Tomos menjalnik

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Cel menjalnik si menjal če prav razumem? kaj pa če bi samo tisti del ko so utori gor menjal?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a n8boy »

ja sej to je avtomat...jes sm se tut zajebavou en popone ker ni šlo v prvo...zamenou sm avtomat dau zobnike gor pa use skp sestavu in je delal tko k more...uzem narazn pa probej na avtomatu šoltat brez zobnikou pa unh stvari k so gor
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Bom probal, samo če še mi kdo bolj točno pove, kako naj podložim cel menjalnik, ker sedaj imam tak podloženega da nima lufta levo-desno oz. not-ven, da imajo luft samo zobniki da ne drsajo eden ob drugega in da se ne zavrtijo vsi ko zavrtiš enega.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a pomartin »

tako mora bit podloženo ja
bol star bol nor!
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Ko boš dajal narazen poglej uno palco z utori(kot so ti že prej rekl). Po pa z nohtom podrgni po utoru. Če se proti koncu močno zatika, popravi z okroglo pilo pa bi mogl delat.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Aha, ker če se tam noht zatika se pol kuglica še prej...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Ej , Danilo, da ne boš tople vode izumljal!
Vsi konci osovin pri motorju, ki pridejo v sosednji blok morajo imeti 11mmm do ležaja. Č e bo premalo bo škrtalo, če bo preveč se bo zatikalo. Toliko, kot je ležaj debel toliko se ga podloži. Nisem vsega prebral, kar so ti ostali napisali vendar preglej " kajlo"ob kateri drsijo zobniki in pa vilice.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos menjalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Hvala za nasvet :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori