz šel štelati predvžig, je bila iskra rumena (zdaj je bela), svečka pa normalne rjavkaste barve

Lp Denis
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: pony express problem

Odgovor Napisal/-a pomartin »

preveri kakšen predvžig je naštelu majstr
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: pony express problem

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

pelji nazaj pa mu ga razbij na glavi!!!
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

Re: pony express problem

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

Saj pravim, da sem potem tudi jaz nekaj poskušal in sem probal vsaj 10 različnih poz. Samo ta štrom nima platin, in nisem mogel preveriti, če se odprejo. Drugače je pa samo vžigalna tuljava in pa še navadna tuljava za ostale porabnike(brez kondenzatorja, platin). Če se kaj prav spomnim, je bila prej, ko je štrom štelal mehankar "plošča" za nekaj milimetrov premaknjena v levo. Mi lahko poveste, če prav nastavljam predvžig, ker je to zame prvič.

Potek štelanja. Prvo bat naštimaš da ja na ZMT. Potem magnet toliko premakneš, da je 1 mm pred ZMT. Odšraufaš "ploščo" in potem za kakšne 4mm premakneš v levo. Zašraufaš nazaj in probaš.
P.S- Kdaj je bat v ZMT in 1 mm pred ZMT, sem gledal malo na oko, ker merilne urice nimam, pomično merilo, pa nevem, če se da uporabiti pri ponyju(ima poševno urezan uvoj za svečko)

Hvala za odgovore

Lp Denis
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

Re: pony express problem

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

Evo tole bi biu pa zdajšni štrom, ki ga imam:
Slika
Slika
Slika
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: pony express problem

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Stvar je taka...

Tut če je razštelan predvžig se motor nebi smel pregrevat(imam tud sam expresa pa smo delal neverjetne stvari z njim pa laufa še zmer kr solidno). Če nimaš urice boš najlažje naštimal tako da snameš kapo in potem pogledaš kdaj bo bat v ZMT. Ko ga ujameš v ZMT ga za en militer spustiš in odšraufaš plato in jo nastaviš tako, da se cahne na plati in magnetu ujemata(takrat preskoči iskra). Umenil si, da imaš poševni navoj za svečko...je mogoče da imaš od kakšnega drugega motrja kapo ker na našem expresu je svečka pravokotno na presek cilindra zašraufana...A ima glava dekompresor? Če imaš drugo kapo je možno da ti zarad tega pregreva motor...
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

Re: pony express problem

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

Evo takle je cilinder. Kolikor vem, je original, saj je moja mati prvi lastnik in pravi, da v tem času ni bilo nič menjano. Dekompresor je na drugi sliki. Saj ne pravim, da je nujno, da je predvžig razštelan. Kolikor berem po forumih, so imeli ljudje podobne težave, pa so morali zamenjati kapo ali pa magnet. Se mi zdi tudi čudno, saj nemorem naštelati štandgasa, ne da bi ugasnil na mestu, tako da možno da je slab magnet, in pa da je iskra prešvoh. Možnost je pa tudi kapa. Mogoče kdo ve, ali paše magnet od automatika ali pa od apn na ponyja?

Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: pony express problem

Odgovor Napisal/-a pibi »

eni ponyexpressi so imel poševen navoj (mislim da so mel tastarejši).
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
denis9194
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 10:42 am

Re: pony express problem

Odgovor Napisal/-a denis9194 »

bom poizkusil s automatikovim magnetom, če pa še potem ne bo delalo, bom pa še glavo zamenjal. Mogoče kdo ve, če paše od automatika magnet na ponyja? Vem da ima pony neko zarezo v luknji, v katero se potem zatakne nek zatič.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: pony express problem

Odgovor Napisal/-a KVAS »

denis9194 napisal/-a:bom poizkusil s automatikovim magnetom, če pa še potem ne bo delalo, bom pa še glavo zamenjal. Mogoče kdo ve, če paše od automatika magnet na ponyja? Vem da ima pony neko zarezo v luknji, v katero se potem zatakne nek zatič.
Pomojm bi mogl pasat, ker imajo tomos magneti isto utor da pol kajla notr sede...
Odgovori