Zaganjenje mašine

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Zaganjenje mašine

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Kolegu sem obnovil eno apn mašino, ampak že preden sem jo jaz razdr je motor zafrkaval. Na mestu je lepo laufal vse noralno delal a ko si peljal in ko si nabiral hitrost se je mašina zaganjala, kot da bi imel pol obtežene. Sedaj je mašina generalno obnovlena(nova gred,ležaji, semeringi,tesnila...in še 39l bat) in seveda jaz to vžgem se popeljem in opet ala isto, ampak ko sem pa stisnil sklopko da je malenkost drsela pa je blo vredu, pol sem dal drugo sklopko in evo isto, a je možno da še fergazer kaj zajebava, mogoče vžig neki stari je 6V ker druga ni mel ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Zaganjenje mašine

Odgovor Napisal/-a pomartin »

mal bl razloži tole zaganjanje.. kaj si hotel povedat s tem da kot da bi imel pol obtežene
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Zaganjenje mašine

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Hmm, ko bi moralo začet nabirat obrate oz. hitrost se mašina zaganja, pač polovico velče polovico se zažene, kot da nebi bil vztrajnik vredu al nekak tak, pa sem prevero če bi veriga španala ali če bi kolo premzalo pa ne premza pa na mestu laufa lepo gas ima vse obrate dobi pa to al ko se pelaš pa pol ko bi moralo začet nabirat se zaganja, možno da vžig kaj ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Zaganjenje mašine

Odgovor Napisal/-a pomartin »

tole da ni prišlo do max rpm je delalo probleme enmi tle s postojne... na štandgasu je delalo, med vožnjo nikakor. gor je bil pa junior cly...
na konc smo rešli problem z menjavo gredi... zgleda da je bla tolk iz centra da ni pustila mašini da se zavrti...
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Zaganjenje mašine

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Tudi glede gredi sem jaz mislil da je stara gred kriva, ampak sem dal novo gred not, je pa problem pri fergu še da še tam vleče mičkeno zraka zraven mora še to porihtat pa vžig mogoče malo bolše nastavit, gor pa je navad apn izpuh.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Zaganjenje mašine

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

pa je kaj zabasan izpuh ?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Zaganjenje mašine

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Ni zabasan izpuh, je dal cobro gor pa gre moped zelo dobro, samo malenkost se čuti še tisto zagajanje, a je možno da je magnet lahko kriv, da ni v centru? mogoče zadna kola ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori